Scoala fermierilor

Discuție în 'Probleme generale' creată de voilaalexandra, 25 Sep 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Asa suntem noi femeile, mai sinistre. Dar ce, ti-e frig?:D Ideea este ca nu cred ca va aparea prea curand un alt premiu acolo.
     
    misu_mama și donnadmn apreciază asta.
  2. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Femeile nu-s sinistre, zic eu, fara suparare, ia legatura (nu de ceapa sau patrunjel) cu Agathon sau Pepsy, nu-ti strica o baie de culoare.:D:p
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2016
    veve47, misu_mama, -dedeutza- și alți 3 apreciază asta.
  3. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Buna ziua,
    am si eu o rugaminte. Am renuntat la un ucenic intrucat acesta nu mi-a trimis niciodata cutia cu puncte de afectiune ba mai mult in aceasta dimineata mi-a spus ca nu are nevoie de cadourile de la mine si ca ma sterge din lista. Toate bune si frumoase ca nu am asteptat asta, l-am sters eu dar cand am dat click pe casuta pentru a cauta un alt ucenic, mi-a fost repartizat acelasi ucenic pe care l-am sters inainte. Au urmat o serie de jigniri din partea lui la adresa mea probabil crezand ca eu am insistat sa ii trimit mesaj. Rugamintea mea era daca se poate sa nu fie repartizat acelasi ucenic dupa stergerea lui, sa nu fie nevoie sa astept 12 ore pentru a sterge din nou ucenicul rautacios. Multumesc mult. O zi buna.
     
    donnadmn și tcmxxl1975 apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Din cauza crizei de ucenici, singura soluție este să aștepți câteva, sau mai multe minute, până are alt mentor ”norocul” de a-i fi repartizat ucenicul guraliv. De asemenea, dacă limbajul folosit depășește limitele regulamentului, o sesizare la suport este binevenită.
     
  5. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Am patit la fel. Cu toate jignirile, l-am tratat cu toata indiferenta. Ba i-am trimis cadouri zilnice pana a renuntat el sa mai fie ucenic. Ce-i drept, i-am trimis ingrasamant... Capul sus si cizmele in picioare!
     
  6. ]marga[

    ]marga[ Novice forum

    Am patit si eu asta.Problema este sa sunt multe conturi fantoma mici create doar pentru a-si oferi cadouri lor insisi si tocmai pe aceia ii nimerim. Mi-a si spus ca nu joaca de pe acel cont dar partea urata e ca tot peste de astia nimerim. Ar trebui facut ceva in aceasta problema. Sunt probabil multi altii care isi doresc cu adevarat cadourile zilnice si carechiar joaca activ dar nu au noroc.Sper sa se faca ceva. Va doresc o primavara frumoasa tuturor.
     
    Otilica69 și traian1971 apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara dragii mei. O sa spuneti ca sunt rautacios, dar blamam conturile inactive, dar hai sa fim sinceri intre noi si cu noi insine. Cand s-a implementat sistemul, toti jucatorii au vrut sa fie mentori. Din ce motiv? Pentru RECOMPENSE. Atunci a fost huiduiala mare in forum si rumoare maxima, cum ca Scoala fermierilor este pentru unii, ca nu este corect, ca una, ca cealalta. Nu pot uita acea perioada cand spuneam ca nu pot fi toti mentori, pentru ca s-ar rupe echilibrul, ca trebuie sa fie mai multi ucenici decat mentori, pentru ca fiecare mentor va avea mai multi ucenici. Nu ne-am putut intelege, pana cand, timpul, le-a asternut si linistit pe toate.
    Cu ocazia unei erori relativ recente, foarte multi fermieri au devenit mentori. Buuuun, toata lumea bucuroasa, insa acum, ce sa vezi, rumoare, stupoare, ca nu mai sunt conturi mici suficiente care sa devina ucenici si iar nu este bine. Spuneti ca vreti sau ca trebuie sa se faca ceva. Cam ce anume ar trebui sa se faca? Eu as avea o idee, dar nu va fi una simpatica.
    Pai ce sa zic, noi v-am avertizat, ca sa zic asa.;) O seara buna tuturor!
     
    laur98, soso2169, bumbaca și alți 5 apreciază asta.
  8. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    buna ziua! in FAQ scoala fermierilor scrie ca primesti puncte de afectiune cand comunici prin mesaje cu puii tai, eu nu primesc
     
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ba primești.
     
  10. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    am un pui de ieri cu care comunic si nu primesc nici un punct, cu ceilalti nu comunic din cauza ca intra foarte rar la ferma
     
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Nu vrei sa ne detaliezi putin? Ii trimiti mesaj si nu primesti cele 5 puncte de afectiune? A nu se confunda cu puncte sociale.
     
    AMMA72 apreciază asta.
  12. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    da, comunicam prin mesaje si eu nu primesc nici un punct de afectiune. punctele de afectiune sunt in bara de jos la fiecare pui
     
    donnadmn apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Tu ii poti trimite mai multe mesaje zilnic, dar numai la primul primesti punctele de afectiune. Tocmai ce am trimis un mesaj unui ucenic, primul mesaj trimis ucenicului respectiv pe ziua de azi si am primit cele 5 puncte de afectiune. Am trimis mesaj, apasand butonul Mesaj, din fereastra aferenta Scolii fermierilor, nu din lista de vecini.
     
    ]marga[, AMMA72 și petcu_cos apreciază asta.
  14. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    ok, merci eu trimiteam mesajele de la posta din oras:p
     
    donnadmn apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Deci, doar la primul mesaj, zilnic, primesti acele 5 puncte de afectiune. Dupa aceea, daca vrei sa ii povestesti Neamul Soimarestilor, vei primi un mare cascat de plictiseala de la ucenic.;) Chiar si asa, daca iti cere sfaturi, nu ezita sa il ajuti. O dupa amiaza placuta!
     
    ]marga[, Otilica69, AMMA72 și alți 3 apreciază asta.
  16. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    am un pui foarte vorbaret, bine ca mesajele sunt nelimitate. am sa fiu atent maine sa vad daca primesc punctele
     
    donnadmn apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Crezi ca al tau este vorbaret? Sa il vezi pe al meu, ma intrece la vorbarie. Pai sa fii atent maine, sa verifici prima data bara de afectiune, inainte de a ii trimite primul mesaj.
     
    ]marga[, Otilica69, AMMA72 și alți 4 apreciază asta.
  18. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Salutare! Am intampinat si eu o astfel de problema, nu primeam cele 5 puncte de la primul mesaj trimis, indiferent de unde il trimiteam de la posta sau din fereastra deschisa a puiului. Si probabil nici nu il primea, caci nu mi-a raspuns niciodata la mesaje. Echipa de la suport mi-a spus ca nu pot interveni in acest caz si unica solutie e de a renunta la pui pentru a primi altul. Ceea ce am si facut la un moment dat.
     
    AMMA72, mariuta48 și donnadmn apreciază asta.
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu e același lucru cu:
     
    Agro80, AMMA72, misu_mama și alți 2 apreciază asta.
  20. costy1967

    costy1967 Începător forum

    Iar nu merge contuarul de puncte sociale. Dimineata aveam 1218 din 1500 si acum imi arata 282 din 2750.