Scoala fermierilor

Discuție în 'Probleme generale' creată de voilaalexandra, 25 Sep 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    asa am facut .asat nu stiam unde se gasesc acele cutiute cu afectivitate sau ce cadouri ar pute trimite ei . la 2 din ei ca sunt vrednici . 2 insa au ramas repetenti . mai astept 1 saptamana dca vad ca nu misca din lvl 4 adio scrie pe ei . o zi buna iti doresc
     
    malagambafane și Chronos apreciază asta.
  2. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Salutare!
    "Multumim pentru dorinta ta de a deveni mentor. In curand vei avea acces la sistemul de mentorare. Acest proces va dura putin...."
    M-am inscris in acest sistem acum cativa ani. De atunci, multe s-au intamplat, s-a anuntat ca sistemul de mentorare este sistat, insa unii jucatori au devenit totusi mentori in acest interval. Daca intr-adevar procesul este sistat, poate n-ar fi rau sa se modifice si anuntul de la vilisoara, ca sa nu ne mai facem sperante desarte. Daca nu este sistat, atunci dati-ne sperante! Nu am nimic de comentat la niciuna dintre decizii; mi-as dori doar sa stiu clar care este aceasta decizie.
     
    malagambafane și mara62 apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Am eu o sugestie, cel putin temporara: ia-ti gandul;). Probabil, acel mesaj, va disparea o data cu Scoala fermierilor cu tot.;)
     
  4. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Multumesc, Chronos, m-am linistit xD
     
    malagambafane, dydyana97 și Chronos apreciază asta.
  5. pufosu

    pufosu Începător forum

    Buna ziua, sunt nivel 25 si am si un mentor care nu si-a facut simtita prezenta in viata mea de fermier, este adevarat ca m-a trimis 3 cadouri iar eu ar fi trebuit sa-i daruiesc " niste puncte" - dupa cate am citit dar nu stiu de unde, la lista de cadouri nu-mi apar punctele pentru mentor, si nici el nu mi-a scris de unde, de fapt nu am primit nici un mesaj de mentorul meu, oare as putea schimba mentorul, poate din anumite motive nu intra pe ferma ? va rog sa ma ajutati si va multumesc mult.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Da, il poti elimina din meniul Scolii fermierilor, de la Vilisoara.
     
    malagambafane și pufosu apreciază asta.
  7. pufosu

    pufosu Începător forum

    Multumesc pentru raspuns, dar daca il elimin voi avea un alt mentor ? N-as vrea sa raman fara o persoana care sa ma indrume.
     
    malagambafane, donnadmn și Chronos apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cel mai probabil se va găsi imediat un alt mentor, e criză de ucenici, mentori sunt prea mulți.
     
    malagambafane și pufosu apreciază asta.
  9. pufosu

    pufosu Începător forum

    Multumesc mult, deja am un alt mentor, va doresc o zi placuta tuturor.
     
    malagambafane, donnadmn și k0 apreciază asta.
  10. allex333

    allex333 Începător forum

    Ca mentor , am dorit mult sa ajung la nivel social 4 , pentru a lua de la magazin : 1 Luna Premium. Cand am ajuns insfarsit, surpriza....a disparut acest cadou din tabelul de la Magazinul Mentorului. Stie cineva care poate fi motivul si ce trebuie sa fac ?
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua! Eliminarea pachetelor Premium a fost anuntata aici.
     
  12. allex333

    allex333 Începător forum

    Multumesc !!!
     
    malagambafane, Cruella și donnadmn apreciază asta.
  13. NM1969

    NM1969 Conte forum

    Buna ziua.Sunt mentor din prima "generatie" si am terminat toate nivelele de foarte mult timp, dar de ceva vreme primesc doar ucenici de nivel 3 care, cum au venit asa raman ,ii tin si 36 de ore si nu fac nimic ,incerc sa colaborez cu ei dar nu raspund nici la mesaje ,ii dau afara si primesc altii tot cu nivel 3 si acestia la randul lor nu fac nimic. Inainte primeam si ucenici de nivele mai mari acum de ce doar nivel 3 si niciunul mai mare .
     
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Ca tine mai sunt si alti mentori. Cei cu nivel mai mare sunt deja ucenicii altor mentori. Fiind cerere mare de ucenici, aceste conturi de nivel 3 sunt repartizate repede. Sunt conturi create cu diverse scopuri, nu neaparat de jucat intensiv pe ele. Pot fi si jucatori care aud de joc, fac un cont, nu le place si abandoneaza.
     
    fantatu2003, malagambafane, matusam și alți 3 apreciază asta.
  15. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    O parere: pana se va rezolva problema (daca nu se va renunta la scoala, conform postarilor administratorilor), pastreaza ucenicii si trimite-le cadouri si mesaje. Asa vei reusi sa aduni puncte.
    Din experienta: foarte putini ucenici mi-au trimis puncte de afectiune.
    Rabdare si succes!
     
    malagambafane, bumbaca, misu_mama și alți 2 apreciază asta.
  16. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Ucenicii nu ar trebui sa fie din Romania daca jucam pe farmerama.ro ? Am primit azi unul care are steag bulgaresc sau unguresc pe stindard.
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Asta nu inseamna ca este strain. Ai comunicat cu el? Lasa ca si noi am avut jucator care si-a pus steagul Belgiei. A fost simpatic.:D
     
  18. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    O sa incerc sa comunic cand va intra in joc.

    Sper ca nu sunt eu cel cu steagul Belgiei, este foarte greu sa-ti dai seama de culori.
     
    donnadmn, malagambafane, -mamaleone și alți 2 apreciază asta.
  19. castaniumaroniu

    castaniumaroniu Novice forum

    eu nu inteleg dece doar pana la lvl 39 pot sa am mentor nu imi place cand nu am sa dicut cate ceva cu un amic de incredere
     
    davidsiirina08, donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Pai si ce te impiedica sa comunici in continuare prin mesaje cu fostul mentor?
     
    fantatu2003, matusam, Agro80 şi o altă persoană apreciază asta.