Feedback Septemberfest 2019

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 18 Sep 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 25 Sep 2019.
  1. Îmi place

    71,7%
  2. Mi-e indiferent

    7,9%
  3. Nu-mi place

    20,4%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Septemberfest 2019. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    ioanagirl94, amy46, amtinar și alți 6 apreciază asta.
  2. ancadoina

    ancadoina Avansat

    buna ziua ,ce da drop mai mult fasolea galbena sau hortensia ? multumesc
     
    ioanagirl94, amy46, amtinar și alți 5 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Intotdeauna planta cu timp mai indelungat de coacere da dropul cel mai bun.
     
    ioanagirl94, amy46, amtinar și alți 6 apreciază asta.
  4. ancadoina

    ancadoina Avansat

    multumesc
     
    ioanagirl94, amy46, amtinar și alți 5 apreciază asta.
  5. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Pentru acest event am sa plantez ultima planta cu timpul cel mai lung.
    O sa vad cat si ce fel de drop o sa strang, la prima recolta.
     
    -katnik-, ioanagirl94, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  6. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Vot pozitiv pentru absenta plantelor de event. Sa vad cum ma descurc cu dropul.
     
    ioanagirl94, amy46, kami12. și alți 9 apreciază asta.
  7. Vot pozitiv din partea mea din multe motive: nu am planta de event care ma streseaza mereu ca este in numar foarte mare, nu am cronometru,imi pot reface stocurile de plante si animale pe perioada eventului, iar daca reusesc sa obtin multe monede stea am unde sa le folosesc-magazinul de event este foarte aprovizionat la inceput de toamna. Succes tuturor si bafta la combinatiile de ingrediente!
     
    paulici_01, ioanagirl94, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Si mie imi place datorita lipsei plantei de event;acum, eventurile de tipul asta sunt dificile, in general pentru cei cu armate de Howie. O sa ma straduiesc, shopul e bogat, mai incerc la pisici si furnici. Spor.
    O sa am plante la inceput, dupa recoltare o sa testez animalele de 10 H, au mers bine de obicei cand erau 2 tipuri de drop.
    Bafta!
     
    paulici_01, ioanagirl94, amy46 și alți 6 apreciază asta.
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Din cate stiu, armatele de Howie isi fac datoria si la adaposturi, sporind sansele de drop.
    In alta ordine de idei, idem plante, idem animale de 10 ore, dar ma voi hotari pe cate terenuri animale si pe cate sau deloc plante, in functie de dropul obtinut din hortensii. Deja am facut programare la moara din sat pentru ceva hrana de rasi, pisici si oi.
     
    paulici_01, ioanagirl94, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    La eventuri fara plante, 'armata' mea de 2 Howie a facut instructie cu adaposturile de 10 h, primeam aproape invariabil ambele dropuri. De curand, am suplimentat cu 50% numarul de soldati, asa ca poate risc si cu altceva, ex adaposturi de 7-8 H sau flori tot pe acolo...
    Lasa sa incepem si vedem atunci. Spor
     
    paulici_01, ioanagirl94, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Nu prea am inteles, daca din plante, pomi, adăposturi sau ateliere, poate sa iasa doua dropuri concomitent (furculita si cutit rustice), sau predominant un singur drop.
    Doar din reproduceri este specificat "va fi obținut un singur drop de event, aleatoriu din cele două tipuri".
    Calculul il putem face doar dupa inceperea eventului. :p
     
    paulici_01, ioanagirl94, amy46 și alți 8 apreciază asta.
  12. yocoama

    yocoama General forum

    Event frumos,care are doua avantaje:unul de umplere a magaziilor iar celalalt de joc in sine,vot pozitiv:D
    De strategii vedem dupa ce incepe jocul ;)
    Spor;)
     
    paulici_01, ioanagirl94, amy46 și alți 8 apreciază asta.
  13. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Pe unde gasesc cele 120 de combinatii ?
     
    paulici_01, ioanagirl94, Criselt și alți 4 apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
    paulici_01, ioanagirl94, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  15. kristinadiaconu

    kristinadiaconu Scriitor în devenire

    Cam slabut dropul, 3 terenuri pline de pomi, adaposturi si ateliere= 140 cutite si 180 furculite
     
    paulici_01, ioanagirl94, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  16. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Am produs si eu la moara 12 tacamuri.
    Am avut 2 terenuri cu trestie si unul cu garoafe pt ca am termin abia azi-noapte eventul tip misune la cooperativa.
    Am strans 80 de monede stea + cele 75 care le primim automat la a11a runda jucata.
    S-avem spor!
     
    paulici_01, ioanagirl94, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  17. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 19 Sep 2019
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Salut. Un pic intarziat, acum am cules. 568 / 245, in principal din Valeriana. pe primul teren am uitat sa mobilizez cei 3 Howie. Au fost si vreo 80 reproduceri. Acum incerc cu flori de 8 H, adica Margarete. Va spun dupa culegere. Cu florile dropul e cam 2 furculite la 1 cutit. Spor.
     
    paulici_01, ioanagirl94, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  19. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    586 / 278
    Numarul cutitelor ar fi trebuit sa fie 60% din cel al furculitelor, dar e doar 47,4%
    Am trecut pe adaposturi, sa vad ce iese. :)
     
    paulici_01, ioanagirl94, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  20. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Buna, am cules doua terenuri cu floare de colt si terenul principal cu busuioc rosu, aici atat am putut sa cultiv ca am terminat dimineata eventul si am doar 454 furculite si 184 cutite.
    Acum am cultivat lucerna.
    Nu am facut la moara tacamurile ca nu mai stiu toate combinatiile.
    Mult spor tuturor!
     
    paulici_01, ioanagirl94, Criselt și alți 5 apreciază asta.