Feedback Sezonul florilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 4 Iun 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest sezon?

Sondaj închis pe 5 Iul 2021.
  1. Îmi place

    58,6%
  2. Îmi este indiferent

    17,2%
  3. Nu-mi place

    24,1%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la noul sezon. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința acestei caracteristici.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Suvenirul florilor: "Va oferi timp de 7 zile de la încheierea sezonului bonus +1 la recoltarea adăposturilor de animale pentru 6 ore și 1 Compost Tichet petrecere". Ce-o fi asta?!?
     
    stiucarul, paulici_01, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  3. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    +1 la parcele pentru 9 sau 10 tokenuri?, este o neconcordanta intre text si imagine.
     
    stiucarul, malagambafane, -katnik- și alți 2 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Iar la adaposturi la fel, 6 sau 7?
    [​IMG][​IMG]
     
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Corectat. Multumim.

    Tabelul este corect.
     
    matusam, stiucarul, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  6. melinda19751

    melinda19751 Scriitor în devenire

    Am trecut de nivelul 26.
     
    matusam, stiucarul, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Buna dimineata!
    Cu pasi mititei ma indrept spre final... Maine poimaine imi angajez si secretara aia... ca pana acum n-am avut...
    [​IMG]
     
    paulici_01, matusam, tudor1966 și alți 9 apreciază asta.
  8. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    upgrad pocal de sezon V activat si la mine....parca l am terminat mai repede fata de alte luni....cu 17 zile inainte de finish....sa cred ca parca nu mi s a mai intamplat....bun suvenirul de 7 zile....ticket +1 la adaposturi.....oricum costurile mi se par minime in comparatie cu premiile...plantele le cumpar de la seminterie din obisnuinta de luni pana vineri si in ferma si in bahama , fac asta de cel putin 3 ani , in fapt este o rutina zilnica , iar celelalte din lazi .... scule fructe animale septel si produse....de fapt zilnic obtin mult mai mult din lazi decat necesarul la sezon....ce mi amintesc ca am cumparat sezonul asta si in alte sezoane....animale...sunt unele care nu le primesc din lazi....dar una peste alta este super ok .....scuze...mai cumpar produse din bahama....cate 2 sau 3....in functie de cerinte....dar nu se baga de seama....shopping ul la seminterie este in fapt o contrabalansare a faptului ca eu nu prea produc nimik....inafara de pene si pisici de mare si cativa pomi in ferma chiar nu produc nimik....acesta este si motivul pentru care item ele si liniile care ofera lazi reprezinta prioritatea zero...suntem in luna a 7 a aproape si eu la piata nu am pus decat cateva oferte de fructe arbore kopak....atat....pai ce sa vand daca nu produc nimik ! penele pisicile si ce cumpar de la seminterie donez in mare parte la top ul anual....plus cateva instanturi care le fac in functie de necesarul de drop....pana intr un milion de amarant...e mult totusi un milion....nu stiu daca voi ajunge acolo pana in noiembrie...momentan am 450.000 cu aproximatie si mai am pe stoc ramas de anul trecut hrisca si ochiul boului pe care nu le mai folosesc anul asta evident...succes....revin cu cateva stocuri de plante....plantez eu rubarba si telina ? fereasca Dzeu....
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 23 Iun 2021
    paulici_01, matusam, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  9. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    5unt la 32.
     
    matusam, davidsiirina08, tcmxxl1975 și alți 6 apreciază asta.
  10. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Din punctul de vedere al comenzilor catre clienti, consider sezonul incheiat. Nivelul 40 il voi repeta doar in limita punctelor obtinute la eventuri. Mult spor tuturor!
     
    paulici_01, matusam, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  11. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Am si eu o nelamurire, daca zinic cumperi plantele si nu le produci, de unde ai bani pentru ele? Cele de ultimul nivel sunt f scumpe. Eu am renuntat sa mai donez la sezon, pt. ca e prea costisitor.
     
  12. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Nici eu nu vand la piata. Din lazi si liniile de vrej ies suficienti gologani, mai mult decat am nevoie pentru cumparaturile zilnice. Si nu ma refer doar la cumparaturile pentru Sezon (pe care l-am incheiat de cateva zile) ci si pentru unele misiuni. E drept ca am Luminisul si Cascadele ocupate cu magazii si pomi, animale, produse si fructe nu cumpar. Iar pe terenurile neimplicate in eventuri cultiv plantele cu pret ridicat necesar la misiuni.
     
    paulici_01, malagambafane, -katnik- și alți 3 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    La fel si eu. Am ajuns la ultimul nivel acum doua zile, dar nu mai donez. Cat despre comenzi, nu donez niciodata din animalele care pot fi reproduse, donez doar la comenzile unde se cer vulpi, vulturi, etc si cu toate acestea termin sezoanele cu multe zile inainte de final. La piata nu vand nimic.
     
    paulici_01, matusam, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Si eu am terminat sezonul, am rasturnat nivelul 40 de 2 ori deja...dar continui, nu sunt chiar asa incantat de premiile din sezon dar mai adun niste lazi de la clienti... Donez orice atat timp cat am, nu fac evaluari, o consider ca pe o provocare sa fac rost de ce am nevoie, stocurile mele standard sunt de 1000 la animalele obisnuite, 1000-2000 de fructe cu punctaj mic, ma activez cand scad sub... din cele mai scumpe nu prea vand, mai degraba acumulez cand imi convine pretul, fac mental un raport intre valoarea din sura, pretul din piata, disponibilitate la piata, etc...
    E necesar sa "scanez" piata de macar 2 ori pe zi, pentru a profita de dezechilibre si sa mai adun cate ceva din ceea ce doresc...
    Cat despre strategii, fiecare ni le facem in functie de posibilitati, timp disponibil, preferinte, etc...
    Pot sa spun ca sunt zile cand stau pe joc si iau la rand plantele rapide, incepand cu cresonul, fac stocuri de la 30 k in sus...Nu ca nu mi-ar ajunge, dar in piata mea au preturi incredibile, ajungand sa platesti pe 1 creson 200 gg cand el costa 1, parca ai profita un pic de 20000% crestere... Nu mai zic de fan, morcovi, grau...
    Cumpar zilnic piata, pana pe la maceasa, si pe baha cam tot, cu toate astea vesnic stocurile scad, cat despre misiunile cu plante scumpe e victorie mare sa mai avansez cate un pas...Cand pot mai cultiv din ele...
    Si asta in timp ce ma zbat sa fac stocuri pentru Festivalul toamnei, sa termin eventurile, sa avansez in nivel...
    Probabil ca joaca asta sub stress continuu imi prieste. sunt constient ca timpul liber imi permite, probabil ca nu toti au avantajul asta...Mai sunt si zile in care daca intru de 2 ori, si atunci cu sila, imi aranjez treburile in consecinta cand sunt zile de astea, ori plantez pe confort, ori plante lungi...
     
    Modificat ultima dată: 26 Iun 2021
    paulici_01, matusam, derby54 și alți 7 apreciază asta.
  15. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    curiozitate: ce item ai de l-ai amplasat asa pe tot terenul?
     
  16. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!

    [​IMG]

    Am ajuns aici din comenzi, puncte luate cu creitari si 2 pachete saptamanale. Nu am mai atins niv. 40 demult. Ma opresc la 39 ptr a lua randunelul in speranta ca propunerea lui MicuNicu va prinde contur intr-o zi.
    Felicitari tuturor!
     
    andreas30904, paulici_01, derby54 și alți 7 apreciază asta.