Feedback Sezonul Poltergeist

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 8 Oct 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest sezon?

Sondaj închis pe 7 Noi 2021.
  1. Îmi place

    77,6%
  2. Îmi este indiferent

    8,2%
  3. Nu-mi place

    14,3%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la noul sezon. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința acestei caracteristici.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    stiucarul, mara62, in.the.rain și alți 9 apreciază asta.
  2. Claudia

    Claudia Duce forum

    Ei da, asa da premii pentru permisul de sezon, de data asta nu il omit. Pangolinul e o raritate, nu s-a putut obtine decat maxim unul la un event de reproducere si nu s-a putut trimite la D&C, cutiile Piccolo suplimentare sunt binevenite...

    Mi-ar fi placut sa vad si un bonus de recolta plante, la cate zeci de mii se cer in total in cele 40 de etape, poate la o editie viitoare va fi oferit, cred ca ar fi foarte apreciat. Pentru adaposturi, pomi sau ateliere cred ca avem cu totii o gramada de bonusuri de recolta in inventar, rareori sunt eventuri in care sa fie de mare folos, ca sa merite sa ocupe un slot de aur.
     
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pare ca a functionat "miscarea sindicala" declansata de tine la precedentul sezon, judecand dupa premii... Ma declar membru in sindicatul pe care il conduci, cumpar si eu permisul... si asa sunt in "greva de cumparaturi" de vreo 2 luni, din motive diverse, cele mai suparatoare au fost achizitiile de puieti, total pe langa... Bine, exista si consecinte, de vreo 2-3 eventuri nu mai stiu ce e ala noroc la roata, plus ca parca si lazile mi-au intrat la apa, continutul din ce in ce mai sarac... Asa ca revenim (eu cel putin) la sentimente mai bune, mai scapam si cate o achizitie acolo, poate se mai indura si roata, cutiile, bonusurile sa se mai arate!
     
    stiucarul, adriane45, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  4. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    da . ma alatur si eu , permisul de sezon merita achizitionat intr adevar , la mine va fi chiar primul , sezonul trecut a fost primul la care am participat din prima pana in ultima zi iar sezonul acesta va fi primul cu permis .....pana la ultimul sezon participam selectiv pana la obtinerea upgrad ului de cupa care nu am ratat o niciodata , anul trecut 9 cupe cred ca au fost si pana acum 7 daca tin eu minte, oricum +500% care abia astept sa reinceapa conteaza cat de cat , tin minte ca la inceputul anului am avut 30 zile dupa terminarea sezonului cu plus 900%...sper sa nu ma insel .....succes
     
    stiucarul, zeepinkstar, 2007_Elvi și alți 8 apreciază asta.
  5. derby54

    derby54 Veteran Forum

    da..si eu sint alatuei de voi si cu "sindicatul" si cu achizitionarea permisului de sezon pe care pina acum numai la editia trecuta nu l-am avut pentru ca chiar nu merita.
     
    stiucarul, kameliana59, giuly1969 și alți 9 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    L-am achizitionat si eu ieri...
     
    stiucarul, kameliana59, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  7. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Sunt eu sunt prezenta printre voi,ma alatur sindicatului , urmarind discutiile voastre ,se merita toate premiile, tutorialul nu am apucat sa-l citesc!!
     
    Modificat ultima dată: 12 Oct 2021
    stiucarul, kameliana59, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  8. mara62

    mara62 Conte forum

    Sunt si eu alaturi de voi, am achizitonat permisul;)
     
    stiucarul, kameliana59, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  9. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Final de sezon. Super fericita ca am luat adapostul de pangolin.
    [​IMG]
     
  10. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Felicitari! Eu maine finalizez nivelul 39 si renunt la aprovizionarea clientilor. Asa cum am procedat in ultima vreme, nivelul 40 il fac (si il repet) din punctele castigate la eventuri.
     
    dulcica1970, stiucarul, kameliana59 și alți 11 apreciază asta.
  11. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Am finalizat si eu nivelul 39 astazi restul de puncte pentru nivelul urmator o sa-l fac din alte misiuni.Mult spor.
     
    dulcica1970, in.the.rain, stiucarul și alți 10 apreciază asta.
  12. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Am terminat niv 38,am luat cutiile,le-am pus la copt si cred ca le-am lasat cam mult la cuptor si mi-au produs o dezamagire.N-a iesit nimic interesant..Acum nu mai alerg nici dupa cutii,cum nu mai alerg de mult dupa lazi de bonusuri care imi dau in proportie de 99% bonusuri ptr.puncte ce nu ma intereseaza ca nu mi-am propus sa o ajung pe matusam..
     
    dulcica1970, in.the.rain, stiucarul și alți 15 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cateva puncte si termin si eu nivelul 40... Bogat sezon, deja am pus o tura de cutii, acum am mai strans de pe unde am mai gasit si le-am "pus la copt" si pe ultimele 7... Poate nu patesc ca si Kameliana, sa le uit in cuptor, sa se rasufle!
    Pozele

    [​IMG]
    [​IMG]

    Ei, se pare ca m-am priceput la "copt" cutii Piccolo:
    6 bune din 7!
    Poza:
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 29 Oct 2021
    dulcica1970, goldhe, vinfiert și alți 13 apreciază asta.
  14. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    [​IMG] Si am revenit cu poza dupa ce le-am scos de la cuptor,multumita! Am ajuns si eu la final de sezon, in total 13 cutii acumulate si de la alte misiuni!

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 5 Noi 2021
  15. Adrian

    Adrian Junior Expert

    Asteptam sa te intorci cu recolta dupa ce se termina. Mult succes si tinem pumnii. (PS: ma uit la cate cutii de cupidon si veverita ai si incep sa uresc roata aia din ce in ce mai mult=)) ma chinui de ceva timp sa obtin cate 1 pentru vrejxD)
     
    in.the.rain, -katnik-, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  16. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    [​IMG]

    Am terminat sezonul acum cateva zile, si cum se stransesera si la mine 14 cutii Piccolo, am demolat o parte din "Far" ca sa le fac loc. Foarte greu cu spatiul, toate locurile disponibile sunt de mult arhipline, precum Coasta naufragiatilor, de exemplu.

    [​IMG]

    Cel putin din punct de vedere MM, a iesit ok. Imi ies fix 500 MM din cele 3 Jobenuri magice si cele doua Vanatoare eterna de comori.

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 6 Noi 2021
    lucile71, in.the.rain, -katnik- și alți 10 apreciază asta.