Shop-O-Rama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 5 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Din tutorial rezulta ca pentru fiecare reciclare se va primi o singură recompensă, aleatoriu... iar cretarii ii putem obtine o singura data. Este posibil sa trebuiasca sa facem mai multe incercari pentru a obtine de la 11 p.l. 44 de cretari. Seamana cu roata norocului.
    Este o oportunitate ca Shop-O-Rama va putea fi disponibil mereu în joc. Premiile de la categoria Limitat si special sunt extrem de atractive. Sa speram ca vor fi cat mai multe evenimente cu rasplata in cretari!
     
    matusam, StinckyRedneck, gabone02 și alți 6 apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu ai observat că sunt mai multe pachete de creițari în fiecare listă de premii și că doar pachetele mari pot fi câștigate o singură dată.
     
  3. roliana57

    roliana57 Legendă vie

  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Asta ar fi o altă diferență față de edițiile anterioare care a fost trecută cu vederea la publicarea tutorialului: nu vor putea fi donate fructe.
     
  5. adrianapatran

    adrianapatran Comisar forum

    Inca o diferenta care a fost ''omisa'' probabil, rezervorul avea o capacitate maximă de 250.000 GG, insa acum are valoare de 1.000.000
    Nota de trecere 5,pentru noutate
     
    donnadmn, dydyana97, popescudana42 și alți 9 apreciază asta.
  6. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Da si mie mi-a scapat tipurile de resurse pe care le putem dona, ma bizuiam pe fructe. asa o sa o las mai moale. am luat 130 de creitari folosind produse, dar nu stiu daca merita. cred ca tinta va fi doar copacul fermecat. Produsele donata in valoare de 1 milion probabil valorau 3-4 mil la piata.
     
    donnadmn, StinckyRedneck, dydyana97 și alți 9 apreciază asta.
  7. markreddo

    markreddo Profesionist forum

    Mi-au ajuns bateriile doar pentru 6 reciclari de cat. L ⇒ 49 creitari. Foarte putine baterii(122)- au iesit- pentru cate resurse am in sura.
     
    matusam, StinckyRedneck, dydyana97 și alți 10 apreciază asta.
  8. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Buna tuturor ,din 1050 baterii am reusit sa iau 105 craitari ...putin tare pt premiile tentante de la shop
     
  9. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    268 craitari ,,din 1800 de baterii ,, valoare 4 milioane cheltuite pe reciclomat ,,nu imi place deloc aceste schimbari, mai ales ca nu mai putem dona nici fructe , azi am avut peste tot chayote ,nap si gentian si am scos 552 de baterii, am mai avut de la editiile trecute 1580 de baterii pe stoc . ca sa iei bananele aurii ,dupa care multi jucatori ravnesc ,cheltui o avere ,,noroc ca nu ma intereseaza nimic din premii ,,si fac cat pot si ce pot !
     
  10. dadan

    dadan Împărat forum

    Nu imi place deloc,acest event contine prea mult aleatoriu:howie,noroc la reciclat,noroc la baterii si capacitatea crescuta a reciclomatului.Din 500 de baterii am strans doar 42 de creitari si am avut baterii pe stoc.Dezamagitor!Bafta sa aveti!
     
    matusam, GOTHIC68, malagambafane și alți 10 apreciază asta.
  11. _2121_

    _2121_ Începător forum

    Buna ziua! As vrea sa sesizez ca nu imi apar cele 10 seminte de floare- stea in lista! Imi apar zero, desi nu am plantat nimic. Daca stie cineva ce se intampla, va rog sa ma ajutati ! Multumesc si spor celor care au ce planta :D
     
    malagambafane, dulcica1970 și -ciocollate- apreciază asta.
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Un refresh, o relogare ar trebui sa te ajute. Daca nu apar, efectueaza si o stergere de cookies. Aici gasesti detalii.
    Spor la treaba!
     
  13. pekineza

    pekineza Începător forum

    Nu-mi plac schimbarile! De ce nu raman si bateriile de la un event la altul? De ce nu putem dona plante tropicale sau fructe? Shopul ca implementare permanenta nu ar fi o idee chiar atat de rea, dar cu creitarii mi se pare ca se complica jocul. Mamudele, M6, Monede stea, tichete de roata, bilete si jetoane Renzo, licente de negot, insigne etc...acum si creitari?! Sincer, preferam recyclomatul vechi, cu diverse premii aleatorii. Acum efectiv ma uit la premiile alea speciale, mari si frumooase si ma intreb in cati ani de joc o sa le pot lua pe toate.
     
  14. _2121_

    _2121_ Începător forum

    Am facut o relogare si mi-au aparut ! Multumesc pentru ajutor si mult noroc celor care muncesc din greu ! Fiti optimisti ! :)
     
  15. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Tocmai pentru a nu lua premiile deja de la prima sau a doua ediție, mecanica eventului a devenit mai complicată, fiind vorba de un shop permanent.
     
    matusam, malagambafane, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  16. .andrei222.

    .andrei222. Scriitor în devenire

    Ce poate să conțină lada de nebunie sub clar de lună?
     
    malagambafane, goldhe și roliana57 apreciază asta.
  17. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Din cele 200 de baterii am obtinut 30 de creitari,,foarte frumos ,imi place..
    Tuturor mult succes..
     
    matusam, malagambafane, gabone02 și alți 4 apreciază asta.
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
    matusam, .andrei222., malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  19. maxxy

    maxxy Rutinat

    Salut din 277 de baterii recoltate am reusit doar 28 de creitari foarte putin , nu-mi plac noutatile de loc, valoarea rezervorului foarte mare si nu imi place de ce nu se mai poate dona fructe, eu fiind un producator de fructe. Speram ca se vor aduce update-uri la acest event care pana acum mie mi-a placut.
    O seara buna si un weekend si mai bun!
     
  20. popik70

    popik70 General forum

    Ma alatur si eu celor nemultumiti partial. Acceptam unele schimbari , dar totusi sa donezi in valoare de 1 mil de gg fara fructe si fara celelalte din baha , mi se pare prea mult. Inteleg ca e un shop permanent , dar de cate ori va fi un astfel de event ? Si eu ma bizuiam pe fructe si animalele din baha. In fine , spor tuturor.