Shop-O-Rama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 5 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. amy46

    amy46 Comandant forum

    Nu ar strica cativa craitari in plus sa fie acolo de rezerva,dar....arunci tu peste gard niste fructe sa le pot dona eu?...:Dca am saracit de tot cu atatea misiuni...O zi faina iti doresc...:inlove:
     
    t_ina_e, yocoama, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  2. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Ai dreptate....este bine sa avem economii;)
     
    t_ina_e, yocoama, Papy și alți 7 apreciază asta.
  3. dadan

    dadan Împărat forum

    Eu daca am achizitionat sera de fluturi rosie ieri la pretul de ieri primesc in creitarii aia si o sera simpla?sau primesc diferenta de creitari inapoi?sau zic ,,sa fie primit,,?:(
     
    t_ina_e, yocoama, roliana57 și alți 4 apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    La fel se intenționează și în cazul serei.
     
    yocoama, roliana57, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  5. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    S-au intamplat cateva modficari in ceea ce priveste Shop-O-Rama si totusi eu nu am vazut niciun tutorial niciunde. Daca am omis eu, va rog sa nu bagati in seama ceea ce am scris si sa procedati cum credeti dumnevoastra!
     
    yocoama, Claudia, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  6. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Despre ce modificari este vorba?
    Ultimele au fost anuntate AICI, iar tutorialul este AICI.
     
    yocoama, Cruella și malagambafane apreciază asta.
  7. Claudia

    Claudia Duce forum

    Din ce am observat eu, la categoria Limitat au aparut tarcul de girafe si cotetul de fazani, a disparut pachetul mare de SH (era mentionat in tutorial ca e valabil pana pe 31.12.17, dar speram si noi...), iar pachetele de 20 SH la 50 de creitari sunt in numar de 5/luna, nu doar 1 si cam asa au fost mereu.
    Poate sunt mai multe modificari, dar atat era zona mea de interes si doar atat am remarcat ca diferente fata de tutorial.
     
    yocoama, Papy, kiri2270 și alți 7 apreciază asta.
  8. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Considerand ca aceste modificari pot fi incluse in categoria "surprize de Anul nou" xD:p, tutorialul va fi actualizat in consecinta. Multumim. ;)
     
    yocoama, misu_mama, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  9. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Au aparut girafele!!! Multumesc de informatie, cand am verificat Shop-O-Rama in primele zile ale acestui an ori nu erau, ori nu le observasem. Acum... am si eu!!! :)
     
    yocoama, misu_mama, marcela_f69 și alți 8 apreciază asta.
  10. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Si eu iti multumesc Claudia pentru informatia pe care ne-ai impartasit-o. Nu aveam girafe si asa cum a zis si Criselt, ultima data cand m-am uitat nu erau.
     
    yocoama, Papy, misu_mama și alți 7 apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Având sondaj nou, păstrăm din nou rezultatele vechi ca imagine:

    upload_2018-1-9_20-43-19.png
     
    yocoama, roliana57, amy46 și alți 2 apreciază asta.
  12. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Am girafeeee! Am votat ,,imi place" !
     
    donnadmn, yocoama, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  13. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Super!Imi place :)

    Si n-as vrea sa intind coarda,dar ar fi tare bineveniti si melcii si leii.
    Vad ca nu se indura nimeni sa iasa cu ei pe piata si le ducem lipsa .

    Eventual si arborii Jumbo, Super Jumbo,Turbo Jumbo si arborii de zahar.
     
    Modificat ultima dată: 15 Ian 2018
    goldhe, donnadmn, yocoama și alți 8 apreciază asta.
  14. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    Am citit pe aici in cautare de solutii, ma poate indruma cineva spre un tutorial pentru eventul in curs, "pregateste-te sa reciclezi" ?...nu ma descurc si nu inteleg de ce nu se poate dona bateria nublonica, pentru ca la articole event, la donat, nu imi apare nimic...multumesc!
     
    malagambafane, donnadmn și yocoama apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    // AICI // gasesti tutorialul !
     
  16. _angeliq_

    _angeliq_ Novice forum

    Hello, stie cineva dc pe linia de vrej de la shop-o-rama se poate pune orice sau doar itemurile ce se pot lua pe creitari?
     
    malagambafane și yocoama apreciază asta.
  17. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    ...multumesc pentru raspuns...cu bateria nublonica tot nu inteleg de ce nu imi apare ca o pot dona, sau la ce altceva o pot folosi, in mod normal ar trebui sa apara cantitatea pe care am obtinut.o in urma recoltarii terenurilor, la donat la articole de event, dar nu apare...nu ma uit eu unde trebuie?
     
    malagambafane, donnadmn și yocoama apreciază asta.
  18. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Citat din tutorial:
    • La rezervor, cel din partea stângă, trebuie să donaţi resursele pe care doriţi să le reciclaţi.
    • Panoul de control, cel din mijloc, trebuie încărcat cu baterii pentru a recicla produsele donate la rezervorul din partea stângă.
    • La display, cel din partea dreaptă, vă este afişată imaginea recompensei primite în urma reciclării realizate.

    Poti pune orice item doresti. Itemii gen "Surpriza..." sunt pentru linia de vrej "Surpriza dulce".
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 15 Ian 2018
    roliana57, t_ina_e, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  19. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    ...multumesc, acu m-am lamurit cum sta treaba...sper sa nu fi deranjat cu nepriceperea mea...:)
     
    roliana57, t_ina_e, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  20. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Am votat si eu "imi place", mi-am luat girafele acum o saptamana, nu le aveam si mi-ar place ca sa se introduca si salamandra.
     
    donnadmn, goldhe, roliana57 și alți 4 apreciază asta.