Shop-O-Rama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 5 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. ~violetflame~

    ~violetflame~ Profesionist forum

    Sunt diferente mult prea mari intre recompensele/categorie, iar factorul "aleatoriu" joaca un rol mult prea mare, din pacate. E adevarat, creitarii ii primesti, nu ii dai, totusi...
     
    donnadmn, roliana57, pinok86 și alți 4 apreciază asta.
  2. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Un event neasteptat, sincer nu am vazut anuntul eventului, am numai animale pe toate terenurile, pe care le-am cules pe la pranz, am pierdut o mare parte de baterii la recoltare, asa ca spun pas.
    Stiu ca este vina mea ca nu am stiut dar si costurile eventului amestecat cu aleatoriu nu ma incanta.
    Eu o sa astept cumintica cu lighioanele mele pe terenuri urmatorul event!
    O seara frumoasa si spor la craitari! ;)
     
    donnadmn, roliana57, dadan și alți 4 apreciază asta.
  3. mary.gabriela

    mary.gabriela Scriitor în devenire

    Parca era mai interesant eventul asta atunci cand primeam aleatoriu orice de pe ferma,pomi, animale,iepurasul plin de cadouri.Parca te tinea in suspans.A nu se intelege ca nu e bine si acum, cu creitarii primiti avansam mai repede .Atunci cand nu stii ce primesti,ca la cutii de exemplu, te tine in suspans, chiar daca te enervezi ca nu ti-a iesit ce ai vrut tu.O seara frumoasa!
     
    roliana57, malagambafane, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  4. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    Au disparut cupoanele de combina de 3 ore de la shop...nu am vazut anunt referitor la acest lucru. Au disparut definitiv sau e o eroare in joc ( eu asa sper )?
     
    malagambafane și amy46 apreciază asta.
  5. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    ACEST anunt?
     
    malagambafane și amy46 apreciază asta.
  6. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Au disparut pomii din Shop-O-Rama sau nu merge ceva la mine?
     
    malagambafane și amy46 apreciază asta.
  7. amy46

    amy46 Comandant forum

    nu mai sunt pomii...
     
    donnadmn, trancesound și malagambafane apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Au dispărut sau au fost eliminați conform programării?

     
    Modificat ultima dată: 4 Mar 2018
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Recicl-o-mat de 24 de ore?!? Sigur nu e o greseala?
     
    roliana57, donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  10. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    48h, deja e modificat anunțul.
     
    -elenaion49-, roliana57, kiri2270 și alți 2 apreciază asta.
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ei, asa mai (cat de cat) merge. ;)
    Multumesc de raspuns, ko!
     
  12. aida59

    aida59 Maestru forum

    va rog sa-mi spuneti de ce nu pot incarca cu baterii reciclomatul ? NU le regasesc pt a le putea folosi niciunde Va multumesc mult
     
    malagambafane apreciază asta.
  13. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Bateriile nubloline nu se folosesc la incarcarea recicl-o-mat - ului. Acestea se folosesc doar pentru a primi un premiu de la aparat. Pentru incarcare se folosesc resurse din sura. Citeste tutorialul de // AICI // !
     
    roliana57, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  14. mara031991

    mara031991 Expert forum

    si cum facem sa primim un premiu de la aparat va rog sa ma iertati dar nu inteleg deloc Multumesc
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    E de preferat sa continui conversatia de pe acelasi cont !

    Dupa ce incarci aparatul in partea stanga accesand butonul +, pe mijloc selectezi o valoare din cele afisate, in functie de cate baterii ai in stoc. Apoi in partea dreapta dai click pe sageata si vei primi premiul. Citeste tutorialul cu atentie si vei intelege.
     
    roliana57, donnadmn, _Agathon_ și alți 5 apreciază asta.
  16. Claudia

    Claudia Duce forum

    Poate ca ar trebui prelungit macar cu o ora Recicl-o-matul, altfel ziua de maine este pierduta pentru acest event. Maine incepe la ora 15 un alt event la care e nevoie de drop, deci din seara asta toti cei care participa la noul event isi vor pune plante de durata lunga sau pomi pe care le vor recolta dupa ora 15 pentru noul drop, in detrimentul bateriilor care s-ar fi putut strange in acest interval de asteptare.

    Pana de curand era o pauza de o zi intre eventuri cu drop si nu se incurcau unul pe altul...
     
    ddoinatm, cristel.d, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  17. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Piata de fructe a devenit neatractiva pentru mine, nici macar la piata nu prea se vand fructele, sa fiu oare singurul?
     
  18. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Cred ca da, dar nu chiar singurul , mai sunt cativa. ;)

    Inchei seara cu 130 baterii. De plante nu m-am apucat. Am uitat de acest event!
    Plantele sunt bune de cultivat ca dau PE 60 la 4 ore. Parfum pentru cei de nivel mic si mediu.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 15 Mai 2018
  19. shimo82

    shimo82 Pretendent

    Ce bine ca putem sa cumparam 2 arbori de guma de la Shop-O-Rama. La ultimul D&C au fost foarte cautati si scumpi si nu am reusit sa obtin nici unul la schimb. Aseara am observat noutatile de la Shop-O- Rama si imediat mi-am cumparat (nu aveam nici un arbore de guma) cu creitari si i-am pus la treaba, intentionez sa strag creitari si pentru adaposturile de leu si melc, chiar daca mai am, inca unul in plus din fiecare nu strica.

    Multumim BP si poate in viitorul apropiat o sa putem cumpara de la Shop si adapostul de capra de munte ( nu il am si mi-l doresc foarte mult) ;)
     
    donnadmn, -katnik-, ellamogo6655 și alți 4 apreciază asta.
  20. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    La shop ar fi bine daca ar fi disponibil cuponul de combina, cu recoltatorul numai, nu prea avem ce face
     
    -katnik-, donnadmn, llyillyi și alți 8 apreciază asta.