Shop-O-Rama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 5 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! La acest event doar limita de timp si resursele donate.
     
    matusam, malagambafane, roliana57 și alți 4 apreciază asta.
  2. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    poate se mareste timpul cu o zi la event . toata ziua nu a fost curent
     
  3. SumerC

    SumerC Începător forum

    Risipa totala! 1.000.000gg pentru 0 creitari .
     
    malagambafane, iarina56, H3ra și alți 4 apreciază asta.
  4. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    la ce resurse trebuie donate ..aceste premii nu merita efortul..pas!!!, acestui event cu parere de rau!..vot negativ !
     
    Modificat ultima dată: 6 Ian 2017
    matusam, tasha70, andutza2011 și alți 11 apreciază asta.
  5. oanceanec

    oanceanec Junior Expert

    Multumesc Chronos
     
    malagambafane și Chronos apreciază asta.
  6. 09kis

    09kis Baron forum

    Nu inteleg la ce ajuta floarea de event. Degeaba are PE mari daca are valoare asa de mica. Eu am renuntat la planta si ma ocup de ferma ca si cum nu ar fi event, iar schimbul il fac cu cate baterii adun. Nota nu am dat-o inca, mai astept.
     
  7. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Toti am fost mici si nu aveam provizii in sura. Orice ajutor a fost, este si va fi binevenit. Sa tinem cont de faptul ca implementarea nu este provizorie.
     
    matusam, malagambafane, Agro80 și alți 5 apreciază asta.
  8. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    N-am contorizat donatiile dar am avut 306 baterii si am luat 43 creitari. Am spus deja ca fac eventul doar cu cate baterii am fara sa alerg dupa ele.
     
    matusam, crivio, dulcica1970 și alți 9 apreciază asta.
  9. zeea

    zeea Scriitor în devenire

    ma deranjeaza ca se pierde rezerva de nubloni,nu este corect ,este un lucru castigat din plante etc.de pe ferma ,de ce sa ii pierd?,poate dezvoltatorul se mai gandeste,poate acum nu am provizii sa incerc sa schimb in craitari daca am noroc,eu mai sper sa se revina
     
    donnadmn, LadyAdy, gabone02 și alți 3 apreciază asta.
  10. veve47

    veve47 Conte forum

    Buna dimineata, am o mica intrebare. Am citit tutorialele si vreau sa fiu sigura daca am inteles corect. Creitarii pe care ii obtinem acum in joc ne vor ramane in cont (la diverse), precum tichetele de petrecere si jetoanele pentru a le putea folosi ulterior? Multumesc.
     
    donnadmn, dydyana97, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  11. vasi57

    vasi57 Pretendent

    28 creitari la un milion donat?! Scump, mult prea scump!:( Si bateriile se lasa si ele cam mult asteptate:125 de pe toate terenurile-garoafe, pepene galben etc. aproximativ tot tacamul!
     
    matusam, donnadmn, dydyana97 și alți 7 apreciază asta.
  12. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Nota 1 pentru schimbări.

    1. Nu se mai pot dona fructe. De ce? Nu le mai plac brusc vitaminele din fructe micilor extratereștri?
    2. S-a introdus chestia asta cu moneda specială... tendința mondială e de unificare a monedelor, nu de creare a altora noi - extratereștrii de ce ar vrea o monedă specială? E mai greoi așa, și muuuult mai greu de obținut premiile.
    3. Din 7-8 încercări la reciclomat, am primit în 3 moneda specială (total 21 de creițari) și în 4-5, gologani. Chiar nu e convenabil...

    Singura parte pozitivă e prezența arborelui fermecat la cadouri, pe ăsta mi-aș dori să-l câștig, dar chiar și un singur cadou (scump) apare greu de câștigat în actuala formulă.

    Mi-aș dori ca, după această ediție, la care e clar că nu voi câștiga mai nimic, să se revină la stilul inițial al reciclomatului.
     
    Modificat ultima dată: 7 Ian 2017
    oanna0709, donnadmn, dydyana97 și alți 10 apreciază asta.
  13. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna dimineata. Desi cu bateriile stau destul de rau, am incercat sa umplu rezervorul si nu mica mi-a fost mirarea sa constat ca nu se pot dona plante de pe Bahamarama. Premiile nu sunt deloc motivante, dar am zis sa incerc sa adun niste creitari. Daca eventul asta va ramane in acest format, va deveni ca un balci al lui Renzo pentru mine. Adica complet neinteresant. Si chiar ma bucuram ca mai ajung sa folosesc la ceva resursele care mi s-au adunat in sura.
     
    StinckyRedneck, popik70, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  14. traian1971

    traian1971 Analist forum

    din 100 de baterii nici un creitar,avea dreptate cineva care scria ca este roata norocului
     
    matusam, StinckyRedneck, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  15. steaumihai

    steaumihai Scriitor în devenire

    In momentul de fata am aproximativ 500 de baterii nubloline. Eu o sa incerc sa tot strang drop, iar cand este pe aproape gata eventul, o sa donez tot.:D Atunci o sa vad daca acest event s-a meritat. Dar trebuie sa recunosc ca aceasta noua modificare imi place forte mult.:inlove:
    Spor la toti cei care inca mai incearca.;)
     
    donnadmn, malagambafane și dadan apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest


    Buna dimineata! Intocmai.
     
    donnadmn, dydyana97, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  17. ad_1o1

    ad_1o1 Scriitor în devenire

    Esti norocos ! Eu am 8 (opt) creiţari din 900.000 gg donaţi şi 250 baterii !!
     
    StinckyRedneck, donnadmn, dydyana97 și alți 3 apreciază asta.
  18. H3ra

    H3ra De-al casei

    am consumat 2000 sc,am obtinut 2000 bateri si acesta este rezultatul....eu zic..nu merita... http://imgur.com/a/HWd22
     
  19. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    Din punctul meu de vedere ar trebui schimbata proportia dintre ceea ce oferim (valoarea donatiilor + bateriile) si ceea ce primesti.Este mult prea mare diferenta!
     
  20. Intrebare,ai jucat doar la L?
     
    dydyana97 și malagambafane apreciază asta.