Shop-O-Rama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 5 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
  2. veve47

    veve47 Conte forum

    Multumesc frumos pentru raspuns.
     
    malagambafane, Chronos și donnadmn apreciază asta.
  3. castaniumaroniu

    castaniumaroniu Novice forum

    eu nu inteleg ce trebuie sa fac la acest event inafara de a planata acea planta de event in rest nimic
     
    malagambafane, yocoama și donnadmn apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Trebuie sa donezi ceea ce ti se cere la acel recicl-o-mat. Poti dona planta de event sau poti dona resurse din Sura + baterii nubloline.
     
    matusam, yocoama, donnadmn şi o altă persoană apreciază asta.
  5. ulpia_dacia

    ulpia_dacia Scriitor activ

    dupa 24 de ore de event am reusit sa string 51 de creitari,cam putin
     
    matusam, naivreasastii, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  6. -george39-

    -george39- Scriitor activ

    Din punctul meu de vedere un event frumos,pentru cei mici,cu premii inaccesibile,iar pentru cei mari foarte scumpe...sa speram ca pe viitor se va echilibra cererea cu oferta,pana atunci ne uitam ca vulpea la struguri..sunt acri...yeeach...
     
  7. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    Unde asi putea sa vad un istoric al premiilor castigate?
     
    naivreasastii, -elenaion49- și malagambafane apreciază asta.
  8. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Nu exista un istoric al premiilor in afara de jurnalul actiunilor. In Shop-O-Rama sau in Sura - Diverse poti vedea numarul de creitari.
     
  9. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Buna ziua si La multi ani pe 2017!
    Hai sa zic si eu despre eventul asta, ca doar nu dau cu parul. S-o iau pe rand:
    - se pot dona doar plante din ferma si produse: asta e de bine, zic eu - avem atatea garoafe si trandafiri pe care le tot cultivam la eventuri si pe care nu prea le cumpara nimeni, iar atunci cand reusim sa mai vindem din ele la piata sunt sub valoarea din sura; cu produsele, e alta poveste, ele sunt scumpe tot timpul si nu cred ca sunt prea multi cei care le doneaza la reciclomat;
    - premiile: aici e tot de bine - eu ma bucur de numarul important de PE si PET, mai putin de gg, pe care-i pot face si mai usor si mai ieftin;
    - creitarii (imi place denumirea asta arhaica): in timp, ar putea fi tot de bine, depinde cat de des si cat de greu se vor putea strange sumele necesare pentru premiile cele ochioase;
    - aleatoriul (batu-l-ar norocu'): aici chiar am o problema - acumulam, in viata reala, o multime de frustrari, vedem cum unii nu trebuie decat sa respire si au tot ce vor, iar altii muncesc ca robii si abia-abia obtin minimul necesar; ar fi fost de dorit ca macar in jocul acesta, in care fiecare luam o pauza de la problemele reale, lucrurile sa stea altfel: la investitii egale, castiguri egale. Aici nu e vorba nici de inteligenta, nici de strategie, nu-ti trebuie nici o calitate speciala ca sa clickezi pe sageata aia verde; si totusi, la 10 trageri de aceeasi categorie, unii obtin 100 de creitari, iar altii numai 20.
    Cam asta ar fi parerea mea: buna, cu oarece amendamente.
    Am invatat insa, de-a lungul anilor (ca tot se apropie aniversarea Farmerama) sa accept jocul asta cu toate ale lui - in definitiv, in afara de propria adictie :oops:, nu ma obliga nimeni sa il frecventez.
    Spor la baterii si mult NOROC!
     
    matusam, naivreasastii, ani.vajai și alți 19 apreciază asta.
  10. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    Am 42 creitari, dar nu mai retin daca l-am luat pe ,,28''
     
    naivreasastii, -elenaion49- și malagambafane apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    ...Iar la 100 de încercări, toți ar fi ”cam pe-acolo” ;)
    Dacă au fost mai mult de 10 încercări, cu siguranță a picat.
     
  12. crissram

    crissram Scriitor în devenire

    Howdy! E mai atractiv asa Recyclomat-ul. Practic e un shop, din care cumperi daca ai bani(creitari). Pana la urma, nici la piata nu te duci zilnic, ca nu ai bani...astepti salariul;). In acest format, faci cat vrei, cum vrei si cand vrei. Dau un Like cu mare placere.
     
  13. gace25

    gace25 Avansat

    Buna ziua, am eu o problema sau la mine nu se pot dona bateriile nubloide? Nu mi se vad la selectarea Articole de event.
     
    naivreasastii și malagambafane apreciază asta.
  14. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Bateriile nu se doneaza. Dupa ce incarci rezervorul cu plante, dai click pe baterie (35, 25 sau 10) ca sa selectezi categoria dorita si ckick pe butonul situat pe rezervorul din dreapta pentru a primi recompensa.
     
    matusam, Agro80, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  15. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    la 1 milion donat debia 48 de craitari parerea mea e cam slabut in partea asta dar e bine ca facem pe/pet pe partea celalalta in fine e acceptabil eventu
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  16. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Pana acum 2700 baterii folosite productie proprie ,, 6,5 milioane investite / valoarea donatiei din stoc propriu , castig 373 craitzari in rest puncte si gg ,,, marea majoritate jucat la SECTIUNEA L ,deocamdata adun craitari si I pastrez ,poate in viitor I voi folosi la ceva ... dar pentru jucatori de top 1000 nu e prea rentabil acest reciclomat, mai ales cand nu ai oferte la piata sa refaci stocul , deageaba ai gg Daca nu ai ce sa cumperi ! cel putin piata mea e dezastru , exemplu : fructe 1 -2 -5 -50 maxim 100 buc per oferta ,,:mad::cry:
     
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Cu acelasi respect iti spun: am avut 700 de baterii am mai facut vreo 300 si cu acestea am in jeb 177 de creitari. In acest ritm, imi mai trebuie vreo 3 eventuri pentru a avea propriu-mi copac. Iar cu un copac, nu faci primavara, la un event iei 6-7 unitati de drop. Utilitatea creitarilor o situez undeva pe aceeasi treapta ca si magaziile

    Altfel spus, cu toate ca de o luna nu mai vad nici un film, cred ca totusi mai degraba o sa fac 50 de mamudele la cinema decat cu creitari
     
    Modificat ultima dată: 7 Ian 2017
    ad_1o1, StinckyRedneck, murat_anca și alți 12 apreciază asta.
  18. afirut99

    afirut99 Pretendent

    Dropul nu se prea grabeste sa iasa la suprafata (probabil a inghetat pamantul), eventul acesta este ca sa facem putina miscare in ferma (era necesara dupa un Craciun si An Nou). Am resurse sa donez, asa ca nu plantez floarea-stea de la event. M-am hotarat sa strang Creițarii, poate voi reusi si eu sa iau ceva mai de valoaros ...(un copac fermecat...), in viitor (daca se vor pastra aceleasi premii), în cadrul evenimentelor periodice de tip Recicl-O-Mat.
    Tuturor va doresc spor la treaba!!!
     
    Modificat ultima dată: 8 Ian 2017
    matusam, StinckyRedneck, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  19. manebv

    manebv Scriitor în devenire

    Deci un rezumat: am consumat peste 3000 SC pe parcele confort cu garoafe, rezultatul (cu ce mai aveam,plus primul cules) peste 4000 de baterii. Plante reciclate in valoare de aprx 5 000 000 gg Am reusit multumita aleatoriului sa strang 320 creitari
    Cu asta am zis TOT .... si mai ales cat de incantat sunt de noile implementari.
     
    StinckyRedneck, mara62, tudor1966 și alți 6 apreciază asta.
  20. gace25

    gace25 Avansat

    Unde se vad creitarii castigati?
     
    mara62, donnadmn și malagambafane apreciază asta.