Feedback Taverna întortocheată

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 11 Mai 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 20 Mai 2022.
  1. Îmi place

    36,6%
  2. Mi-e indiferent

    5,2%
  3. Nu-mi place

    58,2%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Taverna întortocheată. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    mara62, fabian201070, Laurentiu909 și alți 11 apreciază asta.
  2. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    acest event este doar pentru baha,pentru cei care nu au nivelul de 600,, linia de vrej da doar pet ,,,pas,,pas..au mai fost asemenea eventuri si s-au impotmolit la drop ,,1660 drop pe un singur teren?la o planta de 4 ore dropul este mic deci trebuie dupa opinia mea sa se faca planta de 8 ore,,,,e doar o opinie fiecare are strategia lui si face cum doreste.
     
    stiucarul, rjean777, -Abramburica- și alți 12 apreciază asta.
  3. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Linia oferă ...PET +1 fruct pe toate terenurile ....
     
    stiucarul, mara62, rjean777 și alți 17 apreciază asta.
  4. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Ziua buna !
    Am sa fac eventul pentru vrej, ma mai "socotesc" daca ajung pana in varf la Piccolo.
    Templul asta e ca o Matrioska, tot apar rune de deblocat, nu strica punctele, iar +1 fruct e mai mult decat binevenit.
    Cred ca am sa incep cu voodoo ala, ma duc sa pregasesc papusile :D
    Succes !
     
    stiucarul, rjean777, matusam și alți 21 apreciază asta.
  5. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    eu pe terenuri nu prea pun pomi ?eu cumpar cu miile din piata ..am multe miliarde de gologani,nu ma complic sa pun pomi,,,deci +1 e inutil pt mine. tot pas voi zice...
     
    stiucarul, rjean777, valemnd158 și alți 8 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ca dumneata, Bobocule, mai rar cineva...!
    Mi se pare interesanta linia de vrej, niciodata nu stii cum va evolua jocul si cand va fi utila linia. In plus, libelulele mele adora Moringa si au in meniu de fiecare data si un astfel de fruct!
     
    stiucarul, mara62, rjean777 și alți 18 apreciază asta.
  7. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    sunt la un pas de nivelul 238 si 600 baha..nu sunt un incepator am strategiile mele.daca vreau sa pun pomi am bonusuri pentru pomi in sura cu zecile si un +1 este egal pt mine.tot ce am realizat este facut pe strategii fara sa ma implic in cumparare de cosuri.tichete sau alte bonusuri..fara consum mare de resurse,,se poate avansa si asa.,fara graba sau un event terminat in cateva ore..
     
    stiucarul, rjean777, dydyana97 și alți 10 apreciază asta.
  8. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Imi place linia de vrej.Am bonusuri ptr.pomi,in inventar,cu zecile,am si citeva linii de vrej care dau + 1 la pomi,mai am si bonusuri 100% si 200 % cu zecile ,am pomi super turbo cu zecile 8)si voi face si eventul acesta,ca sa iau linia de vrej ptr.ca sa folosesc bonusurile pe care le am si sa pun la treaba pomii turbo(desi ei au un serviciu non stop).
     
    stiucarul, mara62, rjean777 și alți 15 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Un vrej de +1 la pomi mi se pare bun de adaugat in colectie...
    Nici mie nu-mi trebuie PET, dar ca si pregatire pentru Festivalul recoltei, mai ales ca eu nu ma bazez pe "libelule", ci pe copaci scumpi, e musai sa am si vrejul asta! "Strategiile" ti le faci in functie de avantajele detinute, nu vad cu ce te-ar incurca un avantaj in plus! Ma rog, e opinia ta pana la urma, poti fi convins ca nici o ferma nu seamana cu alta!
    Bonusuri detin si eu:
    [​IMG]
    Mie imi place eventul, o sa ma straduiesc sa-l termin integral, probabil ca o sa trebuiasca sa apelez la legume Baha pentru drop, si scuturam de la naftalina mastile Tiki pe care mi le-au daruit prietenii!
     
    rjean777, matusam, adriane45 și alți 17 apreciază asta.
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Hai ca te ajung incet ! Invidiosii o sa zica ca am prea mult timp liber si am adaugat cifre in paint, dar voi stiti ca nu umblu cu pasari vopsite xD
    [​IMG]

    Daca asta e strategia ta, mie una mi se pare o strategie buna, oarecum!
    Dar te intreb ceva, bineinteles, daca doresti sa raspunzi. Din ce faci atatia bani?
    Te intreb pentru ca spre exemplu pe insula ma impart intre Joshua, Moringa, iar pe margini pun altceva sa mai refac din stocuri; pe ferma dupa pomii cu valoare mare, ma impart la fel intre dude, frunze aurii, castane si mai stiu eu ce. Cu toate astea, mereu ma prind eventuri cu stocuri lipsa si ma usuca la piata. Fructele au fost mereu scumpe, ca sa imi asigur un stoc constant mi se pare ca trebuie sa folosesc enoorm de multi bani. Stiu, unii din voi aveti miliarde, eu am doar 50 milioane si de obicei imi rotunjesc veniturile la eventurile cu reproduceri, dar si banii astia se termina(banuiesc ca si miliardele se termina).
    Eu is curioasa ce vinzi ca sa ai mereu un portofel plin si sa-ti permiti sa cumperi sute de fructe, hai sa zic saptamanal, nu zilnic.
    Asta e inventarul meu "la momentul vorbirii", atat am reusit sa strang de la inceputul anului. Pentru mine e un inceput promitator, pentru altii e un mizilic. Poate nu te bazezi pe stocuri de pomi, dar tot ai nevoie de cateva sute, ca banuiesc ca ai adaposturi la care trebuie hrana sau si alea le cumperi? Mie imi dau batai de cap si 40 libelule si cateva pisici de mare, asa ca sa ma scap de grija pomilor ca imi pot cumpara zilnic ce am eu chef e de domeniul SF-ului la mine, la nivelul la care sunt acum.

    DenumireCantitateValoareValoare totala
    Pisica mare63810,2516,540,138
    Libelule2,7419,87527,067,375
    Pene papagal3,2311,8646,022,584
    Jacaranda9921,0301,021,760
    Joshua122,57674591,319,120
    Pomi 88510,0768858,917,260
    Pomi 8304,0078303,325,810
     
    rjean777, matusam, adriane45 și alți 20 apreciază asta.
  11. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Mie imi place eventul , sper sa ajung si eu la Piccolo ( daca o iau o sa le plantez si eu pe toate 20 cate am strans ) . Nu stiu daca este o greseala sau nu dar daca se incepe cu Crin Voodoo se castiga in plus 3 arbori minune Honshu ( in primul tabel sunt 3 in cel de-al doilea sunt 6 )!
     
    mara62, rjean777, matusam și alți 15 apreciază asta.
  12. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    ai auzit de festivalul recoltel?normal ca da ,,un ex.de facut gg ,am avut plantat amarant peste 100000 plante.eu nu am participat si nici nu voi participa la acest festval da imi aduce miliarde de gg profit,,numai pe amarant am luat vreo 2 miliarde si sunt multe alte metode ,,,cumperi ieftin si la momentul potrivit vinzi scump,,etc,, nu se vor termina ca am grija cum sa ii imultesc,,o zi buna
     
    rjean777, MicuNicu, raisa2005 și alți 7 apreciază asta.
  13. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Linia ii buna, lada ii prea scumpa. Cam la atat rezum acest event. Voi face planta cu timp mare, va doresc SPOR
     
    mara62, bmia_maria, rjean777 și alți 11 apreciază asta.
  14. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    138 drop ,imi incerc norocul cu acest eventxD
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Mai 2022
    rjean777, matusam, raisa2005 și alți 17 apreciază asta.
  15. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    [​IMG]
    Succes tuturor!
     
    mara62, rjean777, matusam și alți 16 apreciază asta.
  16. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG] plus cele 20 pe care le-am donat. Succes tuturor! Am inceput cu Crin Voodoo.
     
    mara62, rjean777, matusam și alți 16 apreciază asta.
  17. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    141 copmas din sanguaro + 10 copaci si 11 vecini,spor sa avem!!
     
    mara62, rjean777, matusam și alți 14 apreciază asta.
  18. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    :inlove:188 ,drop ?????!!!!!!!Eu ???!!!!sSnt total surprinsa !Probabil s-au adunat linii care ajuta,habar n-am.....doarr ma bucur !
     
    mara62, rjean777, matusam și alți 16 apreciază asta.
  19. -CASSABLANKA-

    -CASSABLANKA- Scriitor în devenire

    Buna ziua .Va rog frumos daca puteti sa ma lamuriti ,vrejul da +1 la fructe sau recolta mai mare la pomi .Multumesc frumos.
     
    mara62, rjean777, ani.vajai și alți 7 apreciază asta.
  20. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    +1 recolta fructe la pomi!:)
    109 drop!
     
    paulici_01, rjean777, matusam și alți 11 apreciază asta.