Te invit la Cinema - filme favorite

Discuție în 'Colțul vorbitorului' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. -steaua2009-

    -steaua2009- De-al casei

    Sunt multe filme care imi plan dar o sa enumat doar filmele care mi-au placut cel mai mult si pe care le-as vedea de n ori:

    Titanic, Omul cu masca de fier, Liceenii cele 3 serii + Extemporal la dirigentie si Declaratie de dragoste, Seriile B.D
     
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 12 apreciază asta.
  2. |Claudiu|

    |Claudiu| Avansat

    De curand am vizionat un film cu multa ...bataie... este de actiune si se numeste ''Ninja"
     
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 8 apreciază asta.
  3. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    cind eram copil ,adica acum 25-30 ani am vazut cam toate filmele indiene, si mi-au placut mult.destul de recent am vazut "vagabondul milionar"care am inteles ca v-a fi zilele acestea pe .... sau .......nu stiu de ce, dar m-a impresionat foarte mult acest film.parca este alceva fata de alte filme indiene.un film frumos,merita vazut.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 7 Sep 2014
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 9 apreciază asta.
  4. andrew1997

    andrew1997 Baron forum

    Acum 2 săptămâni, chiar la deschiderea noului forum am văzut pe ...... filmul Waiting for Forever - Prieteni din dragoste. Personaje principale în acest film sunt Will Donner (Willy) și Emma Twist. Willy și Emma erau cei mai buni prieteni în copilărie, iar crescând au plecat fiecare în altă parte. Willy avea un frate, Jim. Acesta a inventat o altă poveste pentru a nu-i spune lui Will că parinții lor au murit într-un accident de tren. :cry:

    Ei bine... de aici începe povestea. Mai bine v-aș invita să vizionați filmul!

    M-a impresionat mult povestea acestui film, sper să vă placă și vouă!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 7 Sep 2014
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 9 apreciază asta.
  5. soso2169

    soso2169 Expert forum

    As revedea oricand filmele Tunurile din Navarone,Uraganul vine de la Navarone sau Legend
     
    malagambafane, Gogoasa, ardentlove și alți 13 apreciază asta.
  6. AgroStar*

    AgroStar* Începător forum

    Filme romanesti de geniu: ,,Un suras in plina vara'' si ,,Asta seara dansam in familie''. Iar pentru pasionatii de istorie recomand ,,Oglinda''.
     
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 11 apreciază asta.
  7. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Startrek
     
    malagambafane, adria2, Gogoasa și alți 12 apreciază asta.
  8. Fanica.S

    Fanica.S Supervizor forum

    un film mai nou ,Grace of Monaco 2014.
     
    Naty.....25, malagambafane, Gogoasa și alți 11 apreciază asta.
  9. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    Imi place ..Centurion..
    ..Killers....
     
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 10 apreciază asta.
  10. andrew1997

    andrew1997 Baron forum

    Salutare!

    Vâzând în regulament că e doar minim o postare/pagină m-am gândit să mai postez încă un film care mi-a plăcut.

    Luni seară am văzut filmul Sub aceeași stea, un film după cartea lui John Green. În film este vorba despre o fată pe nume Hazel Grace Lancaster care a supraviețuit împotriva cancerului la vârsta de 13 ani, un medicament experimental care a funcționat numai în cazul ei. Mama ei a hotărât ca Hazel să se ducă la un grup de sprijin pentru a-și face prieteni, un grup în care fiecare își putea spune povestea.

    "Însă atunci când fermecătorul Augustus Waters, suferind şi el de aceeaşi boală cumplită, apare la întâlnirile unui grup de suport unde merge Hazel, povestea fetei va fi complet rescrisă.
    Spirite înrudite, împărţind acelaşi farmec şi acelaşi simţ al umorului, Hazel şi Gus încep o cursă contra cronometru în care învaţă ce înseamnă să iubeşti."

    Ei se hotărăsc ca "Okay" să fie cuvântul lor de legătură, să fie cuvântul care să-i unească.

    Sub aceeaşi stea este un amestec de melancolie, duioşie, înţelepciune, umor și trecerea prin toate sentimentele posibile și imposibile. În finalul filmului Augustus se stinge din viață din cauza bolii pe care o avea, cancer.

    După vizionarea filmului am rămas cu o impresie foarte bună și cu un citat care m-a adus cu ochii în lacrimi.

    "Dacă vrei curcubeul, trebuie să te confrunți cu ploaia" - asta a spus Hazel la înmormântarea lui Gus, un citat care se află acasă la el.

    Și nu uita...

    "Nu dispreţui lucrurile mici; o lumânare poate face oricând ceea ce nu poate face soarele niciodată: să lumineze în întuneric" - Octavian Paler

    Și...

    SĂ IUBEȘTI!
     
    Modificat ultima dată: 10 Sep 2014
    malagambafane, fanMJ, Gogoasa și alți 15 apreciază asta.
  11. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Mrs. Doubtfire - Doamna Doubtfire, tăticul nostru trăsnit ..
    Robin Williams...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Ian 2017
    malagambafane, Degetica13, Gogoasa și alți 15 apreciază asta.
  12. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

    fast and furious,casa celor 13 fantome,titanic,final destination,american pie.
     
    malagambafane, Degetica13, Gogoasa și alți 8 apreciază asta.
  13. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Casablanca
     
    malagambafane, adria2, Gogoasa și alți 13 apreciază asta.
  14. black_snow69

    black_snow69 Duce forum

    Sa ucizi un rege (istoric)
     
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 9 apreciază asta.
  15. Love_RAPID

    Love_RAPID Avansat

    Mie, mi-a placut, enorm, si l-as vedea tot timpul, filmul "Rambo III". Si, respectiv, "Lacrimi din Soare" (cu Bruce Willis)
     
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 7 apreciază asta.
  16. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Mi-au placut foarte mult:
    Edge of tomorrow
    How to train your dragon 1 & 2
    Seria Star Wars
     
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 11 apreciază asta.
  17. svjek10

    svjek10 Scriitor în devenire

    seria B.D
     
    malagambafane, Gogoasa, bondarul11 și alți 6 apreciază asta.
  18. udroiuelena

    udroiuelena Novice forum

    Ghost ......cu Patrick Swaize si Demi Moore
     
    malagambafane, fanMJ, Gogoasa și alți 10 apreciază asta.
  19. Chelsea_8888

    Chelsea_8888 Mogul forum

    Inchisoarea ingerilor
    La vita e bella
     
  20. matusam

    matusam Legendă vie

    Pride and Prejudice
    Mandrie si prejudecata. Ecranizare a romanului omonim scris de Jane Austen.As revedea cu placere orice ecranizare,indiferent de an.Il recomand tuturor.Merita vazut macar o data in viata.

    Edit (Chronos): vazut demult. Politist parca, ceva coruptie, cu Ethan Hawke parca. Am confundat cu alt film, dar oricum l-am vazut sigur.;)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Oct 2014