Un nou bonus meșteșugăresc pentru categoria ”alte plante” din Bahamarama

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de ~violetflame~, 23 Mai 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Credeți că ar fi utilă introducerea acestui nou bonus?

Sondaj închis pe 30 Mai 2018.
  1. Da

    31 vot(uri)
    93,9%
  2. Nu

    2 vot(uri)
    6,1%
  3. Nu știu / nu m-am gândit

    0 vot(uri)
    0,0%
  4. Mi-e indiferent

    0 vot(uri)
    0,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. ~violetflame~

    ~violetflame~ Profesionist forum

    Deocamdată avem disponibil unul, care reduce timpul de creștere cu 4% : ”poțiunea magică”.

    Propun introducerea a încă unuia, care sa reducă timpul de creștere pentru ”alte plante” Bahamarama cu 6% și care să ocupe tot un slot de argint.


    Pentru legume există două, de 4% și 6% (făra a mai lua în calcul și ”masca Tiki”, ce oferă bonus, dar nu meșteșugăresc).

    După cum se poate vedea în imagine,

    [​IMG]

    mai mult de jumătate din totalul plantelor fac parte din această categorie, 13 dintre ele având timpul de creștere mai mare de 8 ore.

    Unul dintre avantajele pentru noi, jucătorii, este acela de a avea la dispoziție mai multe plante care oferă șanse mai mari pentru drop, într-un timp rezonabil.

    Pentru dezvoltatori ar fi:
    Jucătorii = clienți mulțumiți ;)
    Lăsând gluma, cred că ar fi mai mulți jucători care ar fi dispuși sa investească resurse , dacă ar avea mai multe șanse de a finaliza un event.
    Ar putea fi introduse chiar două bonusuri, dintre care unul să fie disponibil de la nivelul 3 sau 4 al unui meșteșug, iar pentru cel de-al doilea, ceva mai eficient, sa se comercializeze rețeta contra mamudele.
    In afară de bonusul meșteșugăresc, ar putea introduce în joc spre vânzare itemuri speciale, de tipul cutiei muzicale – și care să ofere bonus pentru ”alte plante” Bahamarama.

    Cu siguranță, nu am epuizat toate avantajele pentru ambele părți, sper să aduceți și voi alte argumente și, de asemeni, și alte idei pentru îmbunătațirea acestei propuneri. Mulțumesc :)

    O seară plăcută și spor la joc!
     
    maitrey_york, catapen, rocaelena60 și alți 16 apreciază asta.
  2. rubarbu

    rubarbu Scriitor în devenire

    Chiar ma intrebam de ce am ajuns ( de o buna bucata de timp) un cultivator exclusiv de flori si legume. E vorba de bonusurile pe care le am la indemana. Asa ca propunerea ta mi se pare binevenita, asa cum mi s-ar parea (pentru cei mai putini dispusi sa caute si sa "impleteasca" beneficiile bonusurilor) si introducerea unei culturi, in Baha, oricare ar fi ea, similara trandafirului din ferma (puncte mai multe/ unitate de timp).
    Ca si concluzie, si fara devieri, mi se pare buna propunerea ta. Ar fi fain sa fie luata in seama de dezvoltatori.
     
    maitrey_york, catapen, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.