Feedback Valea Florilor de Colț

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 6 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare această caracteristică de joc?

Sondaj închis pe 9 Feb 2023.
  1. Îmi place

    27,4%
  2. Mi-e indiferent

    5,5%
  3. Nu-mi place

    67,1%
  1. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Daca dati click pe acel plus din dreptul fructului o sa va redirecotioneze catre tamplarie, desi nu cred ca asa ar trebui sa fie in mod normal. Apoi acolo va apucati sa faceti pomi si ce se mai cere desi nici nu eu nu inteleg mare lucru :)))). tutorialul arata ceva, jocul nu prea permite sa facem acel ceva
     
    zahara1663, ani.vajai, clauliviu și alți 10 apreciază asta.
  2. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Multumesc frumos pt raspuns.A mers .Acuma ramane sa invat pas cu pas ce trebuie facut pe acolo .
     
    clauliviu, -iulia1992-, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  3. .coanamare.

    .coanamare. Scriitor în devenire

    Am incercat. Am convertit plante, animale, adaposturi si nu am obtinut nimic. Ceata totala. Am sa astept.
     
    zahara1663, clauliviu, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  4. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Eu am reusit sa plantez primul copac.... vedem mai departe.... succes tuturor!
    [​IMG]
     
    derby54, clauliviu, -elenaion49- și alți 11 apreciază asta.
  5. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Eu am reusit sa produc un cais si l-am si pus pe teren. Cel mai bine ar fi ca pentru fiecare din cele 3: humus, combustibil verde si trusa de unelte sa selectati cantitatea maxima care poate fi produsa (in vreo 40 de minute) pentru a produce cat mai mult. Mie mi-a luat putin sa imi dau seama despre asta
     
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    M-am trezit cu ea in inventar cand am cules primul cais prima data... probabil ca este crenguta (care nu stiam ce inseamna!) pe care o vezi la recoltarea copacului...La recoltarile ulterioare dau mai multe fructe si probabil busteni...
    [​IMG]
     
    zahara1663, derby54, clauliviu și alți 10 apreciază asta.
  7. pecica123

    pecica123 Scriitor în devenire

    Buna seara, la mine ceață totală, nu mai am vrej?
     
    isa33br, clauliviu, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    M-am pripit initial si am votat pozitiv, cu sufletul. Am inteles azi ceva mai mult decat pricepusem ieri, dar mi se pare o mecanica foarte imbarligata si obositoare. Sincer, nu prea cred ca o sa am rabdare, relaxarea pentru care intram pe ferma nu se mai regaseste in zona noua de joc. Iar daca activitatea pe ferma va fi afectata sau conditionata vreodata in orice fel de terenurile noi, renunt definitiv la joc.
    Am modificat votul initial in care votasem cu sufletul, cu altul total opus, pentru ca acum am votat cu mintea.
     
    isa33br, bmia_maria, -Abramburica- și alți 18 apreciază asta.
  9. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    cred ca am pierdut primul cais pt ca l-am cules imediat si a disparut poti sa ma lamuresti ms
     
    -Abramburica-, MicuNicu, raisa2005 și alți 9 apreciază asta.
  10. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    cred ca l ai taiat . eu am cules cu combina si a ramas pe teren



    de unde fac rost de crenguta?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 7 Dec 2022
    -Abramburica-, MicuNicu, raisa2005 și alți 8 apreciază asta.
  11. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Am recoltat si eu primul pom dar nu am ''crenguta'' ptr. client:( Sa vad la ceilalti pomi!
     
  12. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    deci l-am pierdut?
     
    -Abramburica-, raisa2005, clauliviu și alți 8 apreciază asta.
  13. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Subscriu. Nu credeam ca este atit de imbirligat, obositor, trebuie sa astepti minute bune sa faci conversia...La rabdarea mea, nu am facut decit sa ma plimb de vreo 3 ori cu telefericul ptr. ca sa ma dezmeticesc ca lumea cum sta treaba cu noua poiana si sa dau niste reseturi ptr. ca acum imi merge greu jocul.. Mai intru intr-o joi, dupa Miercurea Ciuc..
     
    adriane45, -Abramburica-, ad_1o1 și alți 17 apreciază asta.
  14. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Care este scopul final ? Sa avansam in lvl si sa strangem fructe? Un pom ajuns la coacere se taie sau se recolteaza? Care este diferenta?
     
    -Abramburica-, raisa2005, clauliviu și alți 11 apreciază asta.
  15. jetx333

    jetx333 Novice forum

    Urmaresc. Vot negativ deocamdata. Despre ce implica bani si timp in plus nu prea sunt interesat.
     
    raisa2005, Daciana_36, zahara1663 și alți 12 apreciază asta.
  16. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    unde pot vedea cu cat scad resursele pana la urma renunt a acest tere mi se pare greoi
    eu cred ca l-am taiat si l-am pirdut
     
    -Abramburica-, raisa2005, clauliviu și alți 10 apreciază asta.
  17. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Cred ca scopul final este sa mai subtiezi putin inventarul si sa cistigi anumite avantaje; probabil cind ajungi la un nivel mai superior, poti cistiga lucruri interesante... Cred, nu stiu sigur, ca mi se pare atit de alambicat incit mi-a pus creierii pe bigudiuri. pe mine cel mai mult ma enerveaza ca trebuie sa astept la fiecare conversie " n" minute. Poate cu timpul ne mai antrenam,ne mai obisnuim, cine stie. Eu nu inteleg ce inseamna cantitatile la animale, adica daca scrie 100 la oi(de ex.), inseamna ca trebuie sa dau 100 de oi sa fac acel produs?????Si nu mai inteleg,cind tai pomul,cum faci si unde vezi ce rezulta?Booooo....
     
    Modificat ultima dată: 7 Dec 2022
    crinul_alb, -Abramburica-, MicuNicu și alți 12 apreciază asta.
  18. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    cred ca ai castigat o buturuga:D
     
  19. Armani_Smekerita

    Armani_Smekerita Novice forum

    am recoltat cei 6 copaci si nu am primit nici o crenguta,deci nu pot sa termin prima runda la client:(
     
    -Abramburica-, raisa2005, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  20. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    vad ca spre deosebire de multi ai inteles jocul eu inca nu ma descurc poti sa imi spui unde pot vedea cum scad resursele

    unde e combina pe noul teren
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 9 Dec 2022