Feedback Valea Florilor de Colț

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 6 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare această caracteristică de joc?

Sondaj închis pe 9 Feb 2023.
  1. Îmi place

    27,4%
  2. Mi-e indiferent

    5,5%
  3. Nu-mi place

    67,1%
  1. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Itemul la nivelul 5 si liniile de vrej la nivel 10 si nivel 15.
     
  2. geta57

    geta57 Rutinat

    Atenție mare la cerințele de la Trusa de unelte din Fabrica de cherestea că în loc de adăposturi de elefant se cer de fapt elefanți!!!!!
     
  3. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Cand s-au cerut adaposturi pentru trusele de scule?
     
    tcmxxl1975, paulici_01, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  4. geta57

    geta57 Rutinat

    [​IMG]
     
  5. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Este o eroare de afisare. Adaposturi se cer doar pentru Combustibil verde. Pentru trusele de unelte, doar animale.
     
    tcmxxl1975, paulici_01, in.the.rain și alți 7 apreciază asta.
  6. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Si da si nu. La adaposturile de lenesi si canguri sunt adaposturi. Celelalte sunt animale.
     
  7. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Sunt de aceeasi parere.

    unelte.PNG

    Nu detin asa multe adaposturi cate sunt trecute la cantitate. Sunt animale.
     
    -Abramburica-, tcmxxl1975, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  8. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Multumesc de raspuns! Am crezut ca s-a remediat, dar la mine inca apare la lenesi si canguri eroare. Nu pun poza... vai cate animale ai!!!
     
    -Abramburica-, tcmxxl1975, dodi.b și alți 9 apreciază asta.
  9. geta57

    geta57 Rutinat

    Și nu se poate remedia? Totuși este un teren care va fi mult timp de aici încolo activ.
     
  10. z.zoita

    z.zoita Junior Expert

    poate cineva cine a trecut de nivelul 15 ce premii se mai primesc, la urmatoarele nivele multumesc
     
    Modificat ultima dată: 2 Mar 2023
  11. geta57

    geta57 Rutinat

    Știu că la niv. 16 putem debloca încă o parcelă.
     
  12. z.zoita

    z.zoita Junior Expert

    multumesc
     
  13. 1234sorin1234

    1234sorin1234 Începător forum

    Buna seara,ma poate ajuta cineva cu un sfat cum as putea sa fac nivel mai repede ,am niv.5 si as vrea sa fac niv.15 cat mai repede pentru liniile de vrej doar ca mi se pare ca se face foarte greu.Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat as fi recunoscator. Multumesc
     
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu sunt decat 2 cai sa faci rost de punctele necesare pentru avansare in nivel!
    Una este "reciclarea", trebuie sa mearga incontinuu, poti obtine de acolo cam 800 puncte la 39 ore in conditiile cand mergi pe maximum, 400 PE pe ambele sloturi, unul deblocat cu 10 cheite. Dar e mare diferenta intre valoarea de 9500 ( pentru 200 PE) si 65000 (pentru 400 PE), asa ca mai bine mergi (economic) pe 200 + 200 PE, la 29 h parca!
    A 2-a metoda sunt clientii, donezi in continuu ce iti cer, obtii PE. La inceput ai doar un client, cand mai cresti in nivel se mai adauga unul, iar in weekend ai un client suplimentar!
    Si acolo poti folosi "schimb dulce" pe care il castigi din comenzi sau reciclari (sau il cumperi de la piata speciala) sa resetezi timpul de asteptare si sa livrezi din nou in schimbul punctelor oferite!
    Nu poti exagera cu schimbul dulce, daca la inceput cu unul resetezi cronometrul, la urmatoarea resetare iti cere 2, samd, eu n-am insistat!
    Astea sunt singurele metode, plus mult timp pierdut pe acolo, sa cultivi fructele necesare, cerute de clienti, sa faci insigne, sa maresti capacitati de stocare, sa imbunatatesti si sa deblochezi pomi, e un job "fulltime" !
    Bafta!
     
    ciresica42, -Abramburica-, leutzu61 și alți 15 apreciază asta.
  15. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    si unde se gaseste piata speciala pentru a putea cumpara schimb dulce ? multumesc anticipat
     
  16. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Nici eu nu stiu unde e piata speciala pentru bomboane.

    Atunci cand donezi produse de valoare 9500 timpul de asteptare e 32 ore, iar la timpul de asteptare 40 ore trebuie sa donezi produse in valoare de 68000. Intr-adevar e mare valoarea, dar pot fi dublu puncte. Eu donez cam de 2 ori 9500 si o data 68000. Cand avansezi in nivel poti face multe insigne si donezi insigne. Ideea e ca, bine spus, acest teren e un job "fulltime". Trebuie sa fi foarte riguros si sa dai clientilor la timp produse. Eu mi am facut un obicei si am clientii la orele 6, 14, 22. 90% din cazuri reusesc sa ma tin de aceste ore.
     
  17. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    buna dimineata. de data aceasta voi scrie doar cu litere mici pentru a nu-mi fi stearsa iar postarea ( cu toate ca nu am scris nimic care sa trebuiasca sters ) ; cum pot produce visin (am donat la prima insigna 11000 valoare -asa am mai citit prin comentarii ca ar trebui) si tot nu pot produce. multumesc celor care imi vor raspunde.
     
    -Abramburica-, tcmxxl1975, z.zoita și alți 5 apreciază asta.
  18. geta57

    geta57 Rutinat

    Dacă l-ai deblocat trebuie să te duci în Dulgherie și acolo găsești planurile de construcții pentru pomii alpini.


    [​IMG]
     
    tcmxxl1975, z.zoita, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  19. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    posibil sa nu ma fi exprimat eu clar ;am necesarul sa il produc dar nu pot
     
    tcmxxl1975, z.zoita, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  20. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Citat din Regulamentul de forum:

    Ai deblocat runa din josul paginii?

    visin.PNG
     
    tcmxxl1975, z.zoita, dacul1963 și alți 8 apreciază asta.