Feedback Valea Florilor de Colț

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 6 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare această caracteristică de joc?

Sondaj închis pe 9 Feb 2023.
  1. Îmi place

    27,4%
  2. Mi-e indiferent

    5,5%
  3. Nu-mi place

    67,1%
  1. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Ti le poti socoti singura. De ex. vrei sa produci combustibil, mergi la fabrica de cherestea, la combustibil si gasesti acolo "alege articole". Dai clik pe "alege articole" si iti arata Adaposturi - Cantitate _Valoare schimb..Daca tu ai in bara de jos valoare 10(de ex.), te orientezi sa dai adaposturi cit mai putine care sa atinga pragul valorii 10..de ex dai 5 birlog de ursi si 1 cotet pauni selectindu-le apasind pe + de la rubrica din dreapta din dreptul fiecarui adapost de animal..Cind butonul "converteste" se inverzeste, atunci dai clik pe el si incepe conversia. La fel este si ptr. celelalte produse,trebuie sa urmaresti valoarea animalelor sau plantelor si bara de jos unde iti cere valoarea totala.
     
    MicuNicu, raisa2005, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  2. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Am votat indiferent deoarece va trece muuuult timp pana voi debloca accesul. N-am luat nici Muzeul fiindca am cheltuit stelutele fix inainte de anuntul cu implementarea acestuia. Acum am exact 520 stelute 8). Norocoasa cum sunt, am luat 19 stelute din 18 lazi... Probabil in 2024 voi accesa noul teren xD.

    Sincer, asteptam terenuri noi pentru itemi, nu ,,o noua ferma" in joc... Se putea implementa doar conversia, parerea mea...
     
    MicuNicu, raisa2005, paulici_01 și alți 14 apreciază asta.
  3. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Dupa primele minute de joc, vad ca e nevoie de timp, mult prea mult de cat am eu disponibil pentru joc. Am fost placut impresionata de noutate in general, de denumire zonei, de animatie, dar numai cu timp si pasiune greu dai inainte. Am pus 2 caisi alpini care se fac in
    1-1/2h, deci ii voi culege maine dimineata. Votul e pozitiv oricum. E ferma mea, draga:inlove:
    "Si maine este o zi" zicea cineva tot de la o ferma. :D
    Spor!
     
    -Abramburica-, MicuNicu, raisa2005 și alți 12 apreciază asta.
  4. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    dupa cele 3 cladiri sunt castori langa apa in dreapta
     
    MicuNicu, raisa2005, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  5. mara031991

    mara031991 Expert forum

    ce facem cu combustibil verde? AM un ceas in stanga la capitol ateliere, Mai are 90 de ore. Va rog mult daca vreti sa ma alamuriti. Multumesc mult
     
    -Abramburica-, MicuNicu, raisa2005 și alți 8 apreciază asta.
  6. alexandra270

    alexandra270 Începător forum

    Cum se trece la urmatorul nivel ?
     
    -Abramburica-, MicuNicu, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  7. .mirela85.

    .mirela85. Junior Expert

    Odata cu implementareaacestui camp nu mai pot sa ies din ferma apas pe X dar raman blocata ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat
     
    -Abramburica-, MicuNicu, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  8. lucile71

    lucile71 Mare-maestru forum

    un refresh ajuta de obicei
     
    MicuNicu, paulici_01, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  9. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Adunând puncte de experiență. Punctele de experiență ”alpine” se obțin prin onorarea comenzilor clienților și prin funcția de reciclare a Fabricii de Cherestea.

    Un F5 te ajută!
    Îl folosești la Dulgherie pentru producția de pomi.
     
    Modificat ultima dată: 8 Dec 2022
    -Abramburica-, MicuNicu, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  10. .coanamare.

    .coanamare. Scriitor în devenire

    Recoltatorul exista in aceasta zona?
     
    -Abramburica-, MicuNicu, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  11. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Sunt 2 ajutoare automate. Silvicultor și Tăietor de lemne!
     
    -Abramburica-, MicuNicu, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  12. aida59

    aida59 Maestru forum

    Va rog frumos unde este comenzi clienti pt a dona ? Am dat peste el acidental cred ca nu mai stiu unde este.Multumesc mult
     
    MicuNicu, paulici_01, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  13. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Buna dimineata! Cum pot recolta caisul fara sa il tai?NU apare decat sa il tai. Multumesc mult>Sunt rau ametita dar ne vom obisnui cred
     
    -Abramburica-, MicuNicu, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  14. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    [​IMG] [​IMG]

    Înseamnă că l-ai recoltat de 3 ori. Trebuie tăiat și plantat altul
     
    -Abramburica-, MicuNicu, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  15. SelenaX...

    SelenaX... Novice forum

    Si pana la urma, care-i utilitatea acestui nou camp de joc? Am vazut cum functioneaza, i-am inteles mecanismul, am vazut si cele 2 randuri de vrej, dar nu inteleg care-i scopul pentru care sa investesti timp in el. Poate ma lamureste cineva...
     
    MicuNicu, paulici_01, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  16. craniulalb

    craniulalb Scriitor în devenire

    La fel si la mine, nu mai pot iesi din ferma apasand ,,X,,si celelalte doua de langa ,,X,, sunt inactive, nu pot introduce codul bonus. Va rog un ajutor!
     
    MicuNicu, paulici_01, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  17. veve47

    veve47 Conte forum

    Buna dimineata, totusi creanga inflorita cum apare? Multumesc. Am recoltat pomii, nu taiat si nu apare nimic.
     
    MicuNicu, paulici_01, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  18. SelenaX...

    SelenaX... Novice forum

    O sa-ti apara la un moment dat, e un fel de drop pentru acel teren
     
    MicuNicu, paulici_01, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  19. veve47

    veve47 Conte forum

    Multumesc pentru raspuns. Spor la treaba.
     
    MicuNicu, paulici_01, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    E destul de nesuferita treaba asta cu crenguta inflorita...
    Chiar daca am primit una la primul cais recoltat prima data, vad ca alta se lasa asteptata, desi am rulat toate campurile macar o data... Iar singurul client accesibil se incapataneaza sa ceara creanga, a carei aparitie depinde de (ghici)! aleator...
    Iar clientul se incapataneaza sa nu-si reseteze comanda daca livrezi partial... Pare cumva gresit sistemul asta!
    Intrucat e destul de nesuferit mecanismul noului camp, iar pe "aleator" nu l-a invitat nimeni, nu-mi mai place...
     
    doro090767, bmia_maria, ani.vajai și alți 15 apreciază asta.