Feedback Valea Florilor de Colț

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 6 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare această caracteristică de joc?

Sondaj închis pe 9 Feb 2023.
  1. Îmi place

    27,4%
  2. Mi-e indiferent

    5,5%
  3. Nu-mi place

    67,1%
  1. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    dai clik pe el si in dreapta este o buturuga . apesi pe aia ș chiar te intreaba . acest copac vrei sa il tai?
    dar poate ai magazia plina . la copaci sau la trunchiuri de copaci sau la combustibil verde . si poate nu te lasa . mai elimini ceva de pe acolo
     
    ani.vajai, paulici_01, in.the.rain și alți 4 apreciază asta.
  2. _sirena

    _sirena Veteran Forum

    Salut! Sunt sanse mari daca plantezi firute si flori de colt alpine. Bafta!
     
    ani.vajai, paulici_01, in.the.rain și alți 7 apreciază asta.
  3. -soricel-2012

    -soricel-2012 Novice forum

    Sa inteleg ca s-au schimbat bonusurile asa fara nici un anunt ? De exemplu la iarba neagra am deblocat bonusul 4 care imi adauga un camp suplimentar (aveam 5 campuri in loc de 4) la furtuna.. plus la campurile alaturate .. acum apare sansa de a redobandi articolele aplicate anterior parcelei.
     
    ani.vajai, paulici_01, in.the.rain și alți 3 apreciază asta.
  4. amaliaghitescu

    amaliaghitescu Novice forum

    Am incercat si asa... dar tot degeaba. Mutumesc pt raspuns, o sa mai insist. :)
     
    ani.vajai, paulici_01, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  5. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Am descoperit astăzi că între cadourile zilnice s-au strecurat și 5 Schimb dulce. Ba chiar și clienții acum oferă 1 Schimb dulce la 2-3 misiuni. Nu știu cât de vrute au fost ambele schimbări, dar eu zic că e de bine.
     
    ani.vajai, Tudy, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  6. DW..

    DW.. Avansat

    Cel mai bun randament il am plantand in paralel trandafir de munte cu boletus sau ftrandafir de munte cu barba ursului mai nou(am deblocat de curand planta)..un rand trandafir de munte (sau barba ursului) ,un rand boletus .Mie imi ies 1-2 buc pe zi...Chiar si 3 daca folosesc crestere rapida ...Eu las boletusul mai mult pe teren ,adica culeg o recolta la vreo 3 recolte de trandafir
    Din firute nu iese deloc,am avut o sarcina la clientii din piata satului -de plantat 20 de seminte de firute-,le-am plantat pe toate 20 odata folosind straturi de 3 si de 4 si nu a iesit nici o lopatica
     
    Modificat ultima dată: 11 Oct 2023
    ani.vajai, amaliaghitescu, Tudy și alți 8 apreciază asta.
  7. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Au fost niște schimbări, dar nu ce spui tu. Al-5lea slot este șansă la ploaie, nu are nimic de a face cu ce ai deblocat tu, orice plantă are șanse să fie x5 la ploaie.
     
    Tudy, paulici_01, in.the.rain și alți 3 apreciază asta.
  8. DW..

    DW.. Avansat

    Iarba neagra=trandafir de munte .La slotul nr 4(de la trandafir de munte) pe timp de furtuna era bonus o parcela,adica 5 parcele in loc de 4 ,inclusiv la culturile invecinate ..Acum da "sansa de a redobandi articolele aplicate anterior parcelei"
    La "ploaie"nici o planta nu da x5 la parcela
     
    Modificat ultima dată: 12 Oct 2023
    ani.vajai, x3qthr, Tudy și alți 9 apreciază asta.
  9. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    La o săptămână de la deblocarea nivelului 21 mă alătur și eu colegilor în căutarea de Lopățică de grădină, probabil nu a căzut nici una pentru că dropul acestor produse este bazată nu doar pe stația meteo ci și pe calendar, deci primele o să cadă prin martie nu ?

    Glumesc, dar totuși o săptămână de la deblocare și nu a căzut una, zici că e Burghiu electric.
     
    Adynicolae, ani.vajai, clauliviu și alți 3 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mda!
    Și pe mine m-a luat prin surprindere schimbarea bonusului, deși știu că BP poate să facă ce schimbări dorește, neanunțate...
    Dar nu e chiar rău, am primit de vreo 2 ori sămânța de trandafir plantată înapoi, din vreo 10 culegeri, asta înseamnă că mai fac din ele încă 56 trandafiri; dacă se păstra bonusul de +1 parcelă, la cum plantam eu, (6 straturi de 5 parcele printre boletus) însemna cam tot așa, 6 x 7 = 42 plante!
    E adevărat că a apărut "prietenul meu aleatoriul", asta nu mi-a plăcut!
     
    ani.vajai, clauliviu, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  11. Razvy78

    Razvy78 Avansat

    Au schimbat si nr. de medalii necesar deblocarii slotului 2 la ciuperci(seminte de boletus).Necesare acum sint 3 medalii inainte erau 4
     
    ani.vajai, MicuNicu, clauliviu și alți 3 apreciază asta.
  12. vlad4er

    vlad4er Scriitor în devenire

    La oferte Valea Florilor de Colt, se specifica si oferta Pachet Booster de viteza S, cu 640 buc.
    La achizitie, la mine , este numai oferta pt Pachet....L, care contine 1 400 buc.
    Personal as opta pentru prima varianta
    As dori sa stiu daca pierd diferenta de bustere achizitionate, avand in vedere capacitatea limita disponibila la Bunuri de cosum.
    O zi buna tuturor
     
    paulici_01, PauL_MC, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  13. amaliaghitescu

    amaliaghitescu Novice forum

    Multumesc, o sa incerc si asa .:)
     
    paulici_01, adriane45, raisa2005 și alți 5 apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Spre deosebire de pachetele de la Bancă, conținutul pachetelor disponibile spre achiziționare cu mamudele nu sunt creditate peste capacitatea maximă. Dacă cele 640 din pachetul S ar provoca depășirea capacității, pachetul nu mai este afișat, dar bosterele de viteză din pachetul L pot fi creditate peste capacitatea de stocare.
     
    paulici_01, Adynicolae, PauL_MC și alți 5 apreciază asta.
  15. vlad4er

    vlad4er Scriitor în devenire

    Multumesc mult, kO, pentru clarificare.
    Numai bine
     
    paulici_01, raisa2005, PauL_MC și alți 6 apreciază asta.
  16. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Buna! Va rog un ajutor, de saptamani bune astept sa fac acest nivel, dar nu reusesc. Ma tot bantuie o zicere: Asta-i via, asta-i strada, pe unde o iau? Am citit putin mai in urma ca se foloseste un dulce, dar nu vad unde... Multumesc!
    [​IMG]
     
    paulici_01, in.the.rain, PauL_MC și alți 3 apreciază asta.
  17. -vladutz98-

    -vladutz98- Junior Expert

    Buna! Eu stiu ca dulce se foloseste la comenzi alpine, nu in piata satului!
     
    Tudy, paulici_01, ani.vajai și alți 7 apreciază asta.
  18. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Nivelul asta se poate face doar dupa ce ajungi la nivelul 28, atunci se poate creste capacitatea de stocare la bunuri de consum.
     
    Tudy, paulici_01, ani.vajai și alți 7 apreciază asta.
  19. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Va multumesc! Deci rabdare, abia sunt in 26.
     
    Tudy, paulici_01, ani.vajai și alți 7 apreciază asta.
  20. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Trebuie sa cresti caacitatea de stocare pt bunuri de consum. E prima de la depozit. Te duce automat acolo daca dai click pe depozit de la misiune. Daca la bunuri de consum capacitatea de stocare nu e pe verde, inseamna ca sau ai deblocat deja sau inca n-ai ajuns la nivelul care-ti permite deblocarea. Tine mouse pe creste caacitatea de stocare si-ti arata la ce nivel poti debloca
     
    Tudy, paulici_01, ani.vajai și alți 6 apreciază asta.