Feedback Valea Florilor de Colț

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 6 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare această caracteristică de joc?

Sondaj închis pe 9 Feb 2023.
  1. Îmi place

    27,4%
  2. Mi-e indiferent

    5,5%
  3. Nu-mi place

    67,1%
  1. Cronwell

    Cronwell Scriitor în devenire

    Buna stie cineva cum facem rost de "grebla de gradina" din cea anume iese. Eu tot astept sa apara de undeva, dar...nimic
     
    MicuNicu, z.zoita, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  2. DW..

    DW.. Avansat

    Din boletus
     
    MicuNicu, paulici_01, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  3. Archfiend_ZZ

    Archfiend_ZZ Scriitor în devenire

    Vreme curenta: Soare
    Semintele de firute au bonusul de +1 pe timp de soare care se aplica si straturilor de plante alaturate
    In imagine se poate observa ca doar stratul de boletus din stanga jos a primit bonusul, toate celelalte nu.
    Cu trandafirii de exemplu nu am aceasta problema, atat timp cat sunt pe teren cand au un bonus activ, se aplica corect si straturilor alaturate.
    Ce se intampla? Este un bug?

    [​IMG]
     
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Folosesc și eu trucul ăsta, îmi trebuie exact 3 firuțe ca să am bonusul de +1 la toate culturile de boletus!
    Numai că firuțele trebuie să fie plantate când cultivi boletusul, altfel nu ia bonus!
    Poate ăsta e și cazul tău
     
  5. Archfiend_ZZ

    Archfiend_ZZ Scriitor în devenire

    Și cu toate acestea, stratul din stânga jos tot primește bonusul, cumva. Într-adevăr, dacă plantez alte semințe de boletus, toate primesc bonusul de +1. Dar nu înțeleg de ce bonusul de soare de la firuțe se comportă diferit față de cel de furtună de la trandafiri, spre exemplu, unde dacă nu mă înșel chiar dacă straturile de boletus sunt deja plantate, primesc bonusul de furtună atât timp cât trandafirii se află pe teren pe timp de furtună (nu neapărat să fie plantați pe timp de furtună).
    Toate bonusurile de vreme ale plantelor ar trebui să funcționeze în același mod, oricare ar fi acela.
     
    MicuNicu, -iulia1992-, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nici eu n-am înțeles, doar am observat și m-am conformat, am introdus în rutină!
    De ex, chiar dacă am trandafiri sau alte plante deja pe câmp, când cultiv boletus primesc bonusurile la plantele deja cultivate!
    La firuțe merge mai ciudat, așa cum ai remarcat!
    Și mai e o limitare, o plantă primește maximum 3 bonusuri, adică unul de bază și 2 de vreme, altul suplimentar nu se mai aplică!
    Îmi e destul, nici nu mă mai grăbesc prea tare, am atins 30 și merge cu încetinitorul de aici mai sus...
    [​IMG]
     
    Adynicolae, -iulia1992-, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  7. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Se poate cere să se rezolve setarea automată a Taie și arbuștii în creștere! Cred că am dat de 10 ori în miezul nopți și s-a setat singură.
     
    MicuNicu, Adynicolae, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  8. z.zoita

    z.zoita Junior Expert

    si floarea de colt alpin pe timp de soare da+1 adica 8 fire daca este intre boletus
     
    MicuNicu, paulici_01, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  9. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Buna ,stie cineva ce fel de asistent trebuie sa cumpar ca sa injumatatesc timpul la conversie ? cherestea si celelalte ?
     
    MicuNicu, Adynicolae, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  10. DW..

    DW.. Avansat

    Pachetul premium plus dar vezi ca reciclarea e exclusa!
     
    MicuNicu, Adynicolae, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  11. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    multumesc ,,, am tot timpul abonament premium dar am uitat ca nu functionaza fara premium plus
     
    MicuNicu, Adynicolae, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  12. fanicainvingatorul

    fanicainvingatorul Novice forum

    unde gasesac si la ce foloseste=Chaia master ?
     
    MicuNicu, Adynicolae, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  13. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Cu 10 chei poti debloca un slot la Statia de productie, la conversie.
    Mai multe detalii gasesti citind despre Valea Florilor de Colt - sectiunea Faq joc.
     
    MicuNicu, Adynicolae, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  14. fanicainvingatorul

    fanicainvingatorul Novice forum

    Multumesc !...( a scris gresit nepotul CHEIA MASTER !!, este contul lui si are 6 ani !)
     
    MicuNicu, Adynicolae, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  15. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Salut.Azi ,pt ca am nevoie de combustibil verde,am dat in lucru.Imi cere pomi.Acum vreo doua saptamini imi cerea ateliere de animale.
    De ce acesta schimbare? Asi prefera ateliere ,pt ca am mai multe.
    Sau poate gresesc,si mi-a cerut tot pomi,si nu-mi aduc bine aminte.Desi nu cred ,pt ca mi-am notat pe o foaie cit valoreaza fiecare atelier .Descurcatim-ma ,ca nu inteleg.
     
    paulici_01, MicuNicu, in.the.rain și alți 3 apreciază asta.
  16. Fix-it

    Fix-it Forum Moderator Team Farmerama RO

    Este normal!
    Dacă te uiți cu atenție în partea stângă, observi ce îți cere acum, ce o să-ți ceară peste câtva timp, așa poți planifica să consumi ceea ce dorești!

    [​IMG]
     
    Adynicolae, paulici_01, MicuNicu și alți 5 apreciază asta.
  17. .mirela85.

    .mirela85. Junior Expert

    Buna dimineata!Un mic ajutor va rog, am ajuns la nivelul 16 ,am deblocat terenul si larice european dar din graba am vazut ca a mai dat un copac dar nu stiu ce a fost si unde il gasesc. Multumesc anticipat!
     
    paulici_01, -katnik-, in.the.rain și alți 2 apreciază asta.
  18. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Neata ! Nu ti-a mai dat niciun copac. Doar posibilitatea de a produce insigna de horticultor nivel 2.

    Pentru mai multe detalii, consulta te rog FAQ joc. Acolo gasesti toate detaliile legate de Valea Florilor de Colt.
     
    paulici_01, -katnik-, in.the.rain și alți 4 apreciază asta.
  19. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Stiti oare de ce sunt deschise toate posibilitatiile sa facem conversii? am avut aceasta surpriza si nu stiu ce am facut de s-au deschis toate. Multumesc mult
     
    in.the.rain, paulici_01, -iulia1992- și alți 5 apreciază asta.
  20. cp58

    cp58 Ambasador forum


    [​IMG]
     
    in.the.rain, paulici_01, -AdyM- și alți 5 apreciază asta.