Feedback Valea Florilor de Colț

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 6 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare această caracteristică de joc?

Sondaj închis pe 9 Feb 2023.
  1. Îmi place

    27,4%
  2. Mi-e indiferent

    5,5%
  3. Nu-mi place

    67,1%
  1. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Nu se poate "regla" un pic reciclarea ? Devine enervant cand dupa 40 ore si o multime de materiale consumate nu primesti puncte, iar asta se intampla deja in mai mult de jumatate din reciclari. Azi, de exemplu, nu am primit nici un punct, doar recompensele secundare, care teoretic au o rata de aparitie sub 20 %.
     
    vyyo5252, dulcica1970, crysta și alți 18 apreciază asta.
  2. bond_james

    bond_james Scriitor în devenire

    Cand se deschide imaginea pentru plantarea copacilor apare pe 2 randuri . La seminte apare pe un rand si trebuie sa ne deplasam spre dreapta pentru a vedea toate semintele . Nu se pot pune pe mai multe randuri ?
     
    vyyo5252, crysta, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Salut!
    De curiozitate, poate cei mai avansați ca mine reușesc, se pot obține mai multe ciuperci boletus decât 7?
    Am încercat cu cicoare de ambele părți, am și înlocuit o cicoare cu firuță, dar nu are nici un efect!
    Dacă cineva poate, aș aprecia un răspuns!
    Știți de ce mă străduiesc, aș face insignele de nivel 2 cu papuci, dar cam umblu desculț cu săptămânile...
    [​IMG]
     
    vyyo5252, dulcica1970, ani.vajai și alți 8 apreciază asta.
  4. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Buna dragi fermieri ,,,nu stiu ce se intampla in vale dar de aproximativ 2 saptamani orice planta plantez nu imi da mai mult de 1 -2 cosuri cu ciuperci per recolta chiar daca plantez doar un fel de planta sau combinat ,iar la pomi duc lipsa de chihlimbar, foarte dezichilibrat se ofera aceste resurse ,,,avand in vedere ca pana acum 2 saptamani trebuia sa arunc la cos cu zecile din aceste resurse ! ceva sfaturi/ idei daca aveti ? multumesc
     
    vyyo5252, dulcica1970, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  5. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Si eu am aceleasi probleme ca tine dar cele mai multe mi le creeaza ghirlandele de flori si din aceasta cauza nu am pot onora integral comenzile clientilor. Nu stiu ce sa fac si ce sa mai plantez. In schimb stau bine la greble si lopatele. Dropul in vale ma dezamageste ...
     
    vyyo5252, dulcica1970, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  6. mena1000

    mena1000 Începător forum

    salutare sunt la nivilul 93 si nu pot debloca valea florilor de colt sau cum dau restart ?
     
    vyyo5252, paulici_01, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Te rog sa citesti Tutorialul.
    In aceasta sectiune gasesti ajutor pentru a intelege mecanismul jocului.
    Si tot de ajutor iti poate fi si Indexul.
     
    vyyo5252, paulici_01, clauliviu și alți 4 apreciază asta.
  8. simona_mirabela

    simona_mirabela Novice forum

    buna dimineata!!
    lopatica pt care e nevoie sa faci papucuil doamnei de unde o producem?
     
    vyyo5252, paulici_01, -katnik- și alți 3 apreciază asta.
  9. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Este drop din plante! Pune boletus,firute. floare de colt, sunt sanse mai mari sa iasa decat din trandafir de munte
     
    vyyo5252, paulici_01, -katnik- și alți 3 apreciază asta.
  10. fabian201070

    fabian201070 Pretendent

    lopatica iese 1-2 buc pe luna indiferent ce pui,eu am pus pe fiecare planta si 2 luni nu am vazut vreo lopatica,de vreo luna am trecut la nivelul 30 si am primit 1 lopatica,de multe ori la o recoltare nu iese nici un drop,mai ales la floare de colt,sper sa ai noroc pe viitor,
     
    paulici_01, clauliviu, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  11. bond_james

    bond_james Scriitor în devenire

    buna ziua
    pa parcela unde se pun copaci, unele gropi au o stropitoare, altele au o lopata si altele nu au nimic .
    are vreo semnificatie anume acestea?

    multumesc
     
  12. ivanidanut

    ivanidanut Novice forum

    Stie cineva ce este schimb dulce de la piata satului - nivelul 31
     
    paulici_01, vyyo5252, in.the.rain și alți 2 apreciază asta.
  13. Fix-it

    Fix-it Forum Moderator Team Farmerama RO

    Știe tutorialul
     
    paulici_01, MicuNicu, vyyo5252 și alți 3 apreciază asta.