Valoare recompensa avansare vecini

Discuție în 'Arhiva ajutor' creată de Ambra., 3 Mar 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna dimineata.
    Am o nelamurire, am cautat informatii referitoare la PE primite in momentul in care unul din vecinii tai avanseaza in nivel. As dori sa cunosc daca exista undeva mentionata valoarea punctelor care se acorda la avansarea in nivel a vecinilor, sau daca nu exista, sa ma lamuriti pe ce criterii se acorda aceste puncte. Aceste informatii le solicit deoarece am observat ca pana acum la avansarea unui vecin cu un nivel de peste 90 primeam cca. 2.200 PE sau mai mult, acum la un nivel mai mare al vecinului avansat, am primit doar 1.800 PE.

    Multumesc.
     
    matusam și mariasamoila16 apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu este o valoare fixă, ci un algoritm complex care ține cont de nivelul vecinului, dar și de diferența dintre nivelul vecinului avansat și nivelul propriu. De asemenea, încă avem o eroare care provoacă afișarea unor avansări false care oferă sume foarte mici de PE .
     
    matusam apreciază asta.
  3. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Multumesc pentru raspuns.
     
    matusam apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cu plăcere! Închidem.
     
    matusam apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.