Feedback Viva la roșia!

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 16 Mai 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 25 Mai 2019.
  1. Îmi place

    48,8%
  2. Mi-e indiferent

    11,6%
  3. Nu-mi place

    39,7%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Viva la roșia! De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    yocoama, donnadmn, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  2. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Uff,am uitat daca asupra plantelor de event pe Clar de luna au efect liniile de vrej si bonusurile de produse mestesugaresti in afara de chutney.Cer un mic ajutor ca m-am cam zapacit cu cascada asta de eventuri...........
     
    amy46, Criselt, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  3. deea4u

    deea4u Analist forum

    [​IMG]
     
    stiucarul, amy46, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  4. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Daca te referi la linia de vrej care reduce timpul de maturare al plantelor si la buchetul oribil, nu au efect asupra plantelor de event.
     
    amy46, leczeg_laura, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  5. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Da, la ele ma refeream dar,si la buchetul oribil si vasul funerar........





    Multumesc mult.
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2019
    amy46, donnadmn, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  6. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Acesta are efect.
     
    -katnik-, amy46, georg2503 și alți 5 apreciază asta.
  7. vyyo5252

    vyyo5252 Cunoscător forum

    buna am si eu o nelamurire ni se cere o cheie la misiunea1 si daca apesi pe ea imi spune ca se ovtne in ultimele 3 etape de la misiune, intreb este cum ajung la acea misiune.>?
     
    -katnik-, amy46, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  8. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna!
    Pentru a ajunge la chei vei face sarcinile de Argint pana la 4, 5, 6, apoi la acestea continui cu Aur si Diamant. Obtii cheile si te intorci la 1, 2, 3 pentru a le finaliza.
     
    sorikiss, -katnik-, baranescuvali și alți 11 apreciază asta.
  9. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :inlove:multumesc si eu, Cruella...ai mai salvat un fermier aflat la stramtoare!...
    ;)oricum, cred ca suntem Ceata lui Pitogoi, dai într-unul ţipă doi...precis explicatia ta va mai ajuta cititori pasionati de joc!
     
    stiucarul, sorikiss, -katnik- și alți 13 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mai frate cu atatea eventuri am uitat sa calculez necesarul, si vad ca nici altcineva nu a postat. Am adunat eu: Pentru finalizare integrala, trebuie 7200 de ciuperca 'cuib de pasare' si 1300 drop 'larva'. Mai sunt ceva cerinte de plante, dar sunt cate 100, asa ca nu ma stresez cu ele... Atentie la fructe. Trebuie cate 40 din fiecare: fantoma de bezea, salcie terifianta, para sarcofag. Sper ca aveti copaceii. Daca nu luati oricum itemii de la ultimile sarcini, au pus dubluri. Spor la treaba!
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2019
    stiucarul, -katnik-, Soricica4 și alți 8 apreciază asta.
  11. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Plantele le-am terminat dar cu dropul iar am probleme! Succes tuturor!
     
    Modificat ultima dată: 18 Mai 2019
    stiucarul, georg2503, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  12. ingerul_c

    ingerul_c Novice forum

    Poti sa ne spui mai exact de la care misiuni pot fi obtinuti acesti copaci? Eu nu am nici Fantoma de bezea, nici Para Sarcofag. Multumesc mult.
     
    MicuNicu, davidsiirina08, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  13. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Pentru tot ce se poate planta/cultiva pe terenurile Clar de Luna, te rog sa citesti Tutorialul de AICI. Pentru discutii/intrebari, avem tema dedicata AICI.
     
    MicuNicu, pinok86, georg2503 și alți 6 apreciază asta.
  14. ingerul_c

    ingerul_c Novice forum

    Acesti copaci nu pot fi obtinuti decat din pomii misteriosi, nu? Am căutat acum la toate misiunile de la clar de luna si nu am gasit nicio recompensa care să îmi ofere astfel de pomi. Şi din cate am mai vazut, nici la Jack Shop nu pot fi obţinuţi aceşti copaci. Asta înseamnă implicit că eventul nu poate fi terminat de către cei care nu au astfel de copaci... Aştept un alt event care va oferi şi nişte copaci minune şi poate vor ieşi din ei cei doi copaci lipsă... Multumesc frumos de ajutor.
     
    davidsiirina08, Criselt, yocoama și alți 4 apreciază asta.
  15. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    pinok86, leczeg_laura, georg2503 și alți 9 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Vrejul si itemii poti sa-i obtii din celelalte sarcini, din aceiasi misiune. Doar nu vei face misiunea integral. Spusesem ca sunt dubluri la itemi in caz ca nu ai fructele astea, asa ca poti completa vrejul. Iti va lipsi doar bonusul de recolta adaposturi si bonusul de PE/PET pt datatoare. Si cu copacii, Ti-a explicat Agathon suficient de detaliat. Spor
     
    stiucarul, cp58, yocoama și alți 7 apreciază asta.
  17. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Stau rau cu dropul:( Din ce iese drop mai bun?
     
    Modificat ultima dată: 19 Mai 2019
    malagambafane, georg2503, cp58 și alți 5 apreciază asta.
  18. diaroxi1

    diaroxi1 Scriitor în devenire

    Si eu stau foarte rau cu dropul :(
     
    -katnik-, malagambafane, georg2503 și alți 2 apreciază asta.
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Nu stiu daca e cel ma bun drop dar am obtinut 82 larve lunatice din 2 terenuri pline cu ciuperca luminoasa. 78 larve din ciuperca ureche-de-jeleu.
     
    Modificat ultima dată: 19 Mai 2019
    -katnik-, stiucarul, yocoama și alți 3 apreciază asta.
  20. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Am cultivat „la foc automat”, ca sa reusesc sa fac cat mai multe plante pana incepe cultivarea de iedera pt celalalt event. Si...surpriza: am cu peste 1000 de plante in plus... Nu-i bai! (dar pacat ca nu am cultivat alte plante nocturne / animale intre timp). Arbori am lasat pe margini, ce aveam mai special sau mai putini. La ei folosesc permanent compost special+turbo Suzi!
    Drop sigur ca mai imi trebuie vreo 600, dar sper sa iasa in continuare rezonabil, astfel ca sa pot termina cat mai mult din misiune.
    Spor tuturor!
     
    -katnik-, stiucarul, yocoama și alți 5 apreciază asta.