Vrejul magic-Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 25 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se par noutățile?

Sondaj închis pe 20 Ian 2018.
  1. Îmi plac

    75,0%
  2. Mi-e indiferent

    16,7%
  3. Nu-mi plac

    8,3%
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Probabil ti-au fugit ochii de la cutremur, pe principiul "scapa cine poate". Nu este nici o problema, bine ca te-ai lamurit. O seara frumoasa.
     
    donnadmn și Sirena11 apreciază asta.
  2. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum

    Buna dimineata,

    Mi-a disparut Linia de Vrej care era cu Cutitile Magice! Eu nu le aveam , deci era goala, dar am observat abia azi, ca nu mai exista. A disparut!
    Ce se intimpla? E o problema de la mine sau ce ar putea?

    Eu am sters si Cache si Cookies, am facut tot ce trebuie, din partea mea.
    Multumesc
     
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Am verificat si linia de vrej este la locul ei. Cauta cu atentie, mai ales daca ai dobandit linia de vrej oferita de event. In acest caz, pozitia liniilor de vrej s-a decalat.
     
    donnadmn apreciază asta.
  4. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna dimineata,
    Mi-a disparut Linia de Vrej care era cu Cutitile Magice! Eu nu le aveam , deci era goala, dar am observat abia azi, ca nu mai exista. A disparut!
    Ce se intimpla? E o problema de la mine sau ce ar putea?
    Eu am sters si Cache si Cookies, am facut tot ce trebuie, din partea mea.
    Multumesc


     
  5. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna ziua !

    Unele conturi au aceasta problema. Itemurile nefiind amplasate pe locurile lor pe linia respectiva, aceasta linie "dispare" din motive inca necunoscute. Echipa tehnica a luat deja la cunostinta dar, din cauza ca eroarea afecteaza doar unele conturi, putine, este mai greu de gasit si de reparat. Sfatul meu este sa va uitati bine pe toate randurile de vrej sa vedeti daca acea linie exista. Si daca nu exista, sa asteptati linistiti pana la rezolvare, pentru ca nici trimiterea de tichete la serviciul de suport nu va rezolva nimic.

    O zi buna va doresc si ... spor la farmerit !
     
    donnadmn apreciază asta.
  6. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Cate linii de vrej sunt?
    Eu am 56 si vreau sa stiu daca le-am luat pe toate!
     
    buburuza72 apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pai tu nu stii ce activitate ai avut pe contul tau? Ce linii de vrej ai dobandit si ce linii de vrej nu ai dobandit? Stiu ca am raspuns cu o intrebare, dar...
     
    donnadmn apreciază asta.
  8. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eu cred ca le am toate dar vroiam o confirmare ptr ca atunci cand a aparut vrejul nu l-am activat de la inceput...si e tare mult de atunci:)
     
    buburuza72 și donnadmn apreciază asta.
  9. -jenitrandafir-

    -jenitrandafir- Pretendent

    de curand am activat linii de vraj care dau diverse bonusuri ce se afiseaza firesc la bonusuri dar daca ai si dragon si ciori2-3 si bufnite2-3 si bonus de la conu vasile cum se contorizeaza toate caci nu se afiseaza toate din sagetica se vad doar sloturile multumesc pt raspuns sper ca am fost explicita
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu, nu prea ai fost dar am inteles ideea ta. Acele bonusuri, le poti vizualiza tot apasand acel buton pentru a vedea bara de bonusuri active. Se amesteca bonusurile de la liniile de vrej printre cele oferite de pet-uri, simbolistic vorbind. Le vei regasi oarecum amestecate in bara de bonusuri. Acum sper eu ca raspunsul meu sa fi fost coerent si inteligibil.:D
     
    donnadmn și Beaumarchais73 apreciază asta.
  11. -jenitrandafir-

    -jenitrandafir- Pretendent

    multumesc pt raspuns voi vedea pe parcurs
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Daca apesi pe sageata si ai mai mult de 6 bonusuri active (sa zicem 6 pet-uri + 2 bonusuri active de la liniile de vrej) atunci iti vor fi afisate absolut toate bonusurile active, in grupuri de cate 6 daca nu ma insel, indiferent de cate bonusuri sunt active.
     
    donnadmn și -jenitrandafir- apreciază asta.
  13. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    As vrea sa intreb daca se mai intampla la cineva sau nu, faptul ca atunci cand accesez vrejul magic vizualizarea sa inceapa de la ultima pagina. E un pic anapoda dar asta este. A inceput sa faca asa dupa terminarea eventului cu castane. Zilnic streg c/c de peste tot.
     
    stef85600 apreciază asta.
  14. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Buna . Si la mine pe cont vrejul se deschide pe diferite pagini . Sincer nu vad in asta un impediment . Se vor face verificari de catre echipa tehnica .
     
    donnadmn și KTY apreciază asta.
  15. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    da, mai nou se deschide si la mine pe ultima pagina din vrej pe care am fost cand am activat un rand de vrej. Nu am eu vrejul de mult (maxim 3 saptamani), dar de cateva zile asa se deschide. oricum nu ma incurca cu nimic locul in care se deschide, pt ca eu oricum rasfoiesc tot vrejul de fiecare data cand il accesez ca sa vad ce rand a mai expirat :) ca sa il reactivez.
     
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu este o eroare, ci este o modificare in mecanica de functionare a "navigarii" printre liniile de vrej din cadrul Vrejului Magic. Ideea schimbarii acestui lucru a fost ca, in situatia in care, un jucator navigheaza prin Vrejul Magic si la un moment dat este nevoit sa iasa de acolo, la reintoarcere va fi directionat la pagina unde se afla in momentul parasirii Vrejului Magic si astfel nu ma mai fi nevoit sa o ia de la inceput cu rasfoitul paginilor pentru a ajunge din nou la pagina respectiva. Sper ca m-am facut inteles. Ca si exemplu: te afli la pagina 7 a Vrejului Magic, iesi de acolo ca sa culegi de exemplu sau sa dai o fuga la Piata, apoi revii, insa de aceasta data revii tot la pagina 7, nu la prima pagina. Ca si concluzie: nu este o eroare.
    O seara frumoasa tuturor.
     
    melizanda10, donnadmn, _Agathon_ și alți 2 apreciază asta.
  17. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Multumesc frumos Chronos, este ok. Ma gandeam ca am iarasi bucluc cu vrejul. O seara buna.

    Edit (Chronos): cu mare drag. Nu ai bucluc si nici bantuit nu este. Este doar o mica facilitate oferita jucatorilor. O seara frumoasa asemeni.
     
  18. the.best94

    the.best94 Începător forum

    se poate pune "ajutorul mosului" pe o linie de vrej 1x2 care nu necesita item de la event? intreb pentru ca alte iteme de la cadou din partea vecinilor merge pus.
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Da, poate fi amplasat.
     
    donnadmn apreciază asta.
  20. -jenitrandafir-

    -jenitrandafir- Pretendent

    daca mergi la linia de vrej nu poti vedea ce recompensa ai decat cand este gata avand in vedere ca acum avem linii de vrej care asigura timp redus super compost sau timp redus ateliere poate ca ar fi bine sa vedem si ce ofera linia nu numai timp de maturare ca sa zic asa
     
    Farmerutza apreciază asta.