Vrejul magic-Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 25 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se par noutățile?

Sondaj închis pe 20 Ian 2018.
  1. Îmi plac

    75,0%
  2. Mi-e indiferent

    16,7%
  3. Nu-mi plac

    8,3%
  1. geta57

    geta57 Rutinat

    Așa îmi apare linia și când dau click se deschide magazinul doar cu vrejul acvamarin.

    [​IMG]

    Și la magazin...așa.

    [​IMG]
     
    paulici_01, MicuNicu, in.the.rain și alți 4 apreciază asta.
  2. tchupy

    tchupy Analist forum

    acela este randul "matura de primavara" - se pare ca nu il ai.
    cauta pe vrej dupa: "prada" sa vezi cum apare linia "prada lui kraken" si dupa asta cauta dupa "straniu" sa vezi cum apare.
    daca prada apare ca nu il ai da click pe el sa vezi ce arata la magazin
    daca si straniu apare ca nu il ai da click pe el sa vezi ce arata la magazin
    deci: daca toate cele trei apar ca nu le ai scrie la suport, daca unul singur apara ca il ai, probabil din cauza asta nu apare pachetul la tine pt ca se vand doar daca nu le ai pe toate trei
     
    paulici_01, MicuNicu, in.the.rain și alți 6 apreciază asta.
  3. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Am încercat să găsesc informații dar nu am putut și-mi cer scuze pentru asta.
    1. Când un noi item este adăugat la ticketele magice este doar pentru cele 3 zile?
    2. Când un item este scos de la ticketele magice este doar pentru 3 zile sau permanent? Că am niște vrejuri pe care voiam să le fac, pentru că îmi lipsesc 1 sau 2 produse de la ele (Tickete de petrece 10 - Apartamentul pisicii-vrăjitoare/ Tichete de petrecere 7 - cele 3 itemuri de 1x1 / Tichete de petrecere 6 - 3 itemuri).

    Am căutat aceste itemuri și la ultimul eveniment de dăruiește și comercializează dar nu le-am găsit în listă.
     
    paulici_01, MicuNicu, clauliviu și alți 2 apreciază asta.
  4. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu. Este anuntata eliminarea lui din lista de premii.

    Permanent.

    Exemplu:

     
    paulici_01, tolicuturicu, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  5. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Și există vreo soluție să termin cele 3 exemple de vrejuri de tickete pe care le am începute ? Cum am menționat am căutat acele itemuri la ultimul eveniment de dăruiește și comercializează și nu erau.
     
    paulici_01, MicuNicu, clauliviu și alți 2 apreciază asta.
  6. daniela42-67

    daniela42-67 Începător forum

    Bună ziua ! Îmi pare rău că trebuie să-mi recunosc ignoranța dar , în ciuda faptului că joc zilnic , de 15 ani , acest joc , nu știu nici acum unde găsesc Vrejul - pe care îl câștigi la sfârșit fiecărei misiuni sau calendar ! Mulțumesc anticipat pentru eventualele răspunsuri !
     
    MicuNicu, clauliviu, in.the.rain și alți 2 apreciază asta.
  7. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    la vrej la penultima casuta unde scrie randuri incomplecte
     
    MicuNicu, clauliviu, in.the.rain și alți 3 apreciază asta.
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cel mai simplu e să-l cauți la categoria : rânduri incomplete!
    Ca aici:
    [​IMG]
     
  9. watzap

    watzap Începător forum

    Buna ziua! La randul "Fermierii nostri sunt grozavi" atunci cand incerc sa selectez un item 1x2 nu imi arata in inventar niciun item. Trebuie selectat ceva anume? La restul itemelor nu am avut nicio problema sa le selectez.
     
  10. mara031991

    mara031991 Expert forum

    va rog frumos la categoria speciale ce linii sunt? La mine scrie 4 dar nu stiu care sunt. Am si eu aceeasi ignoranta adica.....nu stiu cum pot pune intr-o categorie liniile care imi dau spor la drop? Va rog daca aveti rabdare va multumesc mult
     
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    La categoria "speciale" sunt doar liniile pe care nu le-ai câștigat (sau cumpărat!) încă!
    Nu ai ce să "organizezi" acolo!
    Liniile care dau șanse sporite la drop le poți bifa în stegulețul de deasupra cerculețului și le vei regăsi la favorite!
     
    paulici_01, in.the.rain, ani.vajai și alți 3 apreciază asta.
  12. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    nu trebuie ceva anume . poate nu ai itemi 1*2
     
    paulici_01, in.the.rain, ani.vajai și alți 4 apreciază asta.
  13. geta57

    geta57 Rutinat

    Du-te la ”decorațiuni” și introdu sus ”apartament”, nu cred că nu ai pentru că s-au câștigat la roată o mulțime de apartamente....și sunt 1x2.
     
    paulici_01, in.the.rain, ani.vajai și alți 4 apreciază asta.
  14. mara031991

    mara031991 Expert forum

    multumesc mult!!!! Dar voi continua cu o nelamurier. Cand adun cu combina vrejul acele randuri de la favorite in spete spor la drop se vor culege si ele? Nu am inteles niciodata cum este cu aceasta problema. Deci daca le trec la favorite le voi putea culege doar cand este eventul?Multumesc mult pt rabdare siintelegerer
     
    paulici_01, in.the.rain, PauL_MC și alți 4 apreciază asta.
  15. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Dacă vei culege cu combina categoria lor de bază ( de obicei e "Altele") se vor culege și ele din păcate!
    Ca să le culegi când vrei tu va trebui să le păstrezi "demontate", adică scoți un item de la vrejul gata de cules și le vei regăsi ușor ori la "Favorite" ori la "Rânduri incomplete". Le completezi și culegi manual când ai nevoie, e soluția pe care o folosim toți!
     
    paulici_01, in.the.rain, PauL_MC și alți 6 apreciază asta.
  16. DW..

    DW.. Avansat

    Nu prea am inteles bine cum gestionezi tu vrejul dar nu de asta scriu acum..Eu am 690 de randuri de vrej si cel putin 450-500 nu ma intereseaza.Eu am pus tot ce NU ma intereseaza la categoria "favorite"..Asa le culeg cu un singur click si ce ramane ma duc la fiecare categorie in parte si culeg ce ma intereseaza..Mai dezansamblez si linii ,dar rar,de obicei pe alea cu superhrana mai eficienta, ca le folosesc odata pe luna.
     
    paulici_01, in.the.rain, PauL_MC și alți 6 apreciază asta.
  17. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    E o idee interesantă... Aș face ceva economie de timp așa, ne-mai luând categoriile la rând! Deocamdată eu mai am 2 misiuni de toate, încă mai sunt atent la bonusuri plante (flori mai precis!) așa că activez vrejurile de viteză flori și recoltă sporită flori în funcție de necesități...
    Cu cele de drop nu prea mă mai deranjez, cei 12 Howie deținuți îmi sunt suficienți, mai sunt si ceva iteme pe care le activez dimineața, așa că nu sufăr de lipsă!
    Culeg toate rândurile dimineața,(149 pagini x 3), nu am câte ai tu) încă mai vânez puncte, doresc să cresc în nivel mai repede, deși nu cultiv (încă!) itemi...
    Și mai trec pe acolo ( pe la vrej) și în timpul zilei, adun cadourile și punctele indiferent de momentul zilei (unele sunt la 4, 6, 8h, etc), cu atenție să nu activez vre-un multiplicator de PE inutil...
    2 multiplicatoare le activez si seara, sunt la 6 si 10h, am cativa itemi la 12 h ( ex cârciuma maimuței), se culeg de 2 ori/zi.
    Rețin ideea, îți mulțumesc pentru ea!
    [​IMG]
     
    paulici_01, in.the.rain, PauL_MC și alți 5 apreciază asta.
  18. DW..

    DW.. Avansat

    Metoda mea sa stii ca te ajuta oricum..M-am uitat la mine,la bonus plante:am mutat pe primele 6 locuri(doua pagini) ce ma intereseaza in mod special.Daca liniile sunt gata dar nu am nevoie de ele, atunci le descompletez si culeg restul pe care momentan nu le folosesc..Mai concret:in primele randuri am linii de +1 la pomi(pe astea le folosesc permanent) dar le-am inactivat momentan pentru ca nu sunt gata pomii jumbo si am cules liniile care dau productie mai rapida la plantele nocturne sau +1 la cereale etc..(cele periodice)Ideea e ca dupa ce pui toate vrejurile nesemnificative la "favorite" si le culegi ,dupa aceea poti sa te duci la fiecare categorie in parte sa culegi ce ai nevoie fara sa mai pierzi timpul cautand o linie printre toate favoritele pe care le ai acum
     
    giuly1969, paulici_01, in.the.rain și alți 6 apreciază asta.
  19. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    DW.. , multumesc , este o super idee! O sa o pun in aplicare !
     
    clauliviu, malagambafane și in.the.rain apreciază asta.
  20. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Va rog mult ce este acel Asistent productie care este la randul 28ultumesc