Vrejul magic-Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 25 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se par noutățile?

Sondaj închis pe 20 Ian 2018.
  1. Îmi plac

    75,0%
  2. Mi-e indiferent

    16,7%
  3. Nu-mi plac

    8,3%
  1. clnmarius

    clnmarius Junior Expert

    Buna seara.
    Si totusi, noua linie de vrej mi-a aparut. Daca cumpar doar itemii nu-i voi putea amplasa sau imi vor disparea dupa event? Am mai avut un caz similar cand am cumparat doar itemii (cei drept din greseala, pentru ca atunci pachetul costa mai putin decat costul insumat al itemilor separati)
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Faptul ca linia de vrej a aparut si poate fi accesata este o eroare. Nu va sfatuiesc sa cumparati doar itemii sperand ca veti putea folosi asa linia de vrej fara a cumpara pachetul. Nu stim cum vor sta lucrurile dupa remedierea erorii. Pentru a fi lucrurile sigure, recomandam cumpararea pachetului daca doriti bonusul liniei de vrej sau doar itemii daca ii doriti amplasati pe terenuri.
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  3. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna dimineata,
    In urma unei postari de ieri in care un fermier spunea ca linia de vrej tematica de ziua indragostitilor i-a anulat reducerea timpului de productie pe care o avea deja la moara (postare pe care nu o mai vad) rog un moderator sa ne informeze in aceasta privinta.
    Daca eu am deja activata moara cu 50% reducere timp de productie, dupa activarea liniei de vrej procentul timpului de productie se cumuleaza si devine 60% pentru timpul oferit de linia de vrej?
     
    _Chihuahua_ și Sirena11 apreciază asta.
  4. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna dimineata !

    Da, bonusurile se vor cumula, atata timp cat va fi valabil bonusul de la linia de vrej. In ceea ce priveste anularea bonusului de 50% existent la activarea liniei de vrej, aceasta a fost o eroare care a fost deja remediata.
     
    _Chihuahua_ și Sirena11 apreciază asta.
  5. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Multumesc frumos, o zi buna.
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  6. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Cu multa placere ! O zi buna si tie ! Sa fii iubita !
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  7. Origami

    Origami Începător forum

    Buna dimineata !

    Da, bonusurile se vor cumula, atata timp cat va fi valabil bonusul de la linia de vrej. In ceea ce priveste anularea bonusului de 50% existent la activarea liniei de vrej, aceasta a fost o eroare care a fost deja remediata.

    Buna ziua.
    Revin cu problma mea de ieri. Crezand ca problema a fost rezolvata, am reactivat linia de vrej si...surpriza,iar mi-a anulat bonusul de la moara turbo.:(( Nu cred ca-mi da cineva superhrana gratis si acum dureaza 8h sa o fac.
    Patesc numai eu asta?
     
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ai încercat să produci SH după un refresh?
     
  9. Origami

    Origami Începător forum

    Sigur. Se incapataneaza sa dureze 8h.:(
     
  10. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Buna ziua.
    Am achizitionat/activat linia de vrej de Sf. Valentin, si chiar daca am fost asigurati ca bonusul se cumuleaza la cel dat de moara turbo, acest fapt nu se produce decat la furajele obisnuite, nu si la superhrana.
    Am crezut ca in perioada scursa de la ultima postare la acest subiect, problema a fost clarificata si rezolvata.
    Cum 80% din timp produc shr, as vrea sa aflu daca este cazul sa o dezactivez, dar as dori un raspuns clar daca e o situatie de moment, sau este permanenta.
    Multumesc anticipat.

    Multumesc pt raspuns. Voi incerca maine sa vad cum/daca functioneaza.
    O zi buna tuturor.
     
    Modificat ultima dată: 19 Feb 2015
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Este o situație de moment, însă oricum, din verificările noastre, dacă producem SH după ce a fost activat bonusul și după un refresh, reducerea timpului este aplicată.
     
    -steaua2009- și VFreya apreciază asta.
  12. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Salut.
    Revin dupa o noua activare a vrejului de Sf. Valentin, cu precizarea ca intradevar bonusul acordat este cumulat cu cel de la moara turbo.
    Problema este ca la programare se indica timpul alocat fara diminuarea cu 10%, dar la activarea morii, este afisat timpul real.
    Acest fapt poate constitui o dificultate in programarea morii, stiind ca fiecare incearca sa o utilizeze la maxim.
    Poate, in viitor se va putea interveni in acest sens.
    Weekend placut tuturor.
     
  13. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    În urmă cu câteva minute a avut loc o actualizare care ar trebui să fi corectat această eroare de afișare.
     
  14. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Linia de vrej, cea cu florile castigate la roata, nu ar trebui sa reduca si timpul plantelor de event?
     
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Acea linie de vrej ofera "doar" 10% PE in plus la recoltarea plantelor de event. Atat despre plantele de event ! Nu ofera si reducere la timpul de crestere.
     
  16. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Am o intrebare in legatura cu linia de vrej de la Primavara 2015: care-s itemurile datatoare?
    Multumesc!:)
     
  17. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    :) sunt cele care dau :) . Sa nu uitam ca sunt si itemi decorativi . Vom incerca sa remediem ( prin echipa tehnica ) afisajul de la linia de vrej .
     
    georg2503 și _Agathon_ apreciază asta.
  18. marius_aurelian15

    marius_aurelian15 Novice forum

    Buna seara nu am [​IMG]
    Am postat nu am primit raspuns
    Multumesc
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Dar ce ai postat? Cu ce te putem noi ajuta daca nu ai aceasta linie de vrej?
     
  20. marius_aurelian15

    marius_aurelian15 Novice forum

    Bună seara când am citit apărea:
    ,,este accesibilă tuturor jucătorilor care au acces la Vrejul Magic;
    Și am avut aceasta linie de vrej.
    Mulțumesc