Vrejul magic-Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 25 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se par noutățile?

Sondaj închis pe 20 Ian 2018.
  1. Îmi plac

    75,0%
  2. Mi-e indiferent

    16,7%
  3. Nu-mi plac

    8,3%
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Iti apare bonusul si separat si cumulat. Cand culegi cu ajutorul Recoltatorului, apare o fereastra in care iti apar bonusurile la liniile de vrej culese. Daca vorbim de categoria Progresive, se vor cumula bonusurile de PE, de PET si de GG. Astfel esti scutita sa mai calculezi cate puncte sau cati gologani ai strans in urma culegerii liniilor de vrej. O seara placuta asemenea.
     
    misu_mama și roliana57 apreciază asta.
  2. inanina

    inanina Novice forum

    buna revin cu super intrebarea as dori sa stiu daca itemele cutiile muzicale cele 3 pt vrej ca sa le completez o sa mai fie pe viitor ? multumesc
     
    Modificat ultima dată: 24 Sep 2015
  3. zamolteana

    zamolteana Novice forum

    De accord Chronos cu raspunsul dat dar sunt de parere ca trebuia permis si celor care nu au linia de vrej completata sau si mai bine la toata lumea ,banuiesc ca cine o avea deja degeaba o lua inca 1 data ca nu avea cum s-a o foloseasa sau unde s-a o puna fiind deja completata anterior

    Multumesc de raspuns
     
    Chronos apreciază asta.
  4. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    FELICITARI !!! Arata grozav combina de la vrej si se dovedeste foarte utila :D
    Mai trebuie , doar sa ne acomodam cu toate functiile si sa le grupam dupa nevoile fiecaruia. Multumim !!!!
    Spor la recoltata si o seara minunata! :)
     
    Modificat ultima dată: 24 Sep 2015
    roliana57 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Da, vor fi, nu stim cand, dar vor fi.
     
    inanina apreciază asta.
  6. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna seara ! Am cumparat Rand de vrej magic de extindere 1. Dupa cum scrie in tutorial "Liniile de vrej vor avea inclusi si itemii necesari""insa eu a trebuit sa pun itemii din parc. Cumva ceea ce scrie in tutorial se refera numai la liniile tematice ? Multumesc si va doresc o noapte cu vise frumoase !
     
  7. Pixel

    Pixel Guest

    Buna seara!
    La randurile de vrej magic de extindere itemele nu sunt incluse si va trebui sa le asezi pe cele detinute in inventar. Itemurile sunt incluse numai la liniile de vrej incluse in oferta actuala (pe care o vei gasi AICI).
     
    roliana57 și donnadmn apreciază asta.
  8. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Multumesc pentru raspuns !

    Edit Pixel: Cu placere!
     
    donnadmn apreciază asta.
  9. inanina

    inanina Novice forum

    multumesc pt raspuns
     
    Chronos apreciază asta.
  10. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna dimineata. Din pacate, cu noua implementare la vrej, liniile carora le-a expirat timpul nu se mai dezactiveaza. Trebuie reincarcat jocul pentru a le putea activa din nou. E deranjant pentu liniile de 12 ore fiindca asa se tot decaleaza 1-2 minute la fiecare activare, intr-o saptamana se face o jumatate de ora. Iar cei care avem program fix nu prea putem sta dupa joc.
     
    roliana57 apreciază asta.
  11. X-mod

    X-mod Guest

    Inteleg de aici ca stai cu jocul deschis toata saptamana, fara refresh, fara relogare? Si astfel pierzi cele '1-2 minute' din timpul liniilor de vrej?
    Mi se pare normal ca jocul sa fie updatat printr-un f5. Nu mi se pare o pierdere de luat in seama. ;)
     
    donnadmn apreciază asta.
  12. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Nu, bineinteles ca nu stau logata non-stop. Intru dimineata sa culeg tot ce am si apoi trebuie sa plec la serviciu. Unii avem program fix si jumatate de ora conteaza. La mine F5 n-a rezolvat problema. Asta e, mereu problema e la noi cand semnalam cate ceva. O zi buna va doresc.
     
    pisitani apreciază asta.
  13. X-mod

    X-mod Guest

    Nu s-a parut ca a fost o semnalare a unei probleme de joc, ci a uneia personale.
    Dar vom spune si acest lucru dezvoltatorilor si poate ca se va putea face ceva pentru a se incarca jocul de la sine fara a fi nevoie de relogare de fiecare data. Multumim de sesizare.
    O zi frumoasa iti dorim si noi! :)
     
    _Agathon_ și donnadmn apreciază asta.
  14. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    E minunata oferta si posibilitatea de a achizitiona linii mai vechi de vrej.
    In cazul meu : am cate un item din fiecare linie. Deci mi-ar conveni sa cumpar linia de vrej si itemii lipsa.
    Am observat ca acest lucru nu se poate :(
    Poate pe viitor va ganditi si la aceasta varianta.. ;)
     
  15. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Este adevarat...si deranjant...cel putin pentru mine...sa reincarc mereu jocul ..cand pur si simplu nu este necesar intotdeauna. Acum am dezlegat enigma cu "aripioarele" care nu apareau si nu puteam recolta...Am pierdut...pt ca nu am stiut de aceasta regula. Sa speram ca se poate remedia
     
    EVE.violetta, matusam și Veverita02 apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Această problemă va fi rezolvată în cursul săptămânii vitoare.
     
    Georgel72, EVE.violetta, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  17. mianar9

    mianar9 Novice forum

    Salutare ! as dori sa sesizez faptul ca nu pot sa-mi cumpar pachetul cutiilor muzicale deoarece la mine nu sunt afisate la magazinul de accesorii ! am doar pachetul craciun, iarna, parinti,groaza, sugubat si observ ca a mai aparut azi cel cu ou de ciocanitoare si sa stiti ca nu numai mie mi se intampla asta !
     
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Nu cumva ai deja acea linie de vrej?
     
  19. mianar9

    mianar9 Novice forum

    nu , nu am linia si dupa cum v-am anuntat nu sunt doar eu in aceasta imposibilitate de cumparare !
     
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Probabil nu m-am facut inteles. Inseamna ca ai linia de vrej, dar nu ai itemii necesari. Am verificat, nu la unul, nu la doua, ci la 3 conturi. La doua dintre conturi, nu am acces la Vrejul Magic, la al 3-lea am. La doua dintre conturi am unele din liniile de vrej, chiar daca nu am acces la Vrejul magic. Acolo unde am linia de vrej deja, nu imi mai apare la oferta.
    Dupa cum vezi in imagini, daca ai deja linia de vrej, nu iti mai apare spre achizitie, iar itemii separat, nu ii poti cumpara.

    Primul caz, ai linia de vrej si nu iti apare la oferta, pentru ca ai deja linia:


    [​IMG]

    [​IMG]



    Al doilea caz, ai linia de vrej dar nu ai acces la Vrejul magic, nu iti apare linia de vrej la oferta. Aici este vorba de alta linie de vrej, nu de aceeasi:


    [​IMG]



    Al treilea caz, cand nu ai nici una din liniile de vrej de la oferta si atunci iti apar toate la oferta:


    [​IMG]

    Intrebare: cand au fost disponibile prima data cutiile muzicale spre achizitie, aveai contul facut?