Zilele de foc - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 7 Oct 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Salutare dragi fermieri

    Zilele toride și caniculare de afară s-au dus. Acum este timpul pentru zilele calduroase dinăuntrul căminelor noastre. Ce poate fi mai potrivit pentru un prânz racoros, decât o mâncare picantă, condimentată, ce te "așează" în pielea unui călător rătăcit prin deșert ce tânjește după apa.

    Haideti să ne așezăm cu toții la masă și să serbăm împreună zilele de foc.

    Doar în această temă de discuții, gesticulând frenetic cu un ardei usturat în mână, vă puteți exprima părerile despre acest event, puteți adresa întrebări ce au legătură cu eventul, puteți efectua sesizări cu privire de asemeni la event sau puteți solicita o mare cană cu apă rece și savuroasă.

    Nu uitați că puteti consulta tutorialul eventului // AICI //, iar evoluția voastră pe parcursul eventului o puteți împărtăși cu ceilalți fermieri // AICI //.

    Poftă bună vă dorește,

    Echipa voastră Farmerama!
     
    ANDREE, mamamia1963, sdelasakin și alți 3 apreciază asta.
  2. SunnyGarden

    SunnyGarden Profesionist forum

    Foarte frumos event...si....ce de premii...imi place asa ca intru la foc automat. Felicitari BP si mult spor fermierilor !
     
  3. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Foarte frumos eventul, premii interesante si cel mai important o linie de vrej cu puncte pentru bahamarama, care e binevenita. Sa vedem ce facem cu septelul, cei care nu au rezerve suficiente. Daca la piata nu reusesc sa prind nimic, ma apuc de reprodus, caci trebuie de terminat eventul neaparat. ;)
     
    ANDREE, sdelasakin, SMECHIERULMIHAI și alți 7 apreciază asta.
  4. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Foarte reusit event-ul:D Recompensele sunt foarte bune, mai ales linia de la vrej care ofera PE pentru insula. Sper sa reusesc sa-l termin.
    Spor la recoltat!!!
     
  5. hearst

    hearst Începător forum

    itemele de la event vor merge asezate pe insula bahamarama?
    multumesc ptr raspuns
     
    popescudana42 și giuly1969 apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pe Insula Bahamarama probabil ca nu, caci ofera PE pentru ferma, insa pe Insula Comorii cu siguranta le poti amplasa.
     
    ANDREE, mamamia1963, -ciocollate- și alți 4 apreciază asta.
  7. pedrutu

    pedrutu Scriitor în devenire

    Buna ziua.
    Ridichile necesare pt sarcina 6 diamant, de la ce nivel se acceseaza? Eu nu am inca asa ceva, si as vrea sa stiu cum ma planific.
    Spor tuturor.

    Multumesc, Cristela, le-am gasit.
    Mult noroc la deblocat liniile de vrej si spor in tot ce faci.
     
    Modificat ultima dată: 7 Oct 2014
    popescudana42 și giuly1969 apreciază asta.
  8. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    ridichile sunt disponibile de la nivelul 47 pe ferma, deci ar trebui sa le ai. Le gasesti pe pagina a doua la seminte.

    Eventul e super. :) Premiile sunt si ele foarte interesante si binevenite, in special linia de vrej cu PE pentru baharama, desi linia de vrej nu ma va ajuta imediat pentru ca inca nu am terminat de deblocat vrejul. :oops: Sper ca la eventul de reproducere anuntat in octombrie sa imi rezolv septelul necesar pt ultimele 2 misiuni de la vrej, iar la eventul luna plina sa imi activez functia de reproducere la lilieci.
     
  9. campcuflori

    campcuflori Novice forum

    Sosul Dragonfire nu se poate produce si la moara dupa insula?
     
    ANDREE, popescudana42 și giuly1969 apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu, se va produce doar la Moara de la ferma.
     
    ANDREE, mamamia1963, -ciocollate- și alți 3 apreciază asta.
  11. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    a inceput un event super...poate cel mai solicitant de anul asta...cine nu are septel brun va trebui sa bage mana adanc in buzunar......vaca bruna deja 45000 gologani....gaina micuta bruna deja 30000 gologani.....se invart niste sume ametitoare pentru niste rase brune.....noroc mult...premii bune..chiar super bune....
     
  12. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Felicitari bigpoint! Interesant eventul, mai ales ca ofera ca premiu linia de vrej cu PE pentru baha.....
    Mult spor si voie buna tuturor
     
  13. aceofclub

    aceofclub Novice forum

    La eventul asta ar fi fost bune niste cosuri cu septel...
     
  14. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    E superb acest event..toate recompensele sunt super bune,ma straduiesc sa il finalizez,
    Felicitari BP.
     
  15. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    super event...bun dropul la otet 100 din 3 terenuri 2 cu ceapa unul cu ceai verde.....deja pretul la vaca bruna se apropie de 50000 gologani....lucrurile o iau razna....trebuie relaxata piata...am cumparat ieri cu 9000 si deja ma gandesc la jucatorii care isi doresc finalizarea eventului si nu au destula sh si destui bani pentru septelul brun......trebuie rabdare si sa-si faca plantele...piata se va relaxa pana la urma...deja 50000 gologani mi se pare exagerat pentru o vaca bruna....jucatorii se grabesc sa cumpere..eventul mai are destul..abia a inceput...nu cred ca 1500000 gologani sunt echitabili pentru o sarcina diamant mai ales ca mai sunt iepurii si gainile...porcii ies din calcul....si gologanii se fac destul de greu.....succes.... cand am terminat de scris vaca bruna valoreaza aproape 56000 gologani....ce nebunie a creat eventul asta....nu m-as fi gandit....revin...au trecut 5 ore de la inceperea eventului si deja atmosfera este incarcata...pe de o parte unii incearca din rasputeri sa isi asigure septelul brun pentru toate sarcinile iar ceilalti ...fericitii...cu resurse...isi freca mainile de bucurie...ce sansa ...isi pot cumpara septeluri valoroase doar cu cateva vaci brune si iepuri bruni....ce sansa de vis au ei...fericitii...aprope ca nu se mai gandesc la event...vor sa vanda cat mai mult...bravo lor...
     
    Modificat ultima dată: 7 Oct 2014
    camelia012, gabrieladanac, Otilica69 și alți 5 apreciază asta.
  16. camelia012

    camelia012 Novice forum

    Felicitari pentru event recompense foarte bune dar avem si de munca saptelul cam scump la piata si vaci brune nu sunt la piata cred ca am sa reproduc ca am apucat sa iau 10vaci cu 560.000gg mai am nevoie de 20 de vaci . Am observat ca si produsele se vand scump pentru a dona si face super hrana o nebunie preturile au luat-o razna sau scumpit toate produsele , animalele , saptelul . E cel mai tare event pe anul acesta cu cele mai bune recompense . Va doresc spor la treaba tuturor fermierilor sa terminati eventul pentru ca merita . :p
     
  17. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    e foarte tare eventul.:)...eu voi incerca sa-mi reproduc septelul si ce am nevoie....sper sa reusesc sa iau vrejul.....ma tot socotesc si calculez.;)...spor la munca tuturor caci avem treaba nu gluma 8)
     
  18. SMECHIERULMIHAI

    SMECHIERULMIHAI Talent de excepţie

    frumos evenimentul avem de munca dar merita multumim
     
    -ciocollate-, Farmerutza și thefallingangel13 apreciază asta.
  19. 12mela

    12mela Novice forum

    salutare tuturor!!o fi el frumos eventul,nu zic ba,da septelul ne omoara!!!nu stiu cum am putea reusi sa facem rost de atatea animale brune ca ar trebui sa avem muuulta super hrana si la moara se produce greu!de la alte misiuni am cam luat super hrana iar de cumparat septel de la piata nu poate fi vorba ca ar trebui sa fii milionar ,la ce preturi au!deci......spor tuturor!!!
     
    stefanyy, coco, giuly1969 și alți 3 apreciază asta.
  20. the.best94

    the.best94 Începător forum

    asa este...dar nu e chiar asa greu eventu (exceptie facand septelul). spor la farmerit tuturor!
     
    stefanyy, mamamia1963, giuly1969 și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.