Ziua Îndrăgostiților 2015 - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 12 Feb 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Salutare dragi fermieri

    Atențiune atențiune! Urmează un anunț de maximă importanță: Cupidon umblă liber pe străzi și are tolba plină cu săgeți. Fermierii care și-au găsit jumătatea să stea în case, să se ferească de a fi săgetați căci s-ar putea să își găsească altă jumătate. Fermierii singuri aflați în căutarea dragostei, să iasă pe străzi în speranța că arcașul nemilos al iubirii îi va săgeta.


    Orice părere, opinie, întrebare, nelămurire cu privire la event și la Cupidon o puteți posta în această tema de discuții.

    Evoluția voastră pe parcursul acestui event plin de săgeți o puteți împărtăși cu ceilalți fermieri săgetați sau nesăgetați, doar // AICI //.

    Cei care nu știți cum să vă lăsați săgetați sau cum să vă feriți de săgeți, puteți consulta tutorialul îndrăgostitului doar // AICI //.

    Lăsați săgețile să vină la voi!
    Echipa voastră Farmerama!
     
    Stefan]., marafiz, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  2. nylaxx

    nylaxx Începător forum

    Buna ziua! Din FAQ-ul dedicat acestui event reiese ca avem de "sagetat" 55 de baloane, desi sumarul resurselor necesare pentru incheierea eventului ne indica un minim de doar 50 de sageti.
     
    -katnik- apreciază asta.
  3. Sirena11

    Sirena11 Veteran Forum

    SI tot in faq spune ca vom primi 5 sageti la inceperea eventului...deja le ai in sura alea 5 sageti..
     
    -katnik-, nylaxx și _Chihuahua_ apreciază asta.
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    S-a tot discutat despre acest lucru. De exemplu AICI
     
    -katnik-, nylaxx și _Chihuahua_ apreciază asta.
  5. nylaxx

    nylaxx Începător forum

    Ok, multumesc pentru lamurire. Promit sa fiu mai atent pe viitor! ;)
     
    -katnik-, _Chihuahua_ și _Agathon_ apreciază asta.
  6. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Greseala e la adunarea axurilor de sageti: 15+70+175=260 trebuie donate. ;)
    Acolo scrie 240...
    Spor la treaba:inlove:
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Corectat. Multumim.
     
    -katnik-, _Chihuahua_ și georg2503 apreciază asta.
  8. andrey_soso

    andrey_soso Începător forum

    am cumparat cu 6 macmudele 3 axe la ziua indragostitilor rog a se rezollva
     
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Trimite te rog un tichet la serviciul suport pentru verificari.
     
  10. dacul1963

    dacul1963 Avansat

    Scuze!Pentru ce trebuie la sarcina 3, sageti?
     
    -katnik- apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pentru sarcina 2 si 4 ai nevoie sa produci sageti. Acele sarcini constau de fapt intr-un mini joc de tras la tinta, ca un tir. AICI gasesti informatiile utile.

    [​IMG]
     
    -katnik- apreciază asta.
  12. dacul1963

    dacul1963 Avansat

    In FAQ scrie ca in cadrul sarcinilor 2,3 si 6 trebuiesc folosite sageti si informatiile le-am luat chiar de acolo!Sau poate e scris gresit?
     
    -katnik- apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Nu este scris gresit , citesti tu gresit. Acolo scrie axuri de sageti, care sunt dropul acestui event.
     
    danuta74 și -katnik- apreciază asta.
  14. dacul1963

    dacul1963 Avansat

    Da ai dreptate ini cer scuze pentru confuzie!
     
    danuta74 apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Nici o problema. Cu putina atentie se poate face diferenta intre ax de sageata (drop plus articol necesar pentru a confectiona la Moara sagetile lui Cupidon) si sageata lui Cupidon.
    O seara linistita iti doresc.
     
    -katnik- și danuta74 apreciază asta.
  16. sammy_mih2

    sammy_mih2 Scriitor activ

    acum am observat ceva .... daca tragi o sageata cand baloanele inima rosii sant suprapuse le pocneste pe toate cele suprapuse.... si imi mai trebuie 1 sageata
     
    -katnik-, _Chihuahua_ și mariag98 apreciază asta.
  17. Miguel

    Miguel Scriitor activ

    buna ziua fermieri, am observat ca a ajuns gunoiul mai scump decat macul sau orice alta planta din event, dar nu este nici o problema deoarece nu-l folosesc, ajung doar 7 chutney si 7 pinky pie plantate pe parcele de 1X1 (chiar si cu toti copacii ramasi pe campuri) pentru a termina misiunile.
    spor la treaba !
     
    -katnik- și _Chihuahua_ apreciază asta.
  18. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    nu iti trebe 7 pinkie pie. iti este suficienta 1 pinkie pie si o folosesti dupa ce in prealabil activat toate cele 7 chutney odata. :)

    in timpul eventului tot timpul se scumpeste ingrasamantul. cam pe la 100 gologani bucata minim ajunge ingrasamantul la mine la piata tot timpul, dupa care incepe sa scada. singurul lucru care nu l-am vazut de mult timp e sa dispara complet de la piata cum s-a intamplat ieri.
     
    -katnik-, Miguel, mariag98 şi o altă persoană apreciază asta.
  19. -PALLL-

    -PALLL- Scriitor în devenire

    Am patit si eu asa.Am tras intr-un balon rosu care era suprapus peste unul negru si m-a depunctat. Dupa aceea am tras asupra unui balon rosu suprapus peste alte 2 rosii, dar nu le-a punctat pe toate 3.
     
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Suprapunerea se intampla atunci cand lasi un balon sa se apropie prea mult. Baloanele negre sparte nu vor fi punctate, ci doar cele rosii, iar probabil daca sagetezi un balon rosu sau negru suprapus peste altul sau altele se va consuma doar o sageata.
     
    pedrutu, -katnik-, matusam și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.