Feedback Ziua jocurilor din mai

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 4 Mai 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 12 Mai 2022.
  1. Îmi place

    38,1%
  2. Îmi este indiferent

    6,9%
  3. Nu-mi place

    55,0%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Ziua jocurilor din mai. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Itemuri bune, linie de vrej care ar putea ajuta la adaposturile instant, in rest doar doua cutii Piccolo interesante si cateva lazi de bonusuri. Poate si arborii Jumbo, daca vin impreuna cu baza, altfel, daca sunt doar XL, sunt inutili pentru mine.
     
    rjean777, isa33br, paulici_01 și alți 15 apreciază asta.
  3. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    600 de plante ptr.un pachet de carti mi se pare mult.Cei care nu vor avea bonusuri,vor putea sa faca la o recolta doar 2 pachete de carti.Nu stiu daca-l fac,pina duminica sunt ocupata;voi vedea duminica,dupa ce fac un calcul,daca pot sa fac ceva din el,macar ptr.anumite premii.
     
    rjean777, derby54, -katnik- și alți 13 apreciază asta.
  4. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Cred ca linia nu ajuta la adaposturi dar merita incercat!
    Si eu la fel: o sa incerc sa-l termin dar nu garantez. Poate ma ajuta roata:). Dezamagit ptr. ca sunt doar 2 Piccolo!:(
     
    rjean777, mihai.1998, stiucarul și alți 14 apreciază asta.
  5. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Sa inteleg ca iar stam sa intrebam si sa adaptam traducerile de pe alte forumuri pentru trivia :D
    O sa votez pozitiv, dar nu stiu cate sanse am sa il termin. Incep si vad eu cat de departe ajung.
    Succes !
     
    rjean777, stiucarul, derby54 și alți 11 apreciază asta.
  6. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Au fost modificari de ultim moment. Shopul este actualizat.
     
    rjean777, -katnik-, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  7. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    linia de vrej nu ma intereseaza,deci nu o cumpar ,,fac cat pot fara resurse ,singurul lucru care ma intereseaza sunt cutiile de bonusuri ,de picollo pas m-am saturat de pogo,ape termale buchet de flori deci numai itemi nevalorosi,,
     
    rjean777, murat_anca, stiucarul și alți 13 apreciază asta.
  8. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    De data asta modificarile au fost in defavoarea noastra. Timpul la adaposturi era -5%, acum e numai -3%.Abolut nefolositor asa.
     
    rjean777, stiucarul, derby54 și alți 13 apreciază asta.
  9. Imi voi da tot interesul sa fac acest event, imi era dor de Ingrid, nu voi juca pentru a lua linia de vrej, ci pentru recompensele de pe table si din shop. Cred ca nu ma insel asupra ,,semnelor de intrebare,, de pe table, care ne vor duce in istoricul Farmerama (sper sa nu confund cu un alt event). Oricum imi place,vot pozitiv, terenurile sunt pregatite pentru acest event.Mult succes la carti,dragi fermieri!
     
    rjean777, luciana1949, stiucarul și alți 12 apreciază asta.
  10. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Subscriu la cele de mai sus. Imi place tipul asta de event dar nu-mi place ca primim initial un singur set de carti cand ai nevoie de 2 pentru un personaj. Mereu ma incurc in planse din cauza pachetului...:oops:

    Sunt mai mult ca sigura ca arborii jumbo XL sunt doar upgrade si trebuie luata si baza de la shop...

    La 600 de plante pentru un pachet de carti, nici nu ma uit la arborii jumbo... Nu cred ca voi face monedele necesare nici macar pentru baza...

    Vot negativ pentru necesarul de plante...
     
    bmia_maria, rjean777, stiucarul și alți 12 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    De acord cu tine...Devin si mai interesanti itemii, mai ales ca nu trebuie pusi pe vrej...cel mai slab e de 88 PE x nivelul, adica pentru mine 20856 baza, cu perspective de 20944 in curand...Si se pot lua cate 3, fara sa-i stric pe vrej!
    De fapt vrejul o sa-l iau ultimul, cand nu mai am ce face cu monedele stea, vreau nu vreau tot obtin 4 la fiecare "trecere"...Daca indraznesc sa aspir la cate ceva de la orice shop, cel cu trivia sau cel al lui Ingrid, se vor strange si monedele...
     
    Modificat ultima dată: 4 Mai 2022
    rjean777, stiucarul, sclau8 și alți 12 apreciază asta.
  12. isa33br

    isa33br Novice forum

    Event dragut , vot pozitiv . Daca stau pe acasa, sigur il fac. Ce itemi urmariti pe fiecare plansa ?
     
    rjean777, stiucarul, z.zoita și alți 8 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    La momentul in care am scris acea postare inca nu se modificase tutorialul, si apareau la shop doar cei XL. Acum este evident ca nu se obtine automat si baza la cei XL. Vot negativ in urma schimbarilor de la linia de vrej, acel procent de 5% era singurul element care o facea cat de cat interesanta.
     
    rjean777, luciana1949, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  14. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Oare mi-am prins eu urechile in calcule? Mi se pare enorm necesarul.
    Adica la shopul de la trivia ca sa iau Piccolo si arborele (fara upgrade) am nevoie de 33.600 plante??? In conditile in care daca nu ai bonus poti produce 2 pachete de carti / recolta. Asta sa iei 4 puncte la toate si sa nu mai vanezi altceva, decat intrebarile, cu 4 recolte/zi sunt 8 pachete de carti. Adica pt 33.600 de plante, fara bonus am nevoie de 7 zile sa termin eventul care tine numai 6 zile.
    De ce se bazeaza necesarul de plante pe bonusuri? Ca nu toti le au, eu am in inventar (de data asta! dar nu le consum la genul asta de event), la roata e fix noroc daca sunt aliniate toate astrele din Univers.
    Dincolo nu am avut curaj sa mai calculez, adica nu stiu cate piese de puzzle pot lua din moment ce vanez intrebarile.
    Daca nu ma corecteaza nimeni la calcule, vot negativ !!!

    Edit : Stiu ca sunt mai mult de 2 intrebari trivia la unele planse, dar nu imi amintesc de la eventurile trecute sa le poti bifa pe toate, eu imi amintesc ca 2 era media. Sa ma corecteze cineva cu o memorie mai buna.
     
    bmia_maria, rjean777, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Inteleg ca ai calculat ca si cand ai lua cate doua trivia la o singura trecere prin harta?!? Mi se pare gresita abordarea, pentru ca sunt multe harti pe care poti lua una singura sau niciuna la o trecere. Nu stiam de ce imi iese dubla cantitatea de plante necesara... :)
     
    rjean777, paulici_01, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  16. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Da, pentru ca m-am uitat la toate plansele si ma gandeam ca e o medie decenta :D
    Deci e mai rau decat presupunerea mea...multumesc pentru raspuns, am sa pastrez votul fara regret.

    Atunci imi pun target Piccolo si ma mai gandesc la Jumbo (acum am 7SH, 1 Susi,1 Turbo) mi-e cam greu sa impart luminisul cu ei + adaposturi/ateliere. Probabil o sa ma orientez doar catre Susi.

    Edit : 7SC. Doamneee, nu stiu ce am cu SH.
    @vinfiert era gluma aia "daca primeai cate 1 leu de fiecare data cand...".
    Acum zic eu, daca trebuia sa iti dau cate 1 leu de fiecare data cand m-ai corectat, erai muuult mai bogat :D (cu minim 2 lei, ca atata retin xD)
     
    Modificat ultima dată: 5 Mai 2022
    rjean777, paulici_01, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Inca nu s-au inventat! :)
     
    rjean777, paulici_01, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  18. cp58

    cp58 Ambasador forum

  19. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    501 drop
    Sa avem spor !
     
    rjean777, paulici_01, valemnd158 și alți 9 apreciază asta.
  20. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Eu am jucat jocul din oficiu si am 2 stelute si 7 puncte trivia, luate dintr-un foc. S-a modificat tutorialul?
     
    rjean777, paulici_01, valemnd158 și alți 9 apreciază asta.