Feedback Ziua maimuțelor de templu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 12 Mai 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 19 Mai 2020.
  1. Îmi place

    24,9%
  2. Îmi este indiferent

    4,4%
  3. Nu-mi place

    70,7%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Ziua maimuțelor de templu. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința acestei caracteristici.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    davidsiirina08, amy46, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Cerinte imense, premii total neinteresante din punctul meu de vedere. Evident, vot negativ. Din pacate se inmultesc in ultima vreme eventurile nemotivante, pe care aleg sa nu le fac, ceea ce pana acum cateva luni parea de neimaginat. Succes celor care se incumeta!
     
    pmarian, davidsiirina08, h_ana28 și alți 19 apreciază asta.
  3. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Nici pe mine nu ma atrage eventul, linie de vrej nu avem iar itemii nu dau un punctaj motivant sa-i pun pe teren. Nu stiu daca se merita sa-l fac, as inclina catre finalizarea misiunilor de la Cooperativa in detrimentul cultivarii plantei de event. Probabil ma voi decide maine dimineata, noaptea e un sfetnic bun. Bafta tuturor!
     
  4. branzica25

    branzica25 Avansat

    Am in sură cam tot ce trebuie pentru event dar recompensele sunt modeste si mi-se pare ca iesi in castig daca alegi optiunile cele mai putin ,,costisitoare” daca vrei sa parcurgi eventul, insa maine o sa vad cand incepe eventul care e faza cu optiunile si totemurile.
     
  5. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Un event "incalcit" dpdv al necesarului de resurse. Imi place sa stiu de la inceput ce se cere si ce se ofera. Aici ii benza, asa ca probabil imi iau liber o saptamana. SPOR
     
    -katnik-, davidsiirina08, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  6. Claudia

    Claudia Duce forum

    Mie imi place genul acesta de eveniment, cu o combinatie de produse de event si produse din sura - o oportunitate pentru vanzari la piata, pentru cine se indura sa dea din Sura :). Printre recompense e de apreciat Totemul obraznic, practic un pet care da cu 35% mai multe PE/PET la 12 ore, mai bun ca unele peturi pe care le am pe teren, mai putin bun ca altele, dar oricum reprezinta un plus consistent in timp. Celelalte itemuri nu or sa prea aiba loc pe teren, dar sunt convinsa ca pot fi de folos fermierilor la inceput de drum. Sau chiar tuturor, daca in timp se mai adauga un Parc, ceva.

    Spor tuturor!
     
    -katnik-, davidsiirina08, amy46 și alți 13 apreciază asta.
  7. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Am incercat sa aleg totemii care ar merita facuti (din punctul meu de vedere) Necesarul de planta de event ar fi 22.700 si de tiare de 1195 buc. Mi se pare cam multa munca. Vad maine cum e dropul. Mult spor!
     
    -katnik-, davidsiirina08, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  8. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Recompense micute,micute,cerinte nu prea modeste.Rezultat :event usor neatractiv si trecut cu vederea,chiar imi pare rau de munca echipei..........dar,mai vedem.Spor s-aveti.
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 12 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Exact! Daca vrem sa ne mentinem punctajul si felul cum avansam, trebuie muncit si facute cele 15 totemuri pentru a-l castiga. Daca nu, vom ramane in urma fata de colegi, ei avand un pet in plus...Pica si bine, peste recoltarile ramase de la Festivalul luminii...
    Altceva interesant n-am mai observat, doar ca a aparut cupon de 2 H, o noutate... Si pe undeva la un totem se castiga functiile combinei, cate una pe rand, de 6 H. Cu votul, deocamdata astept...
    Spor si voua!
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 8 apreciază asta.
  10. Shepherd

    Shepherd Guest

    Nu este noutate , este vorba de 2 cupoane de 1h.
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 12 apreciază asta.
  11. traian1971

    traian1971 Analist forum

    vot negativ,pararea mea nu merita facut!!
     
  12. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Sa inteleg ca as putea ocoli cerintele de frangiapani si sa aleg numai restul?
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 8 apreciază asta.
  13. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Nu imi place. Am sa stau deoparte de data asta.Recompense complet neatractive.
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 11 apreciază asta.
  14. terahause2

    terahause2 Începător forum

    Extrem de slabe premiile, vot negativ!
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 10 apreciază asta.
  15. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Premii slabe intr-adevar, insa itemu-ul care ofera +35% PE/PET zic ca merita osteneala. Daca era un PET care oferea acelasi lucru, si era pus spre achizitionare, ar fi costat 4-5 euro :)
    O sa ma duc pe varianta stocului din sura+drop, si eventual o sa fac vreo 8000-9000 de plante. Sa vad cum merge si dropul.
    Succes celor care se avanta si se indura sa dea din sura :)
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 11 apreciază asta.
  16. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Facand un calcul sumar, daca as construi la:

    -misiunea 1 - sarcinile 2 (obsidian) si 4 (lut)
    -misiunea 2 - sarcina 2 (obsidian)
    -misiunea 3 - sarcinile 1 (tec), 2 (obsidian) si 5 (jad)
    -misiunea 4 - sarcinile3 (lut) si 4 (jad)
    -misiunea 5 - obsidian
    -misiunea 6 - sarcina 3 (lut)
    -misiunea 7 - sarcinile 1 (tec), 3 (alabastru) si 5 (jad)
    -misiunea 8 - sarcinile 1 (tec) si 3 (jad)

    as avea nevoie de 1265 drop si 20700 plante, pe langa produsele din sura (pe care le am deja).
    Sa vad maine care e rata dropului... poate il fac, totusi! Succes tuturor!
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 10 apreciază asta.
  17. nycola70

    nycola70 Cunoscător forum

    Un event total neatractiv din punct de vedere al premiilor. Ma hotarasc daca il fac sau nu in functie de drop.
    Bafta celor care nu stau pe ganduri.
    Un vot negativ din partea mea.
     
    jupanu89, -katnik-, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  18. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Acesta este un event din 2020.
    Eventurile sunt pe masura premiilor la 10 ani de Farmerama.
    Vedem cat pot sa fac din el.
    Poate il termin si pe acesta, daca nu-i prea dificil. :)
     
    -katnik-, paulici_01, fermierulluca și alți 8 apreciază asta.
  19. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Itemul Totem obraznic ofera 14 PE x Nivelul de joc.

    Tutorialul a fost actualizat.
     
    -katnik-, malagambafane, petra2172 și alți 8 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Multumim pentru atentionare. Din pacate, asta face eventul si mai putin atractiv. Bafta celor care se plictisesc si vor sa-l faca!

    Edit: Am cautat in tutorial si vad ca doar punctajul a fost actualizat la 14 PE x nivelul. Ma asteptam sa dispara functia de 35 % PE/PET, ceea ce m-ar fi determinat sa nici nu incerc eventul. Daca ramane functia, parca totusi l-as face, si probabil o sa-mi modific si votul negativ. Dar astept confirmarea intai.
    Ramane cu 35% PE/PET ?
     
    Modificat ultima dată: 13 Mai 2020
    -katnik-, malagambafane, petra2172 și alți 6 apreciază asta.