Ziua Oceanelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 3 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Salutare dragi fermieri

    Cui nu ii place briza marii sau a oceanului? Cui nu ii place sa fie mangaiat de soare pe plaja si sa adulmece mirosul binefacator al marii. Dragi fermieri, oceanele intregii planete ne asteapta sa ne bucuram de ele, sa le respectam si sa avem grija de ele.

    Vă rugăm să folosiți doar această temă pentru orice întrebare, opinie sau nelămurire cu privire la evenimentul Ziua oceanelor.

    Tutorialul evenimentului poate fi consultat // AICI //.

    Echipa voastră Farmerama!
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  2. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    O sa fie un event frumos cu toate ca majoritatea fermierilor asteptam insula de corali.Spor la farmerit si sa ne punem pe treaba.
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  3. maxxy

    maxxy Rutinat

    490 margean, sa fie o greseala sau chiar atat avem nevoie?
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu este nici o greseala, la prima vedere. Vom vedea maine, cand evenimentul va fi online.
     
    naivreasastii, Miguel și maxxy apreciază asta.
  5. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Nu e greșeală! asa scrie si in FAQ si la numărătoare iese ...490!!!
     
  6. maxxy

    maxxy Rutinat

    da multumesc o sa vedem atunci :)
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Se referea probabil la faptul ca sunt cam multe unitati de margean necesare, presupunand putinul spatiu la dispozitie pentru adaposturile de event. Dar sa nu uitam, nu ne vor incurca in a cultiva planta de event.;)
     
    naivreasastii, mariuta48, matusam și alți 3 apreciază asta.
  8. maxxy

    maxxy Rutinat

    ok cred ca m-am prins noul spatiu e surpriza :) multumim chronos
     
    naivreasastii, Miguel, SOSYGMA și alți 2 apreciază asta.
  9. uca.cuca

    uca.cuca Novice forum

    cite piscine trebuiesc contruite ca sa avem asa multe in acel totusi scurt timp...in 6 zile nu se pot face,va rog explicate-mi, poate totusi e o greseala !,va rog daca puteti sa ma ajutati !
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  10. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Deci ca sa facem 490 mărgean ar trebui părerea mea sa avem pe planșă 40 de piscine(200 lemne, 400 cuie si 40 ciocane), 4 ture /zi asta înseamnă 3 zile sa le facem pe toate!!!
     
  11. melizanda10

    melizanda10 Novice forum

    Un event cu dificultate destul de ridicata avand in vedere numarul mare de plante (17300) si drop necesar (1450)...Sper sa-l pot termina :)
     
    markreddo, naivreasastii, Miguel și alți 2 apreciază asta.
  12. buffy1989

    buffy1989 Scriitor în devenire

    Despre care spatiul-surpriza vorbesti?
    Cred ca se refera la faptul ca planta de event nu poate fi cultivata in bahamarama si atunci vom putea amplasa acolo piscina de margean
     
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Nu neaparat, din tutorial deduc ca se vor amplasa in Insula Bahamarama, iar in insula nu vom putea cultiva planta de event, deci nu ne incurca la cultivat, insa probabil nu vor oferi drop atat de consistent. Nu vom avea un spatiu surpriza la acest eveniment si aici ma refer la Insula de Corali.
     
  14. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    da,trebuie cam 18500 alge
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Mai exact 17 300 de alge (nu cred ca "exact" suporta termen de comparatie:D).
     
    naivreasastii, matusam, Miguel și alți 3 apreciază asta.
  16. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Pe mine nu nr. de alge ma sperie 17300, ci nr. mare de sare de mare ca si drop 1450 aproape imposibil de realizat!!!
     
    naivreasastii, matusam, alexsilviu11 și alți 2 apreciază asta.
  17. uca.cuca

    uca.cuca Novice forum

    sper ca va fi drop mai mult,ca asa mult nu ati cerut pina acum...va fi greu de atins ...va rugam sa ne ajutati...ca noi muncim cit de mult putem !
     
  18. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    scuze,am gresit,sper sa pot termina si acest event
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Au mai fost eventuri, nu multe, la care s-au cerut peste 1000 de unitati de drop. Probabil rata de drop va fi adaptata la numarul de drop cerut si la timpul de event. Nimic nu este la voia intamplarii.
     
    naivreasastii, matusam, alexsilviu11 și alți 6 apreciază asta.
  20. tchupy

    tchupy Analist forum

    sau este un event la care iti stabilesti prioritatile (de exemplu pe mine ma intereseaza arborii si atunci fac 1-argint, 2-argint, 3 tot, 4 cat pot de mult si la urma restul daca mai am timp)
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.