Curățenie de primăvară - Discuții

Discussion in 'Runda de discuții' started by k0, Feb 29, 2016.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. -elenaion49-

    -elenaion49- Veteran Forum

    Terebuie sa cureti camera accesibila,care poate fi marcata printr-o usita deschisa.
     
  2. deea_sarpe

    deea_sarpe Junior Expert

    multumesc f mult
     
    malagambafane and SOSYGMA like this.
  3. megastar_58

    megastar_58 Scriitor în devenire

    buna ziua! am terminat eventul si mai am dispozitive spectrale,iepurasul mai da si alte cadouri la schimb?
     
    malagambafane, SOSYGMA and roliana57 like this.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu, dar:
     
  5. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    BP ne-a daruit un event extrem de reusit si generos..si cel mai frumos martisor.
    Felicitari, felicitari, felicitari, echipei Farmerama!
     
  6. -elenaion49-

    -elenaion49- Veteran Forum

    Exact asa,felicitari!!Cata imaginatie au si cat de inovatori sunt!!S-au dus eventele care semanau intre ele,acum trebuie sa citim FAQ de 2 ori inainte sa incepem.Sincer,de fiecare data cand se anunta un event nou,am emotii,bucurii si surprindere in acelasi timp.Bravo Bigpoint,ne faci sa jucam acest joc cu aceeasi iluzie ca la inceput!
     
    Last edited: Mar 4, 2016
  7. dariuss2000!

    dariuss2000! Cunoscător forum

    nu-mi vine sa cred ca l-am terminat asa de repede eventul avind in vedere ca nu m-am prea ocupat de el pt ca sint in santier cu casa.tare asi vrea sa mai pot sa fac ceva misiuni cu terenul clar de luna,pt asa ocazie nu cred ca mai prindem noi.vom vedea.
     
  8. .taviutza90.

    .taviutza90. Novice forum

    buna ziua.
    am terminat eventul si apare mesajul"gata cu fantomele, ce ati zice acum de o rata mecanica?"
    ce inseamna acest mesaj?
     
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    O glumă.
     
  10. oly67

    oly67 Începător forum

    generos in ce sens? Mie mi se pare ca am facut curatenie ca Ion la popa......
     
  11. alicupiticu

    alicupiticu Începător forum

    Buna ziua as vrea sa ma lamuriti si pe mine de ce nu pot sa deblochez urmatoarea camera..vad ca imi cere o capcana spectrala si eu am 3,de ce nu merge :cry: va rog sa ma ajutati.

    http://www.girlshare.ro/3489274913.3 ---->Poza
     
    malagambafane and serbandaria like this.
  12. nicoleta_89

    nicoleta_89 De-al casei

    trebuie sa deblochezi in ordinea care o vezi pe faq
     
  13. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    oly 67....Depinde si de pretentii si de "gustibus".
    Pe mine m-au bucurat toate cadourile primite intr-un timp scurt si fara costuri mari si ma bucura in continuare toate recompensele pe care mi le ofera terenul "Clar de luna". In plus, cand ma joc...nu ma gandesc numai la premii fabuloase....pur si simplu imi place.
     
    Last edited: Mar 4, 2016
  14. alicupiticu

    alicupiticu Începător forum

    Multumesc frumos
     
    malagambafane and nicoleta_89 like this.
  15. risti6

    risti6 Junior Expert

    Bună ziua! Am terminat şi eu eventul şi îmi pare rău că nu îl pot relua, timp este destul, sarcinile acceptabile, premiile chiar frumuşele (numai PT, banane, adaposturi misterioase...şi e suficient!). Şi mai generos, atâtea zile de "clar de lună", atâtea misiuni de la coop ce dau o ...groază de premii, poţi lua itemuri de la shop, poţi umple linie de vrej, nu înţeleg ce ar putea fi mai generos de atât?!? Super event, mulţumim, B.P. !

    La cât SH am luat de la misiunile cu plante terifiante, chiar ar mai merge un babyboom, să luăm o raţă mecanică! Am dat şi eu refresh, crezând că mai merge să fac o dată eventul, cu alte premii, dar chiar mi se părea prea mult. Să ne apucăm de curăţenie în ograda noastră, dacă tot am terminat cu acest event, avem timp să ne planificăm viitorul în linişte. Spor tuturor!
     
    Last edited by moderator: Mar 4, 2016
  16. -elenaion49-

    -elenaion49- Veteran Forum

    Nu stiu ce-o fi facut Ion in ograda popii,dar stiu ca am curatat tote camarutele in 2 zile,am primit 2x3 itemi foarte draguti si care aduc puncte frumoase,o linie de vrej si multe alte cadouri.Mai sunt o groaza de ore de event de "groaza" ca sa facem mii de plante terifiante.Cam ce ar trebui sa ne dea jocul ca sa il consideri si tu generos?
     
  17. dadan

    dadan Oracol omniscient

    Foarte frumos evenimentul,,de groaza,,!
    Felicitari echipei Farmerama!
    Insa eu revin cu intrebarea...de ce nu se comercializeaza si plantele sinistre la piata?
    Argumente ar fi destule
    -avem misuni permanente la cooperativa cu aceste plante iar toate produsele necesare misiunilor se regasesc la piata
    -liliecii si ciorile,dupa deblocare,se regasesc si ele la piata
    -terenul ,,clar de luna,,este o locatie permanenta pe joc si se deblocheaza periodic
    -in plus am mai face si noi niste banuti ca le cultivam bio:)

    Aaaa... si nu stiu de ce nu merge calul in diagonala,poate pentru ca nu este nebun?:):):)
     
  18. logofatu69

    logofatu69 Scriitor în devenire

    oare de ce nu mai primesc la drop nici un dispozitiv spectral?
     
    malagambafane likes this.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! De unde nu mai primesti?

    Oare nu am mai raspuns eu la aceasta intrebare? Sunt multe argumente, intr-adevar, insa pentru care nu trebuie ca plantele sinistre sa fie la Piata. Ia sa vedem: misiunile de la Cooperativa care cer plante sinistre, sunt relativ putine. Daca ai cumpara plantele de la Piata, intr-o singura zi ai face toate misiunile (ma refer la o zi de pe durata minievenimentului). Ce legatura are septelul de ciori si lilieci, in afara de faptul ca le poti debloca functia de reproducere la aceste animale, doar de la Magazinul lui Jack, dar animalele le poti produce doar pe terenurile fermei. Mai este un aspect. Pe terenurile fermei sau pe cele tropicale, pot tine pomi si sa strang fructe, deci plantele si animalele le cumpar de la Piata, dar pe terenul Clar de Luna, in afara de Salcie tentaculara, ce poti planta sau ce adaposturi poti pune, in afara de plantele sinistre? Nimic.
    Sa facem un exercitiu de imaginatie: sa presupunem ca se vor implementa plantele sinistre la Piata. Cum vei vedea tu minievenimentul Noaptea Vrajitoarelor si terenul Clar de Luna, in conditiile dorite de tine? Cum ai vedea tu, in continuare, provocarea acestei laturi a jocului? Ce ai face sa o imbunatatesti? Ca pana acum, te-ai gandit doar la beneficiul tau si la interesul tau, dar la celelalte aspecte te-ai gandit?
    Este la fel cum ati vrut si cu Scoala Fermierilor: "Nu ma intereseaza dom`le, eu vreu sa fiu mentor. Sa fie cat mai multi mentori, sa luam dragonul". Iar acum "Hei, aloooo, baietii, pai ce facem aici? Nu mai avem ucenici, faceti ceva, ca am devenit toti mentori.":D
    Pai du-te Dorele, pana nu inchide la non stop si adu ucenici.;)
     
    Last edited: Mar 5, 2016
  20. lipos

    lipos Începător forum

    de unde iau planta liliac?
     
    malagambafane likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.