Feedback Cărțile Orlei

Discussion in 'Runda de discuții' started by k0, May 23, 2023.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
?

Cum vi se pare eventul?

Poll closed May 30, 2023.
  1. Îmi place

    30.5%
  2. Mi-e indiferent

    9.7%
  3. Nu-mi place

    59.7%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Cărțile Orlei. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. in.the.rain

    in.the.rain Supervizor forum

    O sa-l fac pentru frumusetea jocului!....Si pentru Piccolo!
     
  3. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Vot negativ, fara nici un dubiu. Imi amintesc ultimul event de acest tip : o nenorocire. Daca nici nu dispui de mult timp, cum am patit eu data trecuta, e chiar un blestem eventul. Am avut noroc cu postarile voastre cu rezolvarea de am luat si eu lada piccolo. Mizez tot pe voi si data asta. Multumesc anticipat
     
  4. aida59

    aida59 Mare-maestru forum

    va rog mult sa imi spuneti daca am gandit bine: pt 40 de runde avem nevoie de 320 plante x cu 40 ? Multumesc
     
  5. alex.keegan

    alex.keegan Expert forum

    Pentru fiecare joc ai nevoie de 2 lampa bancherului, deci minim 320 x 80, dar din experienta eventului similar, cred ca trebuie cel putin 320 x 80 x 2 adica 51200 plante.
     
  6. geta57

    geta57 Comisar forum

    E bine că nu are premii atrăgătoare, cel puțin pentru mine, căci celălalt event asemănător cu greu l-am ”răzbit”.
     
  7. cp58

    cp58 General forum

    Nici eu nu il voi face pentru ca mi-am permis sa iau o mica vacanta. Asa ca de astazi si pana duminica sunt plecata. La intoarcere voi vedea daca totusi incerc sa fac ceva din el. Succes tuturor!
     
    Last edited: May 24, 2023
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Eu trebuie sa il fac!
    Nu pot rata cele 6 Tokenuri, se transforma in 150% PE/PET.
    Mai e si cutiuta, lazile de bonusuri, alte maruntisuri... Si eu mi-as fi dorit premii mai substantiale, dar o sa ma multumesc cu ce se ofera!
     
  9. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Eu nu prea am habar cum sa votez. Mi-as dori ca liniile de vrej sa aduca premii mai substantiale, dar ce anume?
    Toti vrem mai mult, mai bun, mai frumos, mai atragator...Dar ce?
    Eu ma aflu intr-un moment al jocului, in care nu stiu ce m-ar satisface...Linii de vrej consistente, jocuri interesante, provocari?
    Ziceti voi, ce ar anima jocul? Ce ne dorim de fapt? Ce ar putea sa ne duca din nou la emotiile de la inceputuri?
    Ce sa faca dezvoltatorul ca sa ne mentina on?8)

    P.S. Vad fermieri nemultumiti la fiecare event...
    Hai, veniti cu sugestii!!!!:inlove::inlove::inlove::inlove:
     
    Last edited: May 24, 2023
  10. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Excelent punctat.
    Nemultumirile cred ca vin din faptul ca vrem ceva, dar nu stim ce, fiecare cauta cred relaxare, dar si competitivitate, ceva avantaje, ceva frumos, ceva incitant, etc. Depinde de temperamentul, inclinatiile si timpul disponibil al fiecaruia dintre noi. Din cate vad si dezvoltatorii incearca sa gaseasca un echilibru si sa impace cat mai multa lume, doar ca unele implementari ale lor strica ideile bune initiale, cum ar fi acest event, la care timpul alocat unui minijoc pentru recompensa maxima este de departe insuficient, necesitand multe restarturi, deci consum inutil de resurse, deci un stres fara sens. Exagerari inutile, in opinia mea. As prefera sa fiu lasata sa joc minijcul fara constrangeri de genul asta, sa incerce sa gaseasca alt mod de departajare, nu aberatiile astea. Vad ca au relansat si competitia pentru festivalul toamnei, prin noile animale introduse in ferma, si asta inclin sa cred ca au reusit.
     
  11. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    De fapt,pe mine ma deranjeaza minijocurile,nu premiile !In ultima perioada au fost tot felul de minijocuri obositoare pt ochi si extrem de stresante.Ca faci multe plante,ca e nevoie de mult drop,ca se consuma resurse,e obișnuință deja.Dar vreau sa joc relaxata nu sa ma doara capul ,că mi se împrăștie ochii pe ecran...8):DSpor,cui vrea sa aiba !:inlove:PS.Mi-e dor de Petice fericite !
     
    Last edited: May 24, 2023
  12. mara62

    mara62 Supervizor forum

    Iar am inceput cu stangul, trebuie sa te inarmezi cu foarte multa rabdare ca sa poti recolta si planta, in 15 minute abia am reusit sa recoltez vrejul , de restul nici vorba :cry:
     
  13. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Mare-maestru forum

    Salut..420 bec ,sa avem spor!
     
  14. vyyo5252

    vyyo5252 Mare-maestru forum

  15. john_bote28

    john_bote28 Începător forum

    De ce nu merge jocul?
     
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Ai incercat o relogare sau alt browser?
     
  17. leutzu61

    leutzu61 Locuitor permanent

    422 drop din hortensie. spor la ferma.
     
  18. john_bote28

    john_bote28 Începător forum

    Am încercat tot ce se putea incerca.Merge foarte greu.Încarcă cu două viteze,încet și foarte încet.La fiecare început de event,aceiași poveste.
     
  19. isa33br

    isa33br Novice forum

    Daca vrei sa repeti un nivel, desi l-ai trecut din prima, primesti acelasi premiu ?
     
  20. DW..

    DW.. Avansat

    Buna!Fata de eventul similar trecut ,asta a fost mult mai usor!De pe la runda 28 se mareste timpul la 3min si apoi,dupa vreo 3-4 runde la 4 min..Grafica mai buna si runde mai usoare(chiar daca la ultimele 5-6 runde sunt pachete de 8 pline -2 goale).Acum am reusit sa iau piccolo din prima incercare,data trecuta am facut poze cu telefonul si schite pe caiet...Premiile au lasat de dorit,am ramas cu 50 de monede stea,linia de vrej pentru mine e egala cu 0 iar din misterioase nu cred sa iasa ceva(ca de obicei)

    isa33br

    "Daca vrei sa repeti un nivel, desi l-ai trecut din prima, primesti acelasi premiu ?"
    Daca ai luat ambele premii nu mai primesti nimic .
     
    Last edited: May 25, 2023