Feedback Poze de vis

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 17 Noi 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 24 Noi 2016.
  1. 1

    48,4%
  2. 2

    8,2%
  3. 3

    7,7%
  4. 4

    8,4%
  5. 5

    27,4%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Ambra.

    Ambra. Împărat forum


    Domnule regina Carolll72, (titulatura se trage de la topicul pietei unde fara sa vreau ti-am schimbat sexul), nu mai fi atat de negativist, sunt convinsa ca poti, ca sura nu e deloc goala, si sincer cred ca poti ramane in top folosindu-te doar de fructe, fara sa falimentezi ferma, ca m-am speriat la ce cantitati am vazut ca vinzi la piata.:p Eu doresc bafta celor care participa la top si le tin pumnii. Cat despre mine am evaluat azi ferma, si daca donez tot ce am, ajung pe la vreo 150.mil. Iar daca BP nu organizeaza un concurs de Miss unde sa imi promovez imaginea si sa castig ceva GG astfel incat sa mai imbogatesc niste fermieri, golind piata, ma multumesc cu rolul de spectator.;)
     
    morenna75, gabone02, StinckyRedneck și alți 16 apreciază asta.
  2. blackspace77

    blackspace77 Expert forum

    E de inteles parerea ta de rau Carolll si nu prea ,cu siguranta ti ai fi dorit si premiile topului dar problema ta e clar topul 10 ,probabil asa as proceda si eu in locul tau avand in vedere ca te despart 190 de mil de iesirea din top ..eu cred ca acest event te va ajuta sa obti cateva 100 de mil bune de GG din ce am anticipat si ai spus chiar tu, asa ca ar trebui sa l iei ca un avantaj si nu merita notat cu 1,oricum e un joc care ar trebui sa ne relaxeze si binedispuna scotandu ne din stresul cotidian!
     
    Modificat ultima dată: 17 Noi 2016
    petrilia10, roliana57, Papy și alți 13 apreciază asta.
  3. mara62

    mara62 Supervizor forum

    Am acordat nota maxima eventului, cat despre TOP , nu ma incumet sa particip, insa le doresc multa bafta celor care participa.
     
    roliana57, Papy, popescudana42 și alți 11 apreciază asta.
  4. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Mai mult decat corect ceea ce ai scris aici. Este alegere fiecaruia pe ce drum alege sa mearga. Succes celor care au inceput sa faca calcule pentru pozitia din TOP!

    Atunci cand s-a castigat Veverita cu ghinda de aur, am participat si eu, a fost Top 500 la 24 de ore da 50%PE/PET timp de 15 minute.
    Preturile din piata de atunci erau sub nivelul valorii lor reale din sura. Atunci mergea schema cu piata daca aveai gg.

    2015 TOP 1000
    Recompensa pentru cei 1000 de fermieri rămași în top la finalul eventului constă în: 125 super hrană, 125 super compost, 100 compost super a la Suzy, 100 compost turbo, 5 adăposturi misterioase „Phoenix”,5 arbore minune „Uele”, 5 cupoane combină de 3 ore, 3 banane aurii, 1 Stingerea.
    Stingerea (dupa ea chiar plang, cu putin nu am putut intra in TOP)
    Oferă: 850 PE/PET și bonus +30% PE pentru 4 ore / 8 ore
    Ocupă: 2x1


    2016 TOP 3000 care de fapt este TOP 1000 restul pana la 3000 premii de consolare.
    Recompensa pentru cei 1000 de fermieri rămași în top la finalul eventului constă în: 110 super hrană, 150 super compost, 150 compost super a la Suzi, 150 compost turbo a la Suzi, 5 adăposturi misterioase Tiki „Granat”, 5 arbori minune „Caucaz”, 5 cupoane combină de 12 ore, 4 Rotații Party, 1 Chutney de morcovi și mere, 1 item Magia curcubeului.
    Magia curcubeului
    Ocupă: 2x2
    Oferă: 6400 PE/PET și bonus +25% PE pentru 6 ore la fiecare 24 de ore (aici cred ca se vrea sa fie avantajul )
    Bonus activ 6 ore, dar ce trebuie sa ai pe ferma zilnic ,ca sa beneficiezi de acest bonus?

    Este greu de crezut ca mai poti cumpara si vinde in piata 2016, ceva care sa ajute pentru top. Poate gresesc! Corectati-ma!
    O sa facem sarcinile individuale si o sa vedem daca ne inscriem si pentru a intra in TOP.
    Oricum Magia Curcubeului nu mi se pare destul de atractiva.

     
    Modificat ultima dată: 17 Noi 2016
  5. oanceanec

    oanceanec Junior Expert

    Buna seara acord votul maxim, intradevar sunt de comentat destule Eu m am pregatit ca de obicei pt top 1000 de kd s a terminat anul trecut nu am ratat nici unul sper ca si anul acesta sa intru. Am 235 mil valoare scimb doar din trei pomi tropicali si artar, si sper peste 50mil din restul pomilor nu mai pun plant animale septel la socoteala. Sunt increzator. Apropo se mai gaseste arhiva cu top1000 trecute.
    Mult succse la event si distactie la joc.
     
    markreddo, mara62, roliana57 și alți 4 apreciază asta.
  6. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    anul trecut cand am reusit incredibila performanta sa ies din top in ultimile minute am inceput sa pregatesc ferma pt anul asta. am cumparat pene de papagal cu 200 gg buc , fructe baha la pret de 3 ori mai mic decat acum garoafe si trandafiri la pret de nimic, acum imi inmultesc averea am sura de aprox 550 mil gg fara septel
     
    mara62, murat_anca, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  7. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara.
    Nota 1 si din partea mea.
    Eventul in sine nu cred ca are importanta si nu pot da nota pentru eventul in sine.
    Multi jucatori au asteptat acest event 1 an. Nota pentru aceste event din partea mea este doar pentru cerintele/premiile de la top.
    Am spus-o si acum 2 ani si anul trecut si o repet si anul acesta: Nu mai este de mult un top, este doar ambitia noastra de a avea acel pet sau nu, dar anul acesta petul nu are aproape nici o valoare.
    Cu ce va deranja daca oferea + 75 sau 100 % bonus la 24 sau 48 ore? Cu ce destabiliza jocul?
    Un plus 200% la roata face cat 8 peturi din astea.
    Am participat la toate topurile din 2011 dar cred ca anul acesta voi urma sfatul lui Carol. La piata cu noi si ... sa vina GG.
    Dezamagire.
    Eu va doresc toate cele bune, bafta celor care se baga la top si spor la event sa aveti.
    Personal astept ultima ora a topului.
    Pana in 150-160 de milioane dau si eu asa de orgoliu personal. Peste suma asta ... doar daca sunt bine dispus in ora aia :)
    Cu respect ...
     
    mara62, murat_anca, StinckyRedneck și alți 20 apreciază asta.
  8. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Am intrat in Top 1000 in 2014 si 2015, si ma mândresc cu asta, cu costuri financiare destul de mari.De fiecare data am cumpărat marfa pentru a dona, de zeci de milioane, dar de data asta la ce preturi sunt la piață nu voi mai participa, mai ales ca si premiile sunt mult mai mici ca in anii trecuți. Bafta celor care se vor încumeta sa intre in Top 1000! ;););)
     
    Modificat ultima dată: 17 Noi 2016
    mara62, StinckyRedneck, tcmxxl1975 și alți 5 apreciază asta.
  9. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Pronosticul meu pt. loc 1000 este de sub 100 mil. gg la cum se prezinta piata.

    Tinand cont ca in majoritatea pietelor numai penele de papagal sunt aproape de valoarea de sura, toate celelalte avand valoare mai mare la piata decat in sura - vorbesc despre plante, fructe, etc. care conteaza ca si cantitati posibil existente - nu cred ca se va sari de valoarea de 100 mil. gg pt loc 1000.


    Pene de papagal care la mine la piata tocmai au sarit de 3000 gg, deci clar pronostic sub 100 mil. gg...
     
    -ciocollate-, mara62, tcmxxl1975 și alți 6 apreciază asta.
  10. Claudia

    Claudia Duce forum

    O sa particip la Top 1000 si sper ca pronosticul lui Carolll72 sa fie cel mai apropiat de valoarea donatiei celui de pe locul 1000; eu as fi zis, mai degraba, ca va fi undeva pe la 280-300 de milioane, fiindca de cateva luni s-au tot cumparat diverse de pe piata pentru Ziua Recoltei si sunt destui care au in Sura tot ce le trebuie, ca sa nu mai cumpere zilele astea, cand era de asteptat sa sara preturile.
    Pozitia in Top sau chiar prezenta in el va fi decisa doar in ultimile ore de event, s-ar putea sa fie sute de fermieri (sper ca nu peste 1000, totusi) care sa astepte si sa contribuie abia atunci, ca sa nu ridice stacheta de la inceput...e incitant.

    Ce nu imi place mie la acest event e "subtirimea" premiilor pana la linia de vrej - cerintele sunt mari, premiile ar fi putut si ele sa fie mai mari si mai multe.
    Nu-mi place nici contravaloarea in GG la donatia plantelor de event, fiindca e de asteptat sa continuam cu ele si dupa indeplinirea sarcinilor pentru iteme. Dropul la plantele de event nu e niciodata prea stralucit si s-ar putea sa trebuiasca sa mai plantam ceva ture ca sa obtinem si dropul necesar pentru obtinerea liniei de vrej. De exemplu, calele galbene au valoare de donatie de 18 GG, iar plantele normale de durata asemanatoare de pe ferma si insula au 45 GG - dovleacul si 30 GG - ardeiul gras. E o diferenta mare de valoare.
    Ca sa nu mai zic ca nu-mi place ca itemul vanat de toti cei din Top are dimensiunea de 2x2 si ocupa o gramada de spatiu pentru cat ofera - fiindca macar sa ma vad cu el in ferma si ii gasesc eu loc :).

    Sa avem succes cu totii!
     
    mara62, murat_anca, StinckyRedneck și alți 12 apreciază asta.
  11. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Maestru forum

    Buna seara !
    Feedback:

    Nota 1 si din partea mea ! Imi pare sincer rau sa spun lucrul acesta dar chiar sunt dezamagit de acest event . Sincer , m-as fi asteptat la mai mult , dar deja m-am convins .Am mai intrat in topuri , asta nu este o problema. Insa recompensele sunt foarte joase ! Singurul lucru din acest top ar fi acel Pet , insa daca stai si te mai gandesti un pic , obtii din alte parti acelasi bonus .Nu as vrea sa fac o parere negativa fermierilor mai noi , insa jocul nu mai urca la un nivel asteptat la cei 40+ milioane de jucatori . Iar aspectul mai amuzant este ca la 2000/3000 oameni in top , primesti un Chutney si cateva unitati de super hrana ! Wow , asta chiar e ceva pentru cineva de level 4-5 .(doar ca nu avem deblocate meseriile la acel nivel)
    Multa bafta si seara minunata !
     
    mara62, StinckyRedneck, grasu și alți 9 apreciază asta.
  12. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    In cateva ore incepe eventul Si bine inteles Topul , pe care multi dintre noi Il asteapta de un an de zile ,,nota nu dau Inca , la Top nu situ Inca ce Sa fac , Sa ma bag Sa nu ma bag ? Am cu ce Sa ma mentin in Top, dar nu prea ma atrag premiile, daca ma bag la Top va fi doar pentru palmares Sa nu stirbesc traditia /palmaresul personal ,in rest Zau asa din an in an Cerinte mai mari Si premii mult mai mici ,,,celor care dau pronosticuri gen 100 milioane pentru a Ramane in top 1000 le spun doar atat :eek:mul harnic isi face iarna car Si vara sanie ! Spor la drop !
     
    mara62, murat_anca, 12232nick și alți 11 apreciază asta.
  13. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    cu 500 floare de amurg se rezolva si partea asta de donare, asta in cazul in care ai aceasta cantitate in sura si nu trebuiesc donate produsele de atelier - poate ne mai sunt necesare la eventuri viitoare :)
     
    mara62, murat_anca, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  14. tweety`

    tweety` Baron forum

    La cate am auzit de top, ma asteptam la ceva super extra mega bengos. Daca vindeam septelul si ce mai aveam prin sura, fara sa fac misiunile de cooperativa si cumparam fructe cand aveau pretul mai scazut, poate ca m-as fi apropiat de valoarea de top. Dar am considerat atunci sa nu il dau si bine am facut. Eventul il voi face, ma atrage acea linie de vrej. Sper sa reusesc sa fac toate cele 5 odai. Sa vedem cat de ok va fi cu dropul si atunci o sa pot sa ma pronunt mai bine. Nota mai pe final asa.xD
     
  15. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Acesta este un eveniment putin mai complex, in care principalul aspect este donarea de plante, fructe, animale si produse de atelier. Si sa observam de ce. In primul rand el se adreseaza persoanelor care pot dona cantitati ceva mai mari din cele enumerate mai sus, pentru a putea intra in Top 1000, cu o sansa nu foarte exacta de a ajunge intre primii 1000.
    Dar acest eveniment se poate adresa si jucatorilor de nivel mai mic, sa zicem cu o sansa de a castiga macar 1 sau 2 itemuri, din cele 4, si anume: Puterea polenului si Toamana pentru totdeauna. Spre exemplu am observat ca pentru aceste 2 itemuri nu este necesar sa obtinem drop, ci doar plantele necesare. In aceasta situatie cantitatea de plante necesara este de:
    - 5350 pentru cala magneta(roz), cea de 4 ore
    - 2850 pentru cala galbena, cea de 6 ore
    - 1350 pentru cala turcoaz(albastra), cea de 3 ore;
    Din aceste cantitati: 1350 din cele 3 tipuri de plante se vor folosi pentru prepararea a 225 de hartii foto color, necesare Odaii Magneta si a celei Galbene( 150+75=225).
    Cum ar trebui sa procedeze: sa pregateasca la inceput 15 parcele normale (nu mici), in care pe cate 5 sa puna pe fiecare cate una din cele 3 tipuri de seminte primite initial, cu apa, ingrasamant, compost si supercompost. Pentru fiecare din cele trei tipuri de seminte se vor obtine 5x7=35 de seminte, pentru care vor trebui pregatite 35x3=105 parcele normale, si din care cu apa se vor obtine 35x5=175 de seminte din fiecare tip. Pe urma acestea se vor putea semana cate 3, cu apa, pe 58 de superparcele( 175:3=58,3 seminte), asadar vor avea nevoie de 58x3=174 superparcele. Astfel ca de pe fiecare din cele 58 de superparcele vom obtine: 58x(15-3)=696 de seminte noi. Cerintele pentru primele 2 itemuri nu sunt foarte mari.
     
    Modificat ultima dată: 19 Noi 2016
  16. yocoama

    yocoama General forum

    buna ziua,
    acum 2-3min am cules campurile si nu a iesit drop.ce se intampla?multumesc
     
  17. tweety`

    tweety` Baron forum

    Dropul iese doar din plantele de event.
     
    -ciocollate-, mara62, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  18. yocoama

    yocoama General forum

    multumesc frumos.spor la joc
     
    mara62, malagambafane, stoiantudorel și alți 2 apreciază asta.
  19. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Rationament partial gresit. Mai pune si chutney de mere si morcovi si obtii 5x9.... etc etc. Apoi dupa ce ai necesarul de seminte, pui pe parcele mici pentru a scoate 4 plante pe fiecare parcele mica. Cu combina activata in max 36 de ore ai toate plantele. SPOR
     
    Ambra., mara62, murat_anca și alți 6 apreciază asta.
  20. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Multumesc jagarella, am presupus ca jucatorii de nivel mic nu au multi chutney cu mere si morcovi, dar daca au, asa este mai bine, sporul ar fi atunci mai mare, pe parcele normale, la inceput si pe parcele mici ulterior.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.