Feedback Încondeietorul expert

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 16 Apr 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 24 Apr 2019.
  1. Îmi place

    70,4%
  2. Mi-e indiferent

    8,3%
  3. Nu-mi place

    21,3%
  1. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Daca nu ai o armata de Howie, nu mai incerca sa scoti drop bun din pomi. Eu mi-am luat-o de cateva ori asa, cu doar un Howie liber. Plante de durata/punctaj mare si animale de 8-10 ore, asta merge la mine. Saguaro da bine cand activezi si vre-un vrej de drop, am luat peste 100 de pe un camp din Baha.
    Update. Inchei si eu campania cu 803 cutiute, 2176 plante, campurile (toate, n-am iertat nimic) pline. Noapte buna va doresc.
     
    Modificat ultima dată: 17 Apr 2019
    matusam, donnadmn, -katnik- și alți 15 apreciază asta.
  2. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Inchei seara cu:
    Drop Cutiuță de vopsea 232 bucati,
    Planta de event Pensule florale 278, atat am putut strange din 127 parcele mici singurele disponibile la mine, pentru event.
    Acum am plantat Pensule florale cu apa si ingrasamant.
    Nu stiu cat am sa fac cu 127 parcele mici, dar asa am sa merg pana la sfarsitul eventului.
    Nu merita sa stric aranjamentul actual al fermei pentru un event.
    Pe mine nu prea ma incanta premiile, deoarece oricat imi reduce linia de vrej durata itemilor.
    Nu ma mai incanta aceasta reducere.
    Inca nu a aparut ceva minunat care sa reduca timpul liniilor de vrej.
    Am sa ma bucur de acest event, cu ce am disponibil si sunt tare curioasa, cate runde am sa fac pana la finalul eventului.
    Mult succes tuturor farmierilor!
     
    matusam, donnadmn, -katnik- și alți 17 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu te-ai gandit sa dai lectii de incondeiat? Am remarcat performanta: 275 din 11. Nec plus ultra!
     
    donnadmn, -katnik-, amtinar și alți 8 apreciază asta.
  4. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    A luat punctaj maxim la fiecare runda, adica 25 de puncte.
    Tutorialul spune , sau asta am inteles eu, ca abia dupa 11 runde se mareste dificultatea la vopsit.
    Ca sa nu fiu off-topic sau sa se stearga postarea, o sa spun ca in acest moment am 2.100 de plante, 1.273 drop + toate terenurile cultivate cu planta de event, iar in baha am plantat zambila de apa imediat ce a inceput eventul. Aceasta planta , la alte eventuri, cu howie, imi dadea cam acelasi drop ca saguaro ( aproximativ -1/-2 buc. pe teren fata de saguaro).
    Noapte buna, fermieri!
     
    matusam, donnadmn, -katnik- și alți 17 apreciază asta.
  5. yocoama

    yocoama General forum

    Inchei seara cu 6 runde jucate,campurile pline si 918 drop,eu sunt multumita de drop.Norocul a fost de partea mea si am castigat un bonus de 100% /24 ore.
    Succes si noapte buna!
     
    matusam, donnadmn, pinok86 și alți 19 apreciază asta.
  6. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    10408 pensule si 1580 cutiute de vopsea. Binisor pana acum, nu macin pana nu adun tot ce-mi trebuie pentru linia de vrej. Apoi ce va mai fi consider ca si bonus. Spor tuturor si bafta la rotatii - la mine mi-a iesit doar +1 pentru 6 ore din circa 80 rotatii de petrecere...cam slabut, dar mai incercam, poate o sa am si noroc. Numarul marisor de plante l-am facut cu compost special a la Suzi...n-am rezistat sa nu-l consum :p
     
    matusam, stoiantudorel, donnadmn și alți 21 apreciază asta.
  7. Buna dimineata fermieri, incep ziua ,dupa prima recoltare pe ziua de azi, cu terenurile continentale semanate cu planta de event pe parcele mici,3230 plante in stoc, 808 cutiute cu vopsea (drop foarte bun la planta de event-parerea mea si din baha), deocamdata nu macin pentru vopsea, 11 cronometre si...multe sperante. Am votat pozitiv - deja -datorita dropului bun, comparativ cu alte eventuri, voi face cat voi reusi, imi doresc neaparat chiparosul, combinele si lazile, nu neaparat linia de vrej. O zi frumoasa si norocoasa va doresc!
     
    matusam, Criselt, donnadmn și alți 17 apreciază asta.
  8. Claudia

    Claudia Duce forum

    Apesi pe ambele culori inainte de a selecta zona respectiva de pe ou. Mai incolo, de la a unsprezecea runda, o sa ai zone cu triunghiuri rosii si albastre cu buline galbene si o sa trebuiasca sa selectezi toate cele 3 culori ca sa realizezi zonele respective.

    E un event dragut, sper sa am timp suficient sa-l termin, fiindca de maine joc in deplasare :). Deocamdata am 19 runde, fiindca am prins ieri un bonus de 100% recolta.
     
    Senbura!xD, davidsiirina08, matusam și alți 16 apreciază asta.
  9. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Pe 21.04 avem +1 pe parcele ( 4 ore) de la cadourile zilnice, daca au fost ridicate zilnic :)
     
    davidsiirina08, matusam, georg2503 și alți 15 apreciază asta.
  10. markreddo

    markreddo Profesionist forum

    Am luat linia de vrej. Mult spor tuturor.

    [​IMG]
     
    -vladutz98-, Marika416, cosmincody și alți 29 apreciază asta.
  11. bmia_maria

    bmia_maria Scriitor activ

    Oau...felicitari . Eu nu am farmerit ieri ,asa ca doar azi ce am inceput inmultirea plantelor de event . Acum am pe toate terenurile planta .Bafta si noua , astia mai de pe urma care nu am zbuchito iepureste !
     
  12. cris_alex

    cris_alex Locuitor permanent

    cam greu cu incondeiaul la oua..maasteptam sa fie mai simplu si mai placut...sper sa obtin destule monede sa imi achizitionez ce imi doresc de la shop..
     
    -katnik-, davidsiirina08, matusam și alți 12 apreciază asta.
  13. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    18 runde jucate la inceput ma cam incurcam la incondeiat dar acum fac numai cite 25 de puncte ii dau cu bonificatie si daca scade timpul dau pe x si o iau de la inceput. Bafta tuturor !
     
    stoiantudorel, cosmincody, -katnik- și alți 13 apreciază asta.
  14. yocoama

    yocoama General forum

    33runde si 816puncte pana acum.
    Succes tuturor!
     
    -katnik-, davidsiirina08, matusam și alți 11 apreciază asta.
  15. robinho72

    robinho72 Novice forum

    Merge varianta cu inchiderea jocului si se pot obtine mereu 25 de puncte
     
    cosmincody, -katnik-, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  16. bedit08

    bedit08 Începător forum

    De ce nu se pot vopsi ouale ?
     
  17. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Ar trebui sa poti. Ai seturi de vopsea (se fac la moara)? Dai click prima data pe culoare si apoi pe ou?
     
    doro090767, -laurici-, roliana57 și alți 11 apreciază asta.
  18. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Din pacate nu cred ca am sa pot sa iau linia de vrej, am doar 8 runde jucate pana acum, din lipsa de timp. La mine la piata deja nu se mai gaseste ingrasamant.
    Spor pentru toata lumea la vopsit!
     
    doro090767, -laurici-, roliana57 și alți 15 apreciază asta.
  19. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna, pinok!
    Timpul este o problema pentru toti, dar am convingerea ca vei reusi. Incearca sa cultivi planta de event tot timpul pe ferma si pentru drop foloseste terenurile tropicale. Merge si fara ingrasamant, daca nu culegi la timp. Faci economie la GG. ;)
    Spor la treaba!
     
    raisa2005, doro090767, -laurici- și alți 20 apreciază asta.
  20. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    markreddo, doro090767, -laurici- și alți 16 apreciază asta.