Întrebări despre metodele de plată

Discuție în 'Probleme generale' creată de Chronos, 11 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. DaNuTz1988

    DaNuTz1988 Novice forum

    Multumesc pentru raspuns! Am citit informatiile date catre tine si am trimis si un mesaj la serviciul suport.
    Cineva de la serviciul suport mi-a raspuns foarte repede,a trebuit sa demonstrez ca indeplinesc conditiile pentru a accesa preturile reduse disponibile in Romania si dupa ce au analizat dovezile care se cer,am steagul RO si preturile/ofertele pentru Romania.
     
    Modificat ultima dată: 7 Ian 2020
    kameliana59, donnadmn, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  2. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Ca sa nu mai creez o noua postare, am zis ca se incadreaza destul de bine si aici. Referitor la promotiile ce apar la interval de cateva zile. De o anumita perioada imi apare doar oferta "Plantator de bananieri" insa inainte apareau si alte oferte pe care acum as dori sa le achizitionez dar nu mai apar, de genul cele care ofereau Compost Suzi sau Super Compost. Exista o anume regula dupa care apar aceste promotii si trebuie sa cumpar oferta actuala pentru a o primi pe urmatoarea sau ele apar random? Va multumesc pentru timpul acordat :p
     
    davidsiirina08, donnadmn și Criselt apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    De obicei apar aleatoriu, cu excepția unor campanii surpriză.
     
    davidsiirina08, Criselt și Pr0meTheus apreciază asta.
  4. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Va multumesc frumos, inseamna ca trebuie doar sa astept sa apara promotia dorita
     
    Criselt și k0 apreciază asta.
  5. ang30la

    ang30la Cunoscător forum

    Incerc sa-mi fac cont my paysafecard si imi tot spune ca telefonul nu este valid desi introduc si +40. Am folosit nr de telefon personal si corect.
    Unde gresesc ? Sau ce nu fac bine ?
    Sper sa nu fi postat gresit .
     
    Criselt apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    +40 ar trebui să apară automat iar la numărul introdus nu mai trebuie tastat 0, fiind necesare 9 cifre, deci: "+407...", nu "+4007..."
    Dacă nu am intuit bine problema, echipa de service paysafecard este în măsură să ofere suport.
     
    ang30la și Criselt apreciază asta.
  7. ang30la

    ang30la Cunoscător forum

    Multumesc.
     
    Criselt apreciază asta.
  8. raduoanadenisa

    raduoanadenisa Începător forum

    Buna ziua,
    Am achizitionat ieri, 17.03.2020, un Neosurf Card de 10Euro. Doresc sa platesc cu Neosurf dar nu merge, daca incerc cu paysafecard ma trimite la casuta pentru PIN, dar la Neosurf nu merge, se incarca si iar se incarca....
     
    Criselt apreciază asta.
  9. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Este vorba despre problemele de browser anuntate AICI.
    Incearca cu alt browser.
     
    Modificat ultima dată: 18 Mar 2020
    Criselt apreciază asta.
  10. camiicmi

    camiicmi Începător forum

    Bună ziua! Aş vrea să plătesc cu telefonul, prin mesaj, dar nu ştiu cum să fac asta. De fiecare dată când încerc să plătesc ceva îmi apar doar variantele cu card, nu şi altceva.
     
    Criselt apreciază asta.
  11. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Inseamna ca pentru ofertele pe care doresti sa le cumperi este valabila doar plata cu cardul.
     
  12. camiicmi

    camiicmi Începător forum

    În regulă, mulţumesc!

    Am incercat sa cumpar pachetul cu 190 de mamudele si mi s-a cerut sa trimit un cod la un anumit numar. Am trimis de doua ori si am respectat fiecare semn folosit si primesc mesaj cu "comanda invalida. Retrimite comanda formulata corect". Trebuie sa mai fac ceva in afara de a trimite codul? Nu inteleg de ce nu imi merge.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 11 Apr 2020
    _Agathon_ apreciază asta.
  13. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Daca respecti instructiunile din pagina de plati, trebuie sa mearga. Ai scris cu majuscule? Ai lasat spatiu intre BIG si numar?
     
  14. camiicmi

    camiicmi Începător forum

    Da, am facut asta. Ba chiar am trimis de doua ori in acest fel.
     
    giuly1969, Criselt și amy46 apreciază asta.
  15. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    In forum nu te putem ajuta mai mult de atat, te rog sa trimiti un mesaj la Suport plati.
     
    giuly1969, donnadmn, Criselt şi o altă persoană apreciază asta.
  16. amy46

    amy46 Comandant forum

    nu toate retelele de tel mobila accepta tranzactia,daca esti cumva la Digi nu vei putea trimite mesajul....asa am patit si eu cand eram in tara...
     
    giuly1969, donnadmn, Criselt şi o altă persoană apreciază asta.
  17. camiicmi

    camiicmi Începător forum

    Da, la digi sunt...multumesc mult pentru informatie!
     
  18. capsunicul

    capsunicul Începător forum

    Am cumparat inca un pachet din greseala pentru ca nu stiam ca trebuie sa dau refresh sa mi apara
    Se poate face ceva?
     
    giuly1969 și Criselt apreciază asta.
  19. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu.
     
    giuly1969, donnadmn și Criselt apreciază asta.
  20. BalazsR11

    BalazsR11 Începător forum

    Buna seara!
    am un pic de problema cu plata...o data deja am facut cumparaturi cu card...a salvat sistemul datele dar amu daca vreu sa fac de exemplu tranzactia Distracție cu Roata Norocului 3 asa imi scrie ca nu se poate efectua tranzactia...am patit deja asa ultima data si am scris din nou datele, dupa ce am scris mi so dat eror dar dupa sa efectuat tranzactia, deci aceeasi problema am ca nu pot sa fac tranzactie de informatii memorate si asa daca fac tranzactia nou atuncea nu primesc bonus de Mamudele ....puteti sa cateti un test?
    User: BalazsR11Id: 22106671
     
    giuly1969 și Criselt apreciază asta.