Feedback Și mai nebun după animale

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 6 Oct 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 13 Oct 2016.
  1. 1

    65,3%
  2. 2

    5,7%
  3. 3

    4,3%
  4. 4

    4,9%
  5. 5

    19,8%
  1. Pyt077

    Pyt077 Junior Expert

    eu nici nu stiu ce sa fac am ceva sh ,dar daca te uiti la preturi in piata mas inbogati ,30000 broasca si 7000 pestele tentant ,va doresc succes tuturor
     
    tcmxxl1975, malagambafane, mariuta48 și alți 3 apreciază asta.
  2. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    Vorba unui intelept referitor la categoria amfibieni=broaste doar ... si categoria pesti=pesti doar...naspa, aiurea cam nasol :) :) :)
    vom vedea ce vom reusi sa facem din acest event care vine destul de repede dupa un altul care ne-a solicitat din plin toate rezervele de SH, sincer nu prea mai am de unde sa mai fac rost - eventurile le-am facut aproape toate unde puteam primi ..., pe langa asta avem nevoie de un numar destul de mare de broaste, nu zic nimic de pesti pentru ca cei ce au lina de vrej la care se ofera si un peste au deja in sura suficienti "innotatori" pentru aceasta categorie;
    Concluzie - greu ... foarte greu ... sper ca noaptea ce va urma sa ma faca sa incerc totusi ceva - parca mi-ar pare rau de noile adaposturi cat si de hamac, chiar daca nu mai este de sezon :)
     
    kami12., tcmxxl1975, roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  3. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Cantitatea care o detin in sura de sh este 123 si incerc sa iau adapostul de rechini.
    La atat ma pot rezuma,va doresc succes tuturor..
     
    stoiantudorel, kami12., tcmxxl1975 și alți 13 apreciază asta.
  4. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    cam doar de rechini am si eu - o sa fie foarte greu de luat vizuina de salamandre...bafta!

    Pentru o insigna ai nevoie de 2xSH, deci pentru 230 ai avea nevoie de maxim 460SH si cu putin ajutor de la Dl "aleatoriu" vei reusi cu aproximativ 400SH
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 6 Oct 2016
    tcmxxl1975, dydyana97, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  5. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Domnilor Fermieri discutiile sunt pro si contra votul dumneavoastra va face diferenta.
    Sa aveti multa bafta la septel!
     
    stoiantudorel, tcmxxl1975, dydyana97 și alți 9 apreciază asta.
  6. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Crezi ca votul nostru ne va ajuta sa facem eventul ? Indiferent cum o sa votam nu o sa primim mai multa SH .... sau poate data viitoare se va schimba ceva ? !
     
    tcmxxl1975, dydyana97, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  7. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Ti-ai raspuns singura draga Iarina56.
     
    -elenaion49-, tcmxxl1975, dydyana97 și alți 5 apreciază asta.
  8. marydelnova

    marydelnova Avansat

    buna,greu eveniment de facut ....
    am bagat bani luna trecuta sa iau sh.asa ca pe asta il sar si asa nu am eu noroc la noutati...
    felicitari cui il termina...
     
    donnadmn, -elenaion49-, tcmxxl1975 și alți 5 apreciază asta.
  9. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Buna seara, pentru a avea idee despre rentabilitatea acestui event, as dori sa stiu ce anume voi face cu salamandrele, rechinii si hamacurile, ce avantaje imi ofera acestea? Nu-mi amintesc la ce mi-a folosit shopul snorkeling...de exemplu.
    Dar sa ungem moara, sa ploua cu broaste, sa vina toate animalele padurii, din mari si oceane si apoi sa inceapa distractia! Am inelul lui Arabela!
     
    tasha70, donnadmn, stoiantudorel și alți 14 apreciază asta.
  10. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    80 de voturi contra si eventul nici macar nu a inceput...
    Mai bine il anulati si il reganditi.

    Nu mi-am inchipuit ca la nivelul meu,dupa 6 ani de joc o sa am atatea motive sa ma plang cum am avut in ultimul timp in privinta eventurilor,magaziilor....majoritatii noutatilor.(toti am solicitat teren intreg si ni s-a dat o bucatica insignifianta de loc in plus si cu magaziile.La pret exorbitant,tinand cont de cat ne "ajuta".Plus ca s-a inchis si tema aferenta ca sa nu mai putem cere...).

    Si nu sunt singura din cate vad....

    Apopos!Chiar daca risc un off topic....Am nivel 95 ferma. Nivelul 96 e maximul?
    Ca vad ca mai am de deblocat raunculus la seminterie ,alte animale nu mai sunt,pomi la fel...

    Nu mai zic ca o gramada de animale inca nu pot fi reproduse,dar s-a inceput cu "amestecatura" asta numita "nebun dupa animale"...

    Am crezut ca se vor lua toate animalele existente la rand pt reproducere.De ce nu se mai face asta?
     
    Modificat ultima dată: 6 Oct 2016
    tasha70, donnadmn, kami12. și alți 19 apreciază asta.
  11. alexflorea_97

    alexflorea_97 Novice forum

    Sunt prea mari cerintele dupa precedentul event la fel...
     
    donnadmn, -elenaion49-, tcmxxl1975 și alți 6 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Dezvoltatorul nu poate anula un eveniment neavând cu ce îl înlocui. Se poate spune că acesta care începe este deja rezerva, planurile erau altele dar nu s-au putut pune în practică din motive tehnice. Neplăcut, dar se mai întâmplă și la case mai mari.

    Și totuși se poate solicita cu alte ocazii și în alte teme, iar noi, cei din echipa de moderare, continuăm să cerem dezvoltatorului extinderea terenului.

    La nivelul 95 e greu de crezut că nu ai văzut câte niveluri sunt disponibile în momentul de față.

    Nu au fost niciodată luate ”la rând” și nu s-a oprit introducerea altor animale în sistemul de reproducere. Vor urma și celelalte în timp.
     
    Modificat ultima dată: 7 Oct 2016
    -elenaion49-, H3ra, Georgel72 și alți 6 apreciază asta.
  13. regina091963

    regina091963 Junior Expert

    Am data nota 1 - este prea repede dupa primul si se cere foarte multa SH. Eu nu bag bani in joc intru de placere pe Farmerama si nu mi se pare normal ca cei care baga bani sa faca rost de anumite adaposturi si ceilalti nu. Nu avem timp sa facem atata SH (dureaza prea mult timp), plus ca trebuie sa mai facem si hrana pt.celelalte animale. Cand mergea cinema-ul mai puteai sa faci rost de mamudele, dar din pacate s-a dus pe copca si ala. Asa ca pe mine una ma sare eventul acesta. Spor celor ce se incumeta!
     
    macs10, AnneMarie22, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  14. livius2307

    livius2307 Novice forum

    ar fi fost bine venita si lista cu: amfibieni, mamifere si pesti
     
  15. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Multumesc pt raspuns,kordar.
    "La rand", sa zicem ca m-am exprimat incorect.M-am referit la celelalte animale si vad ca m-ai inteles.
    Sper ca nu te-ai suparat,dar efectiv ce am scris chiar "ne doare".
    Mai ales lipsa de teren corelata la cerintele eventurilor...Am "cu ce" (referitor la animale si pomi) dar nu am unde sa le pun.
    Stocurile mele exceleaza in cuvantul "saracie".
    Imi pare rau daca sunt cam "pisaloaga",dar multi ne plangem de mult timp de lipsa de teren,de supraincarcarea noastra cu cuvantul "cumpara" (mai ales cand e vorba de superhrana si drop) pentru ca altfel ne vedem pusi in imposibilitatea de a termina multe eventuri ,recompensele slabe din eventuri in comparatie cu ce am avut candva (mamudele,combina,superhrana)...
    Nu as zice nimic daca nu mi-ar pasa de acest joc,daca nu l-as indragi.As pleca si gata.

    Si da,tinand cont de faptul ca pt efectuarea unui nivel mi se cer 50. mil puncte,foarte greu de facut,invatata fiind cu deblocarea a ceva nou pana acum....observ ca nu se mai deblocheaza ceva nou prin munca depusa,ci prin investirea de bani reali....e putin cam frustrant.
     
    Modificat ultima dată: 7 Oct 2016
    AnneMarie22, tasha70, donnadmn și alți 12 apreciază asta.
  16. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Nu trebuie neaparat sa-l inlocuiasca cu alt event, sa-l anuleze pur si simplu. Pana la ora 15, nu avem nimic, putem sa nu avem nici dupa... Abia ne refacem stocurile de plante, alte animale, etc.
    Cred ca dezvoltatorul ar trebui sa tina cont de feedback...
     
    AnneMarie22, adria2, tcmxxl1975 și alți 4 apreciază asta.
  17. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Cu tot respectul, exista si varianta neparticiparii la acest event. In acest timp, stocurile pot fi refacute dupa nevoi si posibilitati. E drept, in acest fel va fi frustrant ca nu vei obtine ACUM adaposturile si atelierele oferite ca recompensa, precum si alte recompense mai mult sau mai putin atragatoare. Tot atat de drept este, insa, ca este posibil ca pe viitor acestea sa fie oferite si prin alte moduri ! Fiecare poate face ce crede de cuviinta ca este mai bine pentru propria ferma !
     
    donnadmn, -elenaion49-, miaandrei59 și alți 5 apreciază asta.
  18. erhea

    erhea Pretendent

    Serios? Aici nu sunt de acord! Avem lunar adapostur/pomi noi pe mamudele si tu spui ca nu se implementeaza plante noi pentru ca nu se doresc plante/copaci si adaposturi noi? Adica pe bani, hai sa le dam, dar cand e vorba de o implementare gratuita, nu se poate ca nu ne dorim? Ma dezamagesti!​
     
    Modificat ultima dată: 7 Oct 2016
    tasha70, -elenaion49-, adria2 şi o altă persoană apreciază asta.
  19. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Buna nikolae28! De acord cu tine, fiecare face ce crede de cuviinta. Era pur si simplu o idee legata de faptul ca nu se poate renunta la eventul asta fiindca dezvoltatorii nu au ce ce sa-l inlocuiasca. In ceea ce ma priveste, probabil o sa iau rechinii sau salamandrele, dar tot consider ca a venit prea repede un event de genul asta dupa un altul identic...
     
    Steluta72, adria2, miaandrei59 și alți 2 apreciază asta.
  20. zzz___zzz

    zzz___zzz Novice forum

    110 Insigne amfibieni + 140 Insigne mamifere + 85 Insigne pești = 335 insigne. Deci 670 superhrană minus 36 din recompense, rezultă 634. :D