Feedback 24 de nopți pân' la Moș

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 30 Noi 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare calendarul?

Sondaj închis pe 27 Dec 2016.
  1. Îmi place.

    311 vot(uri)
    99,4%
  2. Îmi este indiferent.

    1 vot(uri)
    0,3%
  3. Nu îmi place.

    1 vot(uri)
    0,3%
  1. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    sigur nu am uitat,altfel in ziua respectiva nu as fi vazut gologanii si as fi vazut ciorapelul,mai ales ca ma uit in fiecare zi de 2-3 ori..Dar nu e o problema,pierd un premiu,asta e..Oricum multumesc ptr raspuns dar decit sa ma trimiti sa scriu la suport(ptr ca asta urmeaza),mai bine imi dai doua palme ptr ca tb sa scriu,sa explic,sa rog,sa..sa...si sunt cam lenesa....o las asa,deja am inceput sa uit.
     
    Modificat ultima dată: 6 Dec 2016
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Acum, mai nou se vad si premiile nedeschise. Sunt la fel de incapatanat si insist ca nu l-ai deschis. Am avut jucatori care mergeau pana in panzele albe ca au facut si au dres pana cand brusc "ma scuzati, batranetea, neatentia, a intrat copilul, din reflex" etc. etc. Pe un alt cont si eu am uitat sa deschid un ciorap. Ma tot intrebam cum si cand am uitat dar da, am accesat contul si am uitat. Nu imi aduceam aminte sa il fi deschis dar nici nu imi dadeam seama cum de am uitat.
    Dar lasa-ma pe mine, ca eu "bat campii". ;)
    In atatia ani de Calendar Advent nu au fost erori de acest gen, adica sa deschizi si apoi sa se inchida singur cadoul la loc. Au fost doar jucatori uituci care s-au bazat pe automatisme si totusi au uitat sa deschida. Suna cunoscuta situatia "oare oi fi inchis gazele sau oi fi stins lumina sau oi fi incuiat usa"? Te intorci din drum si bineinteles ca toate erau ok.
     
    yocoama, -ciocollate-, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  3. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Pune o poza cu calendarul, e mai simplu.
     
    yocoama, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Treaba este simpla. Ai vazut acolo gologanii dar nu ai sesizat acel buton mic cu +. Te-ai lovit de el abia acum la cadoul saptamanal.


    [​IMG]

    Asa arata un ciorap nedeschis.

    Pentru mine lucrurile sunt clare.
     
    yocoama, malagambafane, Agro80 și alți 2 apreciază asta.
  5. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Poate ai dreptate,nu mai zic nimic...probabil nu ma deranjeaza prea tare ptr ca stiu ca tot nu pot sa deschid tot calendarul intrucit plec in concediu...acum m-ai facut sa am indoieli:l-am deschis ,nu l-am deschis,l-am deschis,nu......o_O:(
     
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Esti om ca si mine. Pardon, cica eu nu as fi om.:D:D Sunt si eu om ca si tine, ca si tine am automatisme pe care ma bazez. Sunt situatii cand dau gres automatismele. Creierul tau nu concepe sa nu fi facut un lucru, pentru ca stie ca il face mereu dar totusi, uneori nu faci lucrurile pe care le faci zilnic. De ce? Pentru ca te dai cu altele. De ce o tin pe a mea? Ai putea spune "Mai Chronos, stii tu mai bine ce am facut? Ai fost tu cu mine aici"? Da, stiu mai bine, pentru ca nu are cum altfel. Daca eu am uitat sa deschid primul ciorapel, repet, primul. Uite ca mi s-a intamplat si sunt genul care nu prea uita si este meticulos.
    De data aceasta dezvoltatorul s-a gandit ca, daca a trecut ziua si nu ai deschis cadoul, vazand premiul ce se ascundea in spate, iti poti da seama singur daca merita sau nu sa oferi mamudele pentru a il deschide ulterior. Un lucru util care insa pe tine te-a indus in eroare.
     
    llyillyi, yocoama, -ciocollate- și alți 4 apreciază asta.
  7. miriso3

    miriso3 Novice forum

    Buna ziua,
    Si eu sunt in aceeasi situatie ca si ,,Saint-Gabriel'' si ,,-PALLL-'', tot la acelasi cadou din ziua respectiva (10.12.2016)cu GG.Am deschis cadoul, iar astazi vad ca nu a fost activat. Cred ca a fost o problema generala.Nu mai zic, am pierdut si bonusul.
     
    malagambafane apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Cred ca te-ai facut inteles si de pe contul -PALLL- , la fel cum cred ca m-am facut si eu inteles si de pe contul Chronos. Cu siguranta nu ti-ai accesat conturile in acea zi.;)
     
    yocoama, malagambafane, Agro80 și alți 2 apreciază asta.
  9. adys59

    adys59 Începător forum

    Buna ziua!
    Am deschis al doilea sir de ciorapi iar cutia nu o pot deschide ....imi spune, deschide toti ciorapi din rand pt. a primi cadoul bonus. Mentionez ca i-am deschis in fiecare zi.
     
    malagambafane apreciază asta.
  10. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Te rog, citeste postarile de mai sus ale colegului meu. A pus si o poza cu un cadou nedeschis.
    Ne poti oferi un print screen?
     
  11. adys59

    adys59 Începător forum

    Asta e, nu stiu cum a aparut punctul cu plus, nu l am vazut si nici nu cred ca a fost acolo inainte sa scriu pe forum. Sunt convisa ca am deschis toti ciorapi pt ca este primul lucru care il fac atunci cand intru pe joc , revendic premiile, este prima pagina care apare atunci cand deschid jocul, pagina de stiri..... Nu are importanta ce cred despre aceste erori, seara placuta!
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Acel ciorap cu semnul plus era acolo cand ai postat in forum. Plusul apare dupa expirarea timpului de deschidere a acestuia. Tuturor ni se poate intampla sa uitam sa accesam panoul. Poti deschide cadoul cu mamudele (scrie in tutorial).
     
    -mamaleone, matusam, Agro80 şi o altă persoană apreciază asta.
  13. lucapadu1

    lucapadu1 Avansat

    Ce cadou este in cutia de pe randul al doilea?
     
    donnadmn, malagambafane și vasi57 apreciază asta.
  14. vasi57

    vasi57 Pretendent

    cupon combina 48ore
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  15. lucapadu1

    lucapadu1 Avansat

    Multumesc. Si cat mi-am chestionat vecinii...
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  16. gace25

    gace25 Avansat

    Din pacate si eu am uitat de cutia bonus din randul 3. Ce continea?
     
    malagambafane apreciază asta.
  17. lucile71

    lucile71 Mare-maestru forum

    3 banane aurii......dar aceea o poti deschide pina la sfirsitul eventului
     
    malagambafane apreciază asta.
  18. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    La pagina de stiri este bonusul zilnic oferit de "Conu vasile", nu cadourile "24 de nopti pana la Mos", luna asta este mai darnica decat celelalte :)
     
    -ciocollate- și Agro80 apreciază asta.
  19. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    La mine apare. De ce oare? Te rog, putina atentie la afirmatii ca poti induce jucatorii in eroare. Unora le este mai usor sa acceseze panoul din pagina de stiri decat de pe teren.

    pagina de stiri.PNG
     
    lexus200, EVE.violetta, Agro80 și alți 2 apreciază asta.
  20. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    La mine, cadourile "24 de nopti pana la Mos" nu mai apar decat la pagina de stiri.
     
    malagambafane apreciază asta.