Feedback Adăposturi neon - 7

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 15 Mai 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 23 Mai 2018.
  1. Îmi place

    20,2%
  2. Mi-e indiferent

    5,9%
  3. Nu-mi place

    73,9%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ca în tutorial.
     
    -katnik- și malagambafane apreciază asta.
  2. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna ! Am terminat eventul insa am cheltuit cam 1300 SH si ceva GG ( cam 20.000.000). Foarte scump ! Nu stiu daca a meritat dar in virtutea inertiei l-am facut. Eventurile sunt din ce in ce mai costisitoare dar va terbui sa ne obisnuim si cu aceasta. O zi frumoasa va doresc si inspiratie !
     
    Claudia, -jenitrandafir-, *Angela50* și alți 9 apreciază asta.
  3. pedrutu

    pedrutu Scriitor în devenire

    Sunt in asentimentul dvs., nu sunteti singura care face un event ca sa nu zica ca l-a facut, si , dupa mine, nu merita investit atat de mult
    pentru niste adaposturi neon si/ sau iteme de valoare, care nici macar nu pot fi valorificate prin D&C.
    Personal, iau in calculul si varianta ignorarii pe viitor la acest tip de event.
    Vot negativ pt event.
    O zi buna tuturor
     
    Claudia, *Angela50*, murat_anca și alți 12 apreciază asta.
  4. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Am terminat ieri eventul, m-am chinuit sa nu pierd BB fiindca am avut ceva treaba si n-am avut timp pentru ferma.
    Am votat ,,Nu-mi place" datorita cerintelor exagerate la soricei. Nu poti cere aceeasi valoare de septel, cand rasa 6 la soricei are valoare 350.000, fata de ursi 670.000 si pisici 760.000.
    Ca si voi am consumat cam 700-800 SH. Am vrut sa iau un singur adapost neon, dar le-am luat pe ambele fiindca am fost ,,obligata'' sa reproduc fara numar animalele pentru a acoperi valoarea mare ceruta. Cel mai slab BB a fost (culmea!) la soareci unde am si facut cele mai multe reproduceri. Deci am facut lacate fara numar :).
     
    -katnik-, markreddo, Claudia și alți 13 apreciază asta.
  5. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    Nu cred ca voi reusi sa termin acest event.M-am impotmolit la soareci. Am consumat mai mult de 1000SH si nu s-a meritat.Data viitoare nu voi mai face un astfel de event.
     
    -katnik-, markreddo, Claudia și alți 9 apreciază asta.
  6. erminia76

    erminia76 Junior Expert

    Si eu m-am impotmolit la soareci.Dupa ce am consumat tot sh mai am mult de tras,o sa incerc sa cumpar toate neamurile de soareci si sper sa termin.
     
    doggiefarm, -katnik-, markreddo și alți 11 apreciază asta.
  7. emxk

    emxk Junior Expert

    perfect de acord
    si la mine soarecii au facut dezastru in camara peste 1000sh consumata si inca nu stiu daca reusesc sa termin eventul,mai este ceva timp si sper sa cumpar cate ceva de la piata,evident vot negativ
     
    -katnik-, markreddo, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  8. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Ma bucur ca de la inceput am spus ca nu fac acest event. M-am folosit de BB pentru alte animale. As fi consumat prea multe SH . Pisicile si soricei ii donasem la misiunile de la cooperativa cu cateva zile inainte. Felicitari perseverentilor!
     
    -katnik-, markreddo, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  9. amy46

    amy46 Comandant forum

    Mai sunt 31 ore din acest event...noi cand primim septelul si lacatele disparute?...multumesc frumos
     
    -katnik-, markreddo, pinok86 și alți 4 apreciază asta.
  10. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Se lucrează intens.
     
    -katnik-, markreddo, pinok86 și alți 3 apreciază asta.
  11. amy46

    amy46 Comandant forum

    multumesc frumos KO
     
    -katnik-, markreddo, pinok86 și alți 3 apreciază asta.
  12. Claricel

    Claricel Scriitor în devenire

    si eu am consumat peste 1000 SH si soarecii nu i-am dovedit..se pare ca m-au dovedit ei..cred ca a fost gandit asa acest event ,pt ca mi se pare daca tin bine minte ca e prima oara cand avem un shop ca sa folosim lacatele..dar parca alta data cu peste 1000 SH reuseam sa reproducem 3 animale mai ales ca nu sunt de donat de cate 3 ori la fiecare in rest lacate... ce sa zic.. bafta mare in continuare!!
     
    -katnik-, markreddo, murat_anca și alți 5 apreciază asta.
  13. szoli39

    szoli39 Scriitor în devenire

    Buna seara,poate un BB acum pe sfarsitul eventului ne-ar ajuta sa dovedim si soriceii!!!
     
    -katnik-, markreddo, davidsiirina08 și alți 2 apreciază asta.
  14. Claudia

    Claudia Duce forum

    Nu am finalizat eventul nici pe departe, din cauza soriceilor, dar acum chiar vad un avantaj in faptul ca linia de vrej e asa slaba, nu am nici cel mai mic regret.

    Dupa prima tura de soricei normali cu rezultate slabe am facut calculul, nu imi ajungea, cu ce mai avusesem ca septel, ca valoare in Sura pentru misiune. Dupa asta am mai facut doua ture complete cu amestecatura de septel marunt de soricei si am facut calculul - practic au fost decimati prin reproducere, valoarea totala din Sura era din ce in ce mai mica, fiindca nu au fost sarituri bune, doar din cele dupa slagarul "tot pe loc, pe loc, pe loc" si s-au pierdut o gramada de soareci. Dupa ce am consumat cele 800 SH, m-am uitat in piata sa vad daca ma pot ajuta cu ce e acolo. Si cand am vazut ce e in Piata...am uitat complet de event, asa o sansa de a obtine preturi pe soricei nu stiu daca mai apare vreodata, oricum nu prea curand...

    Am vandut ceva peste jumatate din septelul marunt si maruntel strans din poienite si am strans putin peste 200 de milioane de GG. Si as mai vinde, daca se mai cumpara :)

    Asa ca a fost interesant, pana la urma, desi contravaloarea septelului de donat era mult prea mare pentru ce recompense ar fi fost, dar macar m-am ales cu ceva in urma lui.
     
    marcela_f69, -katnik-, markreddo și alți 6 apreciază asta.
  15. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Event finalizat! Premii mici, linia de vrej deasemenea si costuri uriase.
    Vot negativ!
     
    Eponge, marcela_f69, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  16. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Am abandonat cursa pentru vrej, prea mult m-au costat soriceii. Chiar nu se merita investitia! Voi trece dupa-amiaza pe la shop cu lacatele adunate. Spor celor care mai reproduc!
     
    Eponge, marcela_f69, davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  17. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    Si eu am abandonat cursa pentru ursi si soricei. Am avut sh si am achiziotionat , dar nici cum nu mi-au mers reproducerile sa iasa ceva mai bine. Am reusit la pisica. Multa investitie. Nu mai am resurse , asa ca ma multumesc cu itemii. As fi preferat sa am adaposturile,
    caci itemiii nu mai am unde sa-i pun. Asta e. Spor la treaba celor care mai au de lucru si felicitari celor care au reusit .
     
    Eponge, marcela_f69, davidsiirina08 și alți 6 apreciază asta.
  18. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Eu nu am mai reprodus dupa BB. Am cumparat "de-a gata" din piata animale si septel. xD
     
    Eponge, marcela_f69, davidsiirina08 și alți 5 apreciază asta.
  19. markreddo

    markreddo Profesionist forum

    A fost cea mai costisitoare linie de pe ferma mea. Cu toate ca puteam face o gramada de GG la piata, am decis sa donez la event aproape tot septelul de la soricei . :cry:.

    [​IMG]
     
    marcela_f69, Eponge, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  20. amy46

    amy46 Comandant forum

    Am primit doar septelul si va rog daca imi puteti spune ce este cu lacatele pierdute,se mai returneaza sau nu...ca sa stiu ce sa cumpar cu cele pe care le am sau sa mai astept si pe celelalte....va multumesc frumos pt un raspuns!!
     
    -katnik-, marcela_f69, pinok86 și alți 6 apreciază asta.