Adăposturi neon II - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 7 Ian 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. cristina-violeta05

    cristina-violeta05 Maestru forum

    stai liniștită... sigur le vei putea schimba la D&C
     
    roliana57, donnadmn și Otilica69 apreciază asta.
  2. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Probabil ca vei putea, candva, face schimb ca sa iti poti completa linia care iti lipseste sau vei obtine mai usor ceea ce iti lipseste. Sunt convinsa ca vei gai solutii care sa te avantajeze.
     
  3. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    buna ziua tuturor am si eu o problema si anume am dat lacatele pentru vrej ,am dat si pentru cele 3 animalute dar acum cand vreu sa le pun pe vrej ma trimite inapoi la event de ce?
    am luptat atat de mult sa le pot obtine iar acum ?
     
  4. tinkerbell***

    tinkerbell*** Novice forum

    Sunt 2 linii de vrej si tu probabil incerci sa pui itemele pe linia pe care inca nu o ai achizitionata.
     
  5. jenel74

    jenel74 Novice forum

    verifica si vezi daca sunt animalutele pentru acel vrej deoarece sunt doua vrejuri
     
  6. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    da am luat la dublu animalute iar dupa am facut si celelalte

    am achizitionat pentru ambele vrejuri
     
  7. tinkerbell***

    tinkerbell*** Novice forum

     
  8. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    ce mai pot face cine ma poate indruma?????????
     
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Hai ca te indrum eu. Poate ar trebui intai sa si achizitionezi acea linie de vrej inainte sa ne spui ca ai luat-o deja. Linia de vrej iti apare acolo inca de la inceputul evenimentului dar nu este activa. Ai cumparat-o cumva cu lacate? Iti apare acolo la Neon Shop ca fiind "epuizat"?
     
    roliana57 și donnadmn apreciază asta.
  10. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    nu-mi arata epuizat deoarece nu mai am sh si nu am lacate in plus trebuie sa verific altceva ca sa -mi poata arata ?

    ceva nu -i in regula deci la vrejul unde intra gaina ,iepurele si capra am deblocat prima data vrejul gaina iepurele si ultima afost capra deci ce mai pot face?
     
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Sa pricepi ce spun eu aici. Spui ca ai achizitionat cele doua linii de vrej. Daca a doua linie de vrej, cea de la Neon shop nu este achizitionata, nu scrie in dreptul ei "Epuizat". Acea linie poate fi cumparata doar o singura data cu lacatele. Daca la tine nu scrie "epuizat" inseamna ca nu ai achizitionat-o, deci de ce sa spui ca ai achizitionat doua linii de vrej? Nu degeaba te redirectioneaza catre event cand dai click pe norisor.
     
  12. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    atunci de la shop care vrej am deblocat din moment ce alt vrej a fost deblocat din ce am donat la event?
    scuze dl Chronos dar sant putin cam( grea de cap ) mai lamureste si aceasta enigma ptr mine:)
     
    matusam și donnadmn apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Tu esti grea de cap, eu greu de gura:D, pentru ca am mana usoara, precum asistentele.

    Deci, ai primit o linie de vrej daca ai incheiat prima sarcina de la a 4-a misiune. Pentru acea linie de vrej, daca ai incheiat cele 4 misiuni, ai primit doua randuri de itemi. Un rand il pui pe prima linie de vrej, al doilea rand de itemi il amplasezi unde vrei tu.
    Acum, intra in rol Neon shop, unde poti achizitiona a doua linie de vrej si 3 itemi, doar pentru aceasta linie de vrej. Linia de vrej o poti achizitiona doar o data, dar cei trei itemi ii poti achizitiona de cate ori vrei, depinde si de cate lacate ai disponibile. Cele doua linii de vrej ti-au aparut la Vrejul magic de la inceput, dar erau inactive. Daca dadeai click pe norisorii lor, te redirectionau la event. Prima linie de vrej o ai, iti mai trebuie a doua linie de vrej si probabil si itemii.
    Daca nici acum nu ai inteles, ma intorc la olarit si modelat.:D
     
    roliana57, donnadmn și -carmen-83- apreciază asta.
  14. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    am inteles dar se vede ca nu ai dat importanta la ceea ce ti-am spus mai sus si anume AM luat prima linie de vrej cu idemii la dublu pana aici totul ok mergem la shop acolo am deblocat prima data vrejul si dupa aceea am luat cele 3 animalute de ce nu le pot pune pe vrej so ma trimite iar la shop asta este oful meu si ma oftic ptr ca nu este atat de important dar vreau sa-l am daca tot am investit nu crezi ca e corect? si mii de scuze daca te-am bagat putin in ceata;):)
     
    donnadmn apreciază asta.
  15. VecheaMonica

    VecheaMonica Locuitor permanent

    Care animale nu le poti pune pe vrej? oaia, vaca si rata sau gaina, capra si iepurele?
     
  16. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    gaina iepurele si capra
     
  17. Ambra.

    Ambra. Împărat forum


    Eu am facut asa: nu am avut rabdare sa am toate cele 180 de lacate necesare cumpararii dintr-o singura apasare de buton cele oferite la Neon Shop, am achizitionat animalutele si nu am mai avut lacate pentru vrej. Cand am produs numarul necesar de lacate, am avut din nou posibilitatea sa iau si vrejul. In momentul in care am cautat prin pusculita, sa completez vrejul, surpriza, nu aveam caprita, dar nu mai aveam nici lacate, asa ca m-am, apucat din nou de reprodus la ferma si in momentul in care ai toate lacatele necesare achizitionarii animalutelor, apare si posibilitatea achizitionarii lor, ca fiind deblocata. Daca in momentul in care accesezi norisorul pentru completare si nu ai animalele necesare in sectiunea Deco, inseamna ca nu le-ai cumparat cum de altfel am facut si eu initial...
     
    roliana57 apreciază asta.
  18. VecheaMonica

    VecheaMonica Locuitor permanent

    [​IMG]



    Ai cumparat de aici si linia de vrej?
     
    assiotiv69 apreciază asta.
  19. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    nici tu nu ai citit corect ceea ce am specificat mai sus AM LUAT PRIMUL VREJUL iar dupa am luat animalele (capra iepure si gaina) iar dupa ce am terminat ma trimite DIN NOU la shop

    da despre acest vrej vorbim
     
  20. VecheaMonica

    VecheaMonica Locuitor permanent

    Daca ai linia de vrej cumparata si apare pe ea o bara pe care scrie epuizat si ai si itemi necesari in inventar, atunci nu stiu ce sa mai zic, nu stiu cum te-as putea ajuta. Trimite eventual un tichet la Serviciul Suport , pentru verificare desi nu cred sa existe vreo eroare.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.