Feedback Alaiul păunilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 7 Mar 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare evenimentul?

Sondaj închis pe 14 Mar 2017.
  1. Îmi place

    79,3%
  2. Mi-e indiferent

    6,5%
  3. Nu îmi place

    14,3%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. victorashi

    victorashi Scriitor în devenire

    frumos event doar ca nu am prea multa sh ,voi reproduce cam jumatate ,bafta tuturor.
     
    mara62, -katnik-, naivreasastii și alți 15 apreciază asta.
  2. 09kis

    09kis Baron forum

    Am votat" imi place " dar m-am oprit la jumatate. Am luat cat mi-am permis si sunt multumit. Bafta celor care pot mai mult.
     
    mara62, -katnik-, amy46 și alți 14 apreciază asta.
  3. -Clau

    -Clau Novice forum

    Unde e BB ca pe calendar este??????
     
    mara62, -katnik-, naivreasastii și alți 3 apreciază asta.
  4. Bătrânul

    Bătrânul Novice forum

    Mai ai rabdare 14 minute,apoi dai un refresh la joc si gata baby boom.
     
    mara62, -katnik-, Ade-Leona și alți 6 apreciază asta.
  5. -Clau

    -Clau Novice forum

    Mersi.
     
    mara62, -katnik-, naivreasastii și alți 5 apreciază asta.
  6. adela_stefy

    adela_stefy Novice forum

    Buna dimineata. Am cumparat acum o jumatate de ora SH ,pachet S ( 65 de Sh cu 49 de mamudele) am pus la reproductie 17 randuri de animale, in special oi . Reproducerea s-a terminat si nu imi apar cele 17 insigna pasari. Inainte sa pun l-a reproducere aveam 29 de insigne, acum trebuia sa am 46. Nu le am. Din super hrana mai este 31 de bucati . socoteala cu Sh iese ,dar nu cea cu insignele
     
    mara62, -katnik-, doinitza1 și alți 2 apreciază asta.
  7. Georgel72

    Georgel72 Mare-maestru forum

    Buna dimineata ! Insignele apar doar prin intermediul reproducerii păsărilor .
    O zi buna !:D
     
    mara62, davidsiirina08, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  8. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Necesarul de pauni pe misiuni este cam asa:
    -la sarcina 1: un paun aviator si 2 spectrali = 5,9 + 4,2 = 10,1 mil.
    -la sarcina 2: un paun de carnaval, 2 aviatori si 2 spectrali = 19+11+4.2=34.2 mil.
    -la sarcina 4: un paun magic, 2 aviatori si unul spectral = 61+11 + 2.1= 71.1 mil.
    -la sarcina 6: 2 pauni magici si un aviator = 122+5,9 = 127,9 mil.
    -la sarcina 8: 2 pauni magici si 2 aviatori = 122+11.8 = 133,8 mil.
    -la sarcina 10: 2 pauni magici si unul de carnaval, un aviator si 2 spectrali= 122+19+5,9+4,2= 151,1 mil.
    -la sarcina 12: 2 pauni magici, 2 de carnaval si 2 aviatori = 122+38+11 = 171 mil.
    -la sarcina 14: un paun glumet; sau 3 magici si un aviator = 183+5,9 = 188,9 mil.
    Asadar pentru finalizarea evenimentului, pe langa cele 190 de insigne avem nevoie cam de 12 pauni magici, 4 de carnaval, 12 aviatori, 7 spectrali, si de inca cativa pauni simpli, acolo unde mai este nevoie. Bineinteles ca aceste cerinte sunt mai mici daca ne oprim la una din aceste sarcini. Felicitari celor care l-au finalizat, spor la lucru celor care mai au inca de obtinut pauni, este un eveniment frumos.
    Frumusetea acestui eveniment este data pe deoparte de faptul ca putem obtine mai intai clasele si numarul de pauni ceruti pentru acest eveniment, iar pe urma isignele de care mai avem nevoie le putem obtine din pasari sau pauni in Staul pentru a avea clase tot mai superioare.
     
    Modificat ultima dată: 11 Mar 2017
    mara62, davidsiirina08, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  9. doinitza1

    doinitza1 Junior Expert

    Buna dimineata, am reusit pana acum sa fac 13 sarcini. Pe ultima o fac in ultima zi.
    Reproduceri am facut la cateva pasari, pentru misiuni la cooperativa, gaini pentru vrej si restul cu pauni.
    Am folosit cca 100 pauni spectrali si restul pauni simpli. Acum mai am nevoie de 559 pauni pentru ultima misiune, la care lucrez zilele acestea sa-i fac si sa cumpar diferenta.
    Septelul doresc sa-l pastrez pentru misiunile de la cooperativa. Inca nu stiu cerintele, nu am gasit in tutorial.
    Ma bucur ca pot finaliza eventul acesta, dupa esecul la eventul trecut.
    Un event frumos cu premii pe placul meu.
     
    ovidiu1a, mara62, davidsiirina08 și alți 3 apreciază asta.
  10. Razor19910612

    Razor19910612 Scriitor în devenire

    Buna dimineata!
    Event finalizat!
    Multa bafta celor care mai au de muncit!
     
    ovidiu1a, mara62, dadan și alți 4 apreciază asta.
  11. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Vezi
    https://board-ro.farmerama.com/index.php?threads/misiuni-cooperativă.7830/page-9

    PARADA ORGOLIILOR
    MULTIFUNCȚIONALUL EVANTAI
     
    pinok86, ovidiu1a, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  12. Razor19910612

    Razor19910612 Scriitor în devenire

    Eventul o sa se termine cu 2 misiuni la Cooperativa:una cu evantaie si una cu pauni, asa ca o sa creasca din nou pretul la pauni.
     
    mara62, donnadmn, davidsiirina08 și alți 3 apreciază asta.
  13. doinitza1

    doinitza1 Junior Expert

    Multumesc tare mult pentru ajutor. Mi-ai facut ziua mai frumoasa.
    Chiar ma bucur ca nu am irosit septelul la eventul acesta.
    Orice efort pentru a dona la acest event, pauni simpli merita! Daca ai SH-ul necesar pentru 195 reproduceri la pasari merita sa te straduiesti sa finalizezi eventul.
    Traiasca misiunile de la cooperativa de unde am mai "stors" ceva SH!
    O zi frumoasa tuturor!
     
    ovidiu1a, mara62, dadan și alți 3 apreciază asta.
  14. denisa1969

    denisa1969 Pretendent

    Ma opresc la penultima misiune din lipsa de SH
    Un event frumos, spor tuturor si felicitari celor care l-au terminat
     
    mara62, dadan, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  15. amalia2405

    amalia2405 Duce forum

    \Amterminat eventul ieri,am cheltuit ceva GG pentru misiuni cu superhrana dar a meritat.Succes celor care inca mai "clocesc".O zi frumoasa cu soare cum e la noi.
     
    mara62, dadan, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  16. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Sunt codasa la evenimentul acesta. Cu mare greutate am facut reproducerile, din lipsa de SH.
    Las la final sa livrez la misiuni, din cauza combinei oferita ca recompensa pentru 24h. Acum ma incurca combina, deoarece am pauni peste tot. Incerc sa donez cat mai multi pauni cu septel minim, daca tot am ales sa fiu codasa. :)
    Din cauza ca evenimentele de reproducere au fost dese si cu cerinte mari de SH, moara nu mai face fata!
    Dragilor spor la reproduceri, parca de data aceasta premiile sunt mai valoroase, asa ca merita sa finalizam in totalitate eventul! ;)
     
    pinok86, mara62, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  17. traian1971

    traian1971 Analist forum

    am terminat si eu eventul de ieri,frumos event cu premii interesante!
     
    Agro80, mara62, doinitza1 și alți 6 apreciază asta.
  18. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Vad ca esti Novice forum, dar am rugamintea sa nu mai amesteci subiectele (este valabil pentru toti jucatorii). Exista Runde de discutii, FAQ joc. Cititi si apoi postati daca sunt nedumeriri. Jucatorii sunt tentati sa sara in ajutor si raspund chiar daca sunt constienti ca sunt off-topic. Risca stergerea postarilor sau banarea lor. Nu este cazul sa fie pusi in astfel de situatii.
    Multumesc pentru intelegere.
     
    mara62, doinitza1, -iulia1992- și alți 5 apreciază asta.
  19. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Buna seara. Eu nu reusesc sa pun draperia regala in parc. Ma poate ajuta cineva?
     
    malagambafane apreciază asta.
  20. Bătrânul

    Bătrânul Novice forum

    Draperia regala este denumirea generica a upgrade-ului item-ului de baza.Amplasata peste item,isi va schimba denumirea.Aseaza intai pe teren item-ul de baza si apoi draperia regala peste item.


    [​IMG]
    Tron simplu
    Oferă: 500 PE/PET la 20 ore
    Ocupă: 1x1
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.