Feedback Alice în Tumbleland

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 29 Ian 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 6 Feb 2020.
  1. Îmi place

    73,4%
  2. Mi-e indiferent

    7,9%
  3. Nu-mi ploace

    18,6%
  1. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    ;) hortensie + broscute...standard(!)
     
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    202 manusi, 207 ochelari (13 cadou de la vecini, multumesc) si doar 125 bete, nu m-am indurat sa stric cateva adaposturi si copaci de pe jumatate de luminis. In rest am avut trestie, cu 8 Howie + 1 vrej de drop activat. Spor si voua!
     
  3. cp58

    cp58 Ambasador forum

  4. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Postare de ultima ora, din categoria nu faceti ca mine.
    Din graba si de uituca, in luminis si pasune am pus mazare galbena pt ca tineam minte , de ieri de cand am citit tutorialul, ca planta de event este cultivabila doar pe terenul arabil.:oops: Mnde, recuperez eu cumva, trebuie!
     
  5. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Am inceput cu un drop pe parcela mica.
    Restul mai vedem!
     
  6. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!

    [​IMG]

    Linie de vrej luata. Sper sa nu uit sa recoltez distribuitoarele.
    O seara frumoasa!
     
    mariuta48, bmw123bmw, paulici_01 și alți 24 apreciază asta.
  7. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    matusam felicitari!

    Eu nu ma pot lauda cu acest scor!
    Hai sa revenim la event!
    Cerintele sunt destul de mari, pentru acest "scor" al tau!
    Mergem usurel si o sa fie bine!
     
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred ca ar trebui sa faci prima data ceva plante, sa poti debloca macar alea 2 automate de jos, de pe plansa1, de drop te poti ocupa peste noapte. Ma rog, e strategia ta.
     
  9. gligoruttz

    gligoruttz Junior Expert

    Dupa ce deblocam distribuitoarele, unde o sa le gasim?
    Multumesc.
     
    paulici_01, davidsiirina08, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  10. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Raman acolo unde sunt. Dupa ce trec 3 ore le culegi si iti dau abonamente.
     
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Crezi ca nu am facut? :) Dar matusam a luat in cateva ore linia de vrej!
    Initiativa, Fratie, Intelegere.... gasim?
    Acum am scos prima sarja de plante si am luat Distribuitorul automat.
    Eu incerc sa ma incadrez in durata eventului, ca fiecare.
    Hai, pupuci si somn usor!
     
  12. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Cred ca trebuie facute destul de repede primele 2 zone,sa deblochezi distribuitoarele ptr abonamentele de acces la sky...altfel nu vad cum se poate rezolva zona speciala.Totusi,zona speciala este de fapt un bonus,o poti face sau nu(asa am inteles),vrejul si itemurile le iei de la primele 2 zone.Intrucit nu voi pune ceasul desteptator sa ma trezesc noaptea sa iau din 3 in 3 ore abonamentele de acces,s-ar putea sa nu termin in totalitate zona speciala dar ma multumesc doar cu vrejul si itemurile,restul voi face cit se poate.
     
  13. cristy101

    cristy101 Novice forum

    Buna ziua,de ce nu pot sa activez si cele doua distribuitoare de jos?am dropul necesar si am deblocat toata zona 1 dar cand vreau sa deblochez cele doua de jos nu pot...doar cel de sus e ok...
     
  14. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Inseamna ca nu ai deblocat toate casutele.
     
  15. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Daca te duci pe un distribuitor, iti arata ce harlet trebuie sa iei pentru a debloca distribuitorul respectiv. Iar cu abonamentele, nu ar trebui sa avem probleme, important este sa iei primele 3 sa incepi sa aduni abonamente, pe plansa a 2-a trebuie mai multe plante si se iau un pic mai tarziu (mai bine decat niciodata). SPOR

    PS Pentru cine critica linia, luati in considerare ca are efectul unui howie. ;);). Nu l-ati vrea?
     
  16. cristy101

    cristy101 Novice forum

    Multumesc pentru ajutor,m-am descurcat :)
     
    malagambafane, paulici_01, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  17. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Am 4 distribuitoare si 115 abonamente pana acum. Zona 1 finalizata si un sfert din zona 2.
     
    -katnik-, matusam, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cam la fel si eu, doar ca am 125 abonamente, azi noapte pe la 4 in zona mea s-a simtit cutremurul, asa ca am recoltat 2 distribuitoare in plus pana sa adorm la loc. Dar, greul de abia acum incepe, trebuie multe tare plante sa avansam, dintr-o recolta nu am putut trece de cerinta de 1910, si mai departe se cer si mai multe. Dropul pare sa iasa in numar suficient, si pana la urma nu stim de care ar mai trebui. Mergem inainte...
     
    -katnik-, bmw123bmw, matusam și alți 12 apreciază asta.
  19. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    S-a simtit si-n Cotroceni; am deschis un ochi, m-am uitat in stanga, in dreapta, in sus si-n jos, iar peste inca doua secunde dormeam din nou. Drept care, evident ca am o recolta de distribuitoare mai putin. :)
    E timp suficient, dar estimez ca-l termin duminica seara-luni dimineata, in functie de factorii perturbatori. Ma refer la somn, nu la zgaltaieli! :)
     
    -katnik-, matusam, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  20. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Mai am nevoie de 3300 tije si 192 bete ca sa finalizez zona 2. Cu betele stau foarte prost. Am pus in sa vad cat drop obtin. Abonamente am 140. Daca mai pot, in seara asta, recoltez distribuitoarele + 20. Zic ca este timp sa finalizam eventul. Spor sa avem!

    Gata am 160 abonamente. Noapte buna!
     
    Modificat ultima dată: 31 Ian 2020
    -katnik-, bmw123bmw, tutica62 și alți 13 apreciază asta.