Feedback Alice, regina pârtiei

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 13 Dec 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 22 Dec 2022.
  1. Îmi place

    30,1%
  2. Mi-e indiferent

    7,2%
  3. Nu îmi place

    62,7%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Alice, regina pârtiei. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    victorashi, malagambafane, raisa2005 și alți 7 apreciază asta.
  2. Razvy78

    Razvy78 Junior Expert

    recompensele nu sint pe masura cererii de superhrana vot negativ
     
  3. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Pentru linie sunt necesare :
    127 mănuși -127 bețe -120 ochelari 748 superhrană
    Pentru finalizare event sunt necesare:
    133 mănuși -133 bețe -133 ochelari -400 abonamente 798 superhrană.
    Un babyboom a fost deja anunțat pentru mâine. Să sperăm că va fi și un minievent de reducere la materialele folosite zilele acestea.
     
  4. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumim oni2012 pentru calcule. Daca vom avea reducere de SH in week-end si BB voi face eventul. Pana atunci zic pas, ultimul event de reproducere m-a debusolat, am reprodus mai mult decat era necesar si am pierdut multa SH...
     
  5. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Avem BB maine!
     
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Avand in vedere ca din lada de animale adorabile primim (printre altele) 1 super hrana, iar vrejul poate fi cules la doua zile (45 de ore), ar rezulta ca investitia (748 SH) se recupereaza in 4 ani. Recompensele sunt neinteresante, drept care nu stiu daca am sa fac eventul. Cred ca sunt pe cale sa devin mai selectiv in ceea ce priveste eventurile, nu mai sunt tentat sa le fac doar de dragul de a le face. La fel ca la terenul cel nou, unde activitatile mi se par plictisitoare si nu am rabdare, plus ca mi-ar manca mult prea mult timp, drept care l-am abandonat din prima zi. Dar deh, asa sunt eu, nu fac niciodata ce nu-mi place. Poate am doar eu senzatia ca de la un timp jocul acesta involueaza...? Intrebare retorica...
     
    murat_anca, andutza2011, dydyana97 și alți 37 apreciază asta.
  7. mimitza74

    mimitza74 Începător forum

    Asa cred si eu ! Cerinte fff mari ! Este totusi un joc de relaxare , cand vad ditamai schemele , le sar si eu !
     
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Totusi vad ca nu spune nimeni ca se primesc inapoi 105 SH, pe langa altele, excluzand vrejul, care nu e chiar rentabil (dupa cum bine a observat "vinfiert")... Si eu tot negativ am votat, lupt (cum pot!) cu tendinta asta excesiv mercantilista in care pare ca aluneca jocul... Eu o sa-l fac, pentru ca pot!
     
    paulici_01, vinfiert, raisa2005 și alți 9 apreciază asta.
  9. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Eu zic sa nu va grabiti sa il faceti, cu siguranta o sa bage in cele 6 zile de event, reducerea la SH.
     
    paulici_01, raisa2005, oni2012 și alți 6 apreciază asta.
  10. luciabara

    luciabara Locuitor permanent

    De unde primim abonamentele ca nu intelleg!!??
     
    paulici_01, raisa2005, oni2012 și alți 6 apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Sunt primite ca recompensa. Studiaza tutorialul si asociaza poza partiei cu tabelul aferent. Vezi ca arata ca un televizor casuta ce trebuie recoltata la fiecare 8 ore dupa ce este activata.
     
    paulici_01, luciabara, raisa2005 și alți 7 apreciază asta.
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    E si asta o tactica...
    Dar, in situatia cand te "mananca" sa afli ce obtii la reproduceri, care "zac neculese" de la ultima "zi a reducerilor" e scuzabila graba... Macar doar de cules, sa vad dupa aceea cum stau, ca am nimerit cam 70% din cerinte, doar ceva pasari si salamandre incurca treaba...
    In rest am mamifere, ceva testoase, si parca si scorpioni...
    Si ca sa fiu cinstit, foarte rar se intampla sa se suprapuna BB, ziua de pomina a creitarilor cu ziua reducerilor (daca este!), asa ca nu o iau ca pe ceva garantat...
     
    paulici_01, raisa2005, oni2012 și alți 5 apreciază asta.
  13. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Oare de ce nu pot activa distribuitoarele si nu-mi da acces la Partia 2. ?? Am cele necesare - ochelarii.
     
    paulici_01, MicuNicu, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  14. alesiacristina

    alesiacristina Novice forum

    Oare nu am inteles eu bine ,la fiecare ecran pt abonamente sunt cate !4 abonamente la 8 ore . La partia 1 sunt trei astfel de ecrane si desi le-am ativat pe toate am doar 28 de abonamente si nu 32 cum ar fi trebuit.......am dat restart etc si tot asa am,nu as vrea sa cred ca am pierdut 14 abonamente....
     
    paulici_01, MicuNicu, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  15. andre4yuu

    andre4yuu Începător forum

    Buna Seara,
    Sunt probleme cu abonamentele?
     
    paulici_01, MicuNicu, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  16. tchupy

    tchupy Analist forum

    Vezi ca undeva in coltul de sus , in stanga este o lopata si jos in stangase vede o foarfeca si in dreapta jos o lopata. trebuie luate alea intai si dupa aia poti lua distribuitoarele (se vor face albastre)
     
    paulici_01, MicuNicu, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  17. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    si la harta 2 sunt pierderi de abonamente, nu doar la prima harta...:oops:
     
    paulici_01, MicuNicu, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  18. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    buna, ce ati pus la antropode, ca eu am pus broaste si salamandre si nu am primit nici un bat, am gresit eu undeva//
     
    victorashi, paulici_01, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  19. alesiacristina

    alesiacristina Novice forum

    am obesrvat si uite asa am pierdut 28 de abonamente ,cred ca imi schimb votul


    la antropode sunt fluturi ,albine sau scorpioni
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Dec 2022
    victorashi, paulici_01, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  20. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Si eu sunt in pierdere cu 28 de abonamente......