Feedback Aventura de la Polul Nord

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 19 Dec 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest eveniment?

Sondaj închis pe 3 Ian 2024.
  1. Îmi place

    81,9%
  2. Mi-e indiferent

    4,9%
  3. Nu-mi place

    13,2%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Aventura de la Polul Nord. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    lia06fl00, in.the.rain, -iulia1992- și alți 10 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Ambasador forum

    Un adevarat event de Craciun, in ceea ce priveste premiile. Evident, vot pozitiv.
     
  3. DW..

    DW.. Avansat

    Registrele de comenzi obtinute din primele doua tabele nu ajung pentru cele 50 de runde din tabelul al treilea.Sa inteleg ca diferenta se poate obtine numai cumparand cosuri?
     
  4. vinfiert

    vinfiert Ambasador forum

    Nu. La baza si in varful muntilor sunt campuri care dau Registre la 24 de ore. Probabil o sa apara curand si in tutorial.
     
  5. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Super.Wendigo,peste soare... Asa da eventuri . Vot pozitiv,clar.
     
  6. aida59

    aida59 Maestru forum

    Inteleg bine ca trebuie sa incepem cu cununi Insulare prima planta? Multumesc
     
    in.the.rain, -Abramburica-, amg00 și alți 9 apreciază asta.
  7. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Au apărut.
    Nu:

     
  8. vinfiert

    vinfiert Ambasador forum

    Probabil o sa apara si ca itemul "Tusind confeti" poate fi recoltat de 11 ori. :)
     
  9. aida59

    aida59 Maestru forum

    a treia linie vrej trebuie luata cu moneda stea? Monedele stea se obtin din mini joc? Multumesc mult pt rabdare
     
  10. vinfiert

    vinfiert Ambasador forum

    Da. De fapt este prima, tinand cont de numerotare.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 19 Dec 2023
  11. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Frumos! Sa vedem cum va merge jocul , acum dureaza aproape o ora sa trec prin toata ferma .
    Sa avem spor la drop!
     
  12. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Deci putem incepe cu Expresul renilor 2 cu nr.35 pt a putea a incepe sa adunam registre dar apoi vom avea cheie pt a faca planta de event cununa festiva sau alta planta? Va multumesc mult dar nu prea vreau sa gresec ca asi dori sa il fac.Multumesc mult noapte buna
     
  13. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Buna seara.
    As dori 2 precizari;
    - in tutorial se indica cultivarea cununei festive "Teren principal si Teren principal Clar de luna "
    Primul la ce teren face referire ?
    - se pot accesa in paralel cele 2 trasee?
    Pe primul traseu, utilizand unul din punctele 1, 11, 21 (functie de tipul de cununa ales de fiecare jucator) si pe al doilea pana la pozitia 43, deorece la pozitiile 44, 45 si 46 sunt cerute cheile primite in punctele 29, 19 si 9 din primul traseu.
    Multumesc anticipat
    O seara placuta
     
    in.the.rain, -katnik-, -Abramburica- și alți 7 apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO


    Este ”Pajiștea principală”, ”ferma principală” sau cum mai vor să o denumească traducătorii noștri nehotărâți. Primul teren al fermei.
    Da, punctul 35 nu este condiționat de primul traseu.
     
    in.the.rain, -katnik-, victorashi și alți 7 apreciază asta.
  15. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Încerc eu să-ți răspund!
    Mă bazez pe un event cu o mecanică similară, la care a fost același sistem, s-au câștigat tot 3 vrejuri, Secretul lui Moș Crăciun I, II, III.
    Sistemul de acordare chei (prima dată cheia Insulară sau Fermă sau Clar de Lună) și imediat după cheia argintie care permite trecerea la planta următoare nu permite suprapunerea culturilor, cu excepția traseului 2, de la 35 până la poziția 43, unde se cer produse din fermă până ajungi la porți (44, 45, 46) care se pot deschide și obține lumânările festive pentru ultima plantă după ce ai cele 3 chei, adică după finalizarea completă a traseului 1, indiferent cu ce plantă începi!
     
    in.the.rain, -elenaion49-, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  16. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Multumesc , kO pemtru raspunsul prompt.
    Acum imi pot stabili ordinea dorita pentru cuplarea culturilor
    Vot pozitiv,
    Spor tuturor la event si la pregatirile pt sarbatori,
    Noapte buna
     
    in.the.rain, -elenaion49-, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  17. DanceALot

    DanceALot Începător forum

    Salut.
    Cum se poate obtine "creanga de brad"?
     
  18. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Încep cu 588 fursecuri asortate. A mai primit cineva doar cinci crengi de brad în loc de zece cum scrie în tutorial?

    Pentru DanceALot- Crengile de brad le primim automat din cinci în cinci ore.
     
  19. DanceALot

    DanceALot Începător forum

    Mersi pentru raspuns. Si eu tot 5 crengi am primit.
    Spor
     
  20. -monav-

    -monav- Novice forum

    tot 5 crengi...