Bâlciul lui Renzo - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 16 Iun 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    [​IMG]

    Salutare dragi fermieri


    Ehe dragii mosului, dupa cum stiti deja, munca la camp, munca la ferma, nu este usoara, dar este placuta si plina de satisfactii. Insa dupa atatea zile de munca, fermierul simte si el nevoia sa se relaxeze, sa se binedispuna, sa nu poata avea timp de gandurile sale.
    Vara se duce la mica lui ferma pe insulita tropicala, periodic se duce in Cartierul Mestesugaresc sa se mai aprovizioneze cu bunatati. Insa fermierul asteapta cu mare nerabdare balciul, locul unde comunitatea se aduna cu mic cu mare, locul unde totul prinde viata. Ochii fermierului sclipesc cand aude ca va sosi Balciul lui Renzo, locul de pelerinaj al fermierilor, locul unde se leaga prietenii, locul unde sufletele incing un dans al bucuriei.

    Renzo va avea binenteles tema lui de discutii, tema de discutii in care va rugam sa postati doar intrebari, pareri, sesizari, erori, toate cu privire la Balciul lui Renzo.
    Nu uitati ca puteti consulta tutorialul eventului // AICI //, iar premiile castigate si participarea voastra la balci o puteti impartasi cu ceilalti // AICI //.

    Sa il primim pe Renzo asa cum se cuvine.


    Echipa voastra Farmerama!
     
    yocoama, roliana57, -steaua2009- și alți 6 apreciază asta.
  2. EmanuelG

    EmanuelG Novice forum

    salutare! daca acum este doar un test, premiile castigate raman pe cont sau se retrag la terminarea testului?
     
    yocoama și SMECHIERULMIHAI apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Binenteles ca ce premii castigi vor ramane in cont. Testul este pentru verificarea bunei functionari a balciului.
     
    yocoama, -steaua2009-, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  4. Farmerutza

    Farmerutza Duce forum

    Buna ziua
    Am fost la balci,am intrat la ambele jocuri.......bineinteles erori....la mouse ul si mana mea....daca se poate vreau un cod bonus de bilete:D:D....acum,serios vorbind...NU sunt erori (cel putin la mine)puteti juca linistiti
     
    yocoama, Georgel72 și flaviaungureanu apreciază asta.
  5. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Si eu am fost la balci si a mers totul ok la cele 2 minijocuri. Nu am incercat "Gaseste comoara." Puteti juca cu incredere, o zi buna tuturor.
     
    yocoama, SMECHIERULMIHAI și flaviaungureanu apreciază asta.
  6. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Am fost si eu la balci dupa mai bine de 1 an :). Am jucat 1 gaseste comoara, 1 ciocan de forta si pentru ca am mana slaba la astea 2 jocuri si pentru ca de data asta am avut rabdare sa consum biletele restul de 62 de bilete care le aveam neconsumate le-am folosit la loveste cartita. :) Mi-a mers foarte bine jocul, fara sa se blocheze sau fara sa ma scoata din joc.
     
    SMECHIERULMIHAI apreciază asta.
  7. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Am tot cautat, dar nu m-am lamurit: bilete de joc se pot DOAR achizitiona(cu mamudele sau bani) sau e vreun numar de bilete/zi sau..? Am uitat de cand n-am mai fost la balci :)
    Multumesc!
     
    donnadmn apreciază asta.
  8. Sorin1501

    Sorin1501 Scriitor în devenire

    Bine-ai venit, Renzo !!! Ma bucur nespus ca a sosit balciul. Merge perfect ..... 8) :D :)
     
    SMECHIERULMIHAI apreciază asta.
  9. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    Ma bucur nespus ca a sosit balciul
     
    SMECHIERULMIHAI apreciază asta.
  10. GOTHIC68

    GOTHIC68 Junior Expert

    Buna seara fermieri! Bucurie mare, balciul a sosit; spor la treaba si sa castigati cat mai multe; am jucat la ciocanul de forta dar nu inteleg mesajul pe care il primesc dupa start: Atentie! pierzi tichetele platite daca inchizi minijocul - mesaj care nu-mi amintesc sa fi fost in trecut; in rest castig 3.4 sau chiar 5 jetoane dupa o partida de joc. Voie buna tuturor!
     
    donnadmn și thefallingangel13 apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Mesajul face la referire la faptul ca o data ce ai consumat un tichet, ai intrat in joc, dar nu joci runda respectiva si iesi din joculet atunci ai pierdut tichetul pe care l-ai consumat pentru a accesa acel joculet. Deci, recomandat este, daca tot ati consumat un tichet, sa si jucati runda respectiva.
     
    yocoama, donnadmn și flaviaungureanu apreciază asta.
  12. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Am 2 intrebari. De un an de zile de cand nu am mai jucat nu mai tin minte, iar forumul vechi nu mai este disponibil ca sa caut raspunsurile acolo. Sper ca de data asta le postez unde trebuie:
    1. Premiile care nu le luam runda asta le vom regasi si la urmatoarea vizita a lui renzo sau atunci vor fi altele?
    2. Alte bilete vom mai primi? Daca da, cate si cand?
     
    flaviaungureanu apreciază asta.
  13. GOTHIC68

    GOTHIC68 Junior Expert

     
    donnadmn și flaviaungureanu apreciază asta.
  14. DaNNuTT

    DaNNuTT Junior Expert

    Am jucat si eu la balci toate jocurile :), vreau sa va intreb daca acesta este un test sau nu ?
     
    flaviaungureanu apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! In prima zi a eventului se ofera 10 tichete, iar apoi zilnic, pe durata eventului, cate 4 tichete la fiecare logare in joc. Se poate verifica de asemeni tinand cont cate tichete ai inainte de a te deloga si cate tichete vei regasi a doua zi cand te vei loga in joc.


    Buna seara! Daca nu se vor schimba premiile intre timp, premiile necastigate la aceasta editie, se vor regasi si la editia viitoare. Daca totusi, la editiile anterioare ai castigat oul de dragon, slotul pentru meserie si cele 5 banane aurii, acum nu le vei mai regasi printre premii. Biletele primite sunt 10 in prima zi, apoi cate 4 bilete zilnic la fiecare logare in joc.
    Buna seara! Scopul acestei editii este unul de test, de aceea durata lui va fi mai scurta ca de obicei, insa functionalitatea lui este una normala, premiile castigate pe durata acestei editii vor fi primite, jetoanele retrase, iar tichetele consumate, respectiv primite. Feed back-ul vostru va fi de mare ajutor, in caz ca eventul prezinta ceva erori avand in vedere perioada mare in care nu a mai fost prezent.
     
    yocoama și donnadmn apreciază asta.
  16. -baiatu-

    -baiatu- Începător forum

    buna am cumparat de la magazinul lui renzo un atelier de veverite si nu il am in inventar
     
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu un atelier de veverite ai castigat ci un adapost de veverite, este o diferenta. Dupa un refresh la joc ar trebui sa il regasesti in inventar. Daca nu, trimite te rog un tichet la serviciul suport pentru verificari. AICI ai detalii.
     
  18. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Am fost la balci si a mers totul ok. Am incercat Loveste cartita si Ciocanul de forta si nu am intampinat nici o problema.
     
    donnadmn apreciază asta.
  19. stef85600

    stef85600 Junior Expert

    imi place foarte mult balciul e super sper sa revina pentru o perioada mai lunga
     
  20. repLay^DarkGaby[sL]

    repLay^DarkGaby[sL] Începător forum

    Buna ziua.Dacaaleg din recompese slotul pentru meserii pot sa-mi aleg brutaria?Eu nu am cumparat cea de a doua meserie,am marmeladeria,spa si alchimistul ,nu am floraria si momentan nu o doresc
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.