Bâlciul lui Renzo - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 16 Iun 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. flufly69

    flufly69 Începător forum

    buna seara tuturor am si eu o intrebare Am numai confitureria daca iau slotul de la Renzo pot deschide floraria??? multumesc
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Daca achizitionezi acel slot, atunci accesezi slotul rezervat Florariei si o vei putea activa.
     
  3. buffy1989

    buffy1989 Scriitor în devenire

    Multumim BP pt marirea punctajului de la CIOCAN DE FORTA. O surpriza ffff placuta. Varun face o treaba minunata, toate schimbarile pe care le-a adus sunt grozave!Te iubesc, Varun!
     
    Wing0797, mara62, Beaumarchais73 și alți 2 apreciază asta.
  4. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Balciul lui Renzo a fost plin de surprize de data asta. Premii noi si mai multe pucte la cele 3 mini-jocuri. Sper sa avem parte de si mai multe suprize in editiile viitoare.
     
    Ursoaica, stef85600, Farmerutza și alți 4 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! La joculetul Gaseste comoara punctele au fost reduse. Am facut precizarea ca sa nu inducem jucatorii in eroare.
     
    Wing0797, carmelita67, m0r7aLy1 și alți 3 apreciază asta.
  6. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    da si eu ma bucur ca s-a revenit asupra punctajului la cartite , am reusit astfel sa iau inca un adapost de cartite si poate voi reusi sa iau si un scorus xxl
     
    mara62, tudor1966 și thefallingangel13 apreciază asta.
  7. Red_Bull

    Red_Bull Începător forum

    Buna seara , la FAQ , dupa cum am observat nu s-au facut modificarile pentru modurile Riscant si Sigur. Tot 2 si 6 bilete sunt trecute, la jocul Gaseste comoara !
     
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! S-a corectat. Multumim frumos.
     
    Wing0797, carmelita67, m0r7aLy1 și alți 3 apreciază asta.
  9. rodi7070

    rodi7070 Novice forum

    la mine nu merge nici un joc la Renzo. imi ia tichetele si nu se deschide jocul. ce pot sa fac ?
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Sa efectuezi o stergere de cache and cookies din browser sau sa incerci folosirea altui browser, in prima faza. O stergere de cache din flash player poate fi o alta solutie in cazul ca lucrurile nu se rezolva in urma primului sfat.
     
    Wing0797, carmelita67, m0r7aLy1 și alți 3 apreciază asta.
  11. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Buna seara.Am nevoie de ajutor.Am reusit sa achizitionez slotul pentru a doua meserie la balci.Nu stiu cum trebuie sa procedez ca sa deblochez gratuit brutaria caci asta imi doresc.Ma poate ajuta cineva? Multam anticipat.
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Simplu, efectueaza un refresh la joc de siguranta, apoi du-te in cartierul Mestesugaresc, acceseaza slotul din locul special amenajat pentru Brutarie si incearca sa o deblochezi.
     
  13. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Hmm,daca lucrurile ar fi stat bine as fi facut-o fara sa intreb,dar din pacate dupa ce am efectuat operatiunile de mai sus si am vazut ca nu se intampla nimic am venit fuguta pe forum dupa ajutor.Problema este ca nu se activeaza slotul.Credeam ca gresesc eu pe undeva ......O sa incerc un tichet la suport.Multam pentru ajutor Chronos si o zi minunata.
     
  14. ardentlove

    ardentlove Talent de excepţie

    Neata,

    Am si eu o intrebare: Dar cind va veni Bilciul lui Renzo , in adevaratul sens al cuvintului? Inainte dura si cite o saptamina (ca un event normal, ca asta se si doreste - cred...), si nu numai asa, cite 1-2-3 zile, cum este acum si cum a fost data trecuta.
    Vrem pentru mai mult timp. Asa, nici nu apucam sa ne jucam bine si sa savuram, ca se termina...
    Multumesc

    O zi faina sa aveti

    ****
     
    Modificat ultima dată: 19 Noi 2014
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu se stie acest lucru si oricum doar prin Anunturi Oficiale poti afla, de fapt prin citirea lor.
     
  16. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    A fost mult mai interesanta runda asta a balciului lui renzo.:)
    La loveste cartita au fost binevenite schimbarile de punctaj si am acumulat mai multe jetoane decat daca ar fi fost pastrat punctajul obisnuit. Iti trebuiau 1500 puncte ca sa prinzi 10 jetoane, lucru care il reuseam mai rar, de obicei faceam 1000-1250 puncte si luam 5-6 jetoane. Acum cu 1000-1200 jetoane am luat 10-15 jetoane. Sa speram ca se pastreaza acest punctaj, dar daca se pastreaza punctajul de runda asta ar trebui modificate si punctajele la ciocanul de forta si gaseste comoara pt ca ar fi defavorizate si mai mult.
    Am incercat si ciocanul de forta si gaseste comoara, dar acolo nu prea ma descurc. Ar fi binevenite si acolo niste schimbari de punctaj ca sa imi permit sa stric 1 bilet.
    Chiar si cu punctajul cu care eram obisnuiti la lovirea cartitei preferam lovirea cartitei in detrimentul ciocanului de forta si a gasirii comorii. Decat 1-2 jetoane/bilet mai bine 5-6 jetoane/bilet. :)
     
    stef85600 apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pai la jocul Loveste ciocanul chiar au fost marite recompensele, devenind un joc mult mai rentabil acum. Poti consulta tutorialul.
     
    carmelita67, donnadmn, m0r7aLy1 și alți 2 apreciază asta.
  18. Stefan].

    Stefan]. De-al casei

    Acum jocul meu preferat este Loveşte ciocanul pentru că premiul este foarte mărit:).Nu ştiu cum s-a întâmplat asta dar jocul este mult mai interesant decât mai înainte
     
  19. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Buna dimineata ,sper ca scriu in locul potrivit ...
    Intrebarea mea este daca am petul Calul nazdravan deja achizitionat,mai pot sa il obtin inca o data de la balci ?
     
    matusam și Georgel72 apreciază asta.
  20. Vladut

    Vladut Scriitor activ

    DA, insa nu il vei putea amplasa pe acelasi teren ci pe un alt teren.

    (Aga): pe un alt teren din cele 2 - parc sau insula comorii ;)

    (Vladut) : Multumesc Aga pentru completare, cu placere -ciocollate- :)
     
    Modificat ultima dată: 20 Mar 2015
    matusam, Georgel72, misu_mama și alți 3 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.