Feedback Basm lunatic

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 17 Oct 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Incep cu 14 spray-uri
    Aveam numai parcele 1x1 si era pus "planta vrajitoarei" :)
    Spor sa avem!
     
    dadan, amy46, Claudia și alți 2 apreciază asta.
  2. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    Ai de capul meu!...total in ceata, frumos event daca m-as prinde ce sa fac si daca as avea ce-mi trebuie, in special timp...se simte pauza de joc mare, dar asta e...cum hranesc pisicutele zane, de unde fac rost de fructe nocturnale?...sau asa ceva trebuia deja sa detin din eventuri trecute?
     
    dadan, cristel.d, -iulia1992- și alți 2 apreciază asta.
  3. .mirela85.

    .mirela85. Junior Expert

    amfacut misiunea 3/ 4 unde am luat globul de cristal intrebarea mea este unde il gasesc
     
    dadan, -iulia1992-, amy46 şi o altă persoană apreciază asta.
  4. ionela_florina

    ionela_florina Începător forum

    Pe terenul Conacul Bântuit putem pune Copacul Bufnitei? Sau singurul care merge este Arborele Ciorii? Sunt nehotarata daca sa mai cumpar Copacul Bufnitei pentru a-l amplasa pe Conacul Bântuit.
     
    dadan, -iulia1992-, amy46 şi o altă persoană apreciază asta.
  5. Claudia

    Claudia Duce forum

    La mine au iesit 15 unitati de drop de pe terenul cu spirite si pomi, fiindca asta lasasem pe teren din lipsa de prevedere, cu liniile de drop active. Plus 8 de la arborii fermecati, total 23. Foarte slab dropul, asa ca am luat masuri, adica am luat cosul de lux, ca de mult nu mai cheltuisem nimic si consider ca se merita, avand in vedere pisica din cos :). Retetele noi nu m-au convins...

    Bafta tuturor la event, ca avem nevoie...
     
    malagambafane, mariuta48, dadan și alți 2 apreciază asta.
  6. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    In inventar, la pomi.
    Nu
     
    malagambafane, dadan, .aliosa. și alți 2 apreciază asta.
  7. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Incep cu 17 spray din ciuperca luminoasa.
    Dar am o nelamurire : k0 a spus ca mulcii reduce timpul copacilor cu 90%. Mulcii au aparut ca fertilizant la combina si spune ca reduce timpul de coacere cu 50%. Pana la urma, in cat timp poti face fructele????
    Avand in vedere cele de mai sus, am pus copacii pe teren, am pus fertilizant obisnuit si acum timpul de coacere este de 26 de ore. Daca folosim mulcii (care reduc cu 50% timpul), recoltarea se face peste 13 ore... Daca avem nevoie sa recoltam de cel putin 19 ori copacii, nu termina nimeni eventul deoarece 13 ore x 19 recoltari = 247 ore : 24 ore/zi = peste 10 zile...
     
    Modificat ultima dată: 18 Oct 2017
    malagambafane, mariuta48, roliana57 și alți 11 apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Este doar o eroare de afișare care a fost corectată dar a revenit.
     
    malagambafane, roliana57, -mamaleone și alți 5 apreciază asta.
  9. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumesc de raspuns !
     
  10. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    Am si eu o intrebare ? Nu e mai usor sa cumperi adapostul Casazinelor pisici decat sa faci eventul ? Care e diferenta ?
     
  11. cristiaji

    cristiaji Începător forum

    unde gasesc Jack's Shop ? multumesc
     
  12. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Incep si eu cu 18 spray, cred ca am avut spirite.

    Intre moara si combina, pe campul Clar de luna, te duci cu mouse-ul la sperietoarea de ciori, si iti spune Jack's Shop, dai click si ai intrat.
     
  13. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Datorita event-ului nu obtii doar adapostul zanelor pisici, ci si multe altele ce ne sunt prezentate in FAQ
    Dar fiecare e liber sa aleaga daca participa la event sau nu
    La fel cum e liber sa ia adapostul de la shop sau nu
    Bafta!!!
     
  14. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    In primul rand sunt incantata maxim de noua schimbare,numai cuvinte de lauda .
    Am inceput eventul cu 14 spray-uri,cred ca e putin spus in maxim cateva luni termin deblocarea la ciuperci II,la ciuperci I cred ca ma descurc mai usor,iar la ciuperci II pana strang 1200 de globuri si 145 de monstri de mazga am de munca.
    Am sters itemii prafuiti si i-am asezat la Conacul Bantuit,cam jumatate din suprafata am asezat itemi pe ea.
    Mult spor la event tuturor.
     
    Modificat ultima dată: 18 Oct 2017
    malagambafane, roliana57, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  15. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Eu incep cu 19 mulci. Sa vedem care va fi ratat dropului pe parcursul eventului, desi nu -mi fac problem. Mult succes tuturor fermierilor!
     
  16. valentin-1959

    valentin-1959 Novice forum

    va rog, am si eu o intrebare, de unde fac sa dispara maimutoii astia?
     
  17. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    dai click pe cronometrul pt event-uri, apoi click pe imaginea dedicata event-ului de groaza si iti apare un mic tabel in dreapta sus in care vei gasi si o mica casuta ce o poti debifa pt ca "maimutoii" sa dispara
    sper ca ai inteles ce am vrut sa spun; daca nu, scrie si voi face un print screen
    :)
     
    Modificat ultima dată: 18 Oct 2017
  18. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Tot ce e nou e si frumos;).Caut si descopar copacii, adaposturile, misiunile de la coop, retetele, discutiile voastre...am 26 de tuburi de spray si tocmai am gasit si casuta zanelor pisici-cata imaginatie!! Asta e frumusetea jocului pentru mine sa caut si sa gasesc totul singura...Avantaje? ma joc frumos. Dezavantaje? Mi s-a ars mancarea :D.
    Succes la descoperit noutatile si strategiile. Buna treaba "Bigpoint"!
     
    matusam, goldhe, Otilica69 și alți 17 apreciază asta.
  19. galaval

    galaval Novice forum

    multumesc frumos
     
  20. mara62

    mara62 Conte forum

    Incep cu 19 mulci. Sa avem spor !
     
    malagambafane, lucapadu1, pisitani și alți 5 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.