Feedback Bazele agriculturii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 5 Iun 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 14 Iun 2018.
  1. Îmi place

    77,6%
  2. Mi-e indiferent

    2,6%
  3. Nu-mi place

    19,8%
  1. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Eu le-am pus sa recolteze pere pana la epuizare. Refuza sa se mai urce in par (cred ca am terminat sarcina asta pentru toate animalele) Au si curatat in limita stocului de canistre… Deseara, dupa ce pun planta de event pe parcele mici, ii voi trimite la semanat. Nu-i las sa doarma, le dau SH pentru un plus de energie.

    Inainte de culcare am ajuns la sarcinile 4-3-1-2. Restul, maine, din lipsa de plante si drop, momentan. Nu e greu de terminat!
     
    Modificat ultima dată: 6 Iun 2018
    marcela_f69, mara62, dadan și alți 17 apreciază asta.
  2. catapen

    catapen De-al casei

    185 la mine drop din 2 terenuri cu secara si un luminis plin de pomi si cateva adaposturi si ateliere.

    Bafta tuturor :).
     
    miaandrei59, marcela_f69, donnadmn și alți 13 apreciază asta.
  3. amy46

    amy46 Comandant forum

    Din tutorial mi se parea fff complicat,dar acum am vazut ca este destul de usor...plante si drop sa fie,ca restul vine de la sine...:)

    [​IMG]
     
    miaandrei59, marcela_f69, mara62 și alți 15 apreciază asta.
  4. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Cum nu stiu sa pun poze pot doar sa scriu ce am realizat: 4-2-2-2. Noapte buna!
     
    miaandrei59, marcela_f69, mara62 și alți 13 apreciază asta.
  5. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    Am o problema .La prima sarcina cea cu gaina am o semanare o curatare si 5 recoltare . De ce nu pot trece la sarcina 2 . Din cauza ca am prea multe recoltari ? sau trebuie sa duc toate barele la nivelul 5 ? NU MAI INTELEG NIMIC DIN JOCUL ASTA
     
    miaandrei59, marcela_f69, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  6. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara.
    Ca sa termini eventul trebuie sa duci cele 4 animale la urmatoarele nivele:

    Gaina..................Iepure..................Soricel.................Veverita
    3 Semănare
    2 Curățare
    2 Recoltare
    5 Semănare
    3 Curățare
    2 Recoltare
    4 Semănare
    4 Curățare
    4 Recoltare
    5 Semănare
    5 Curățare
    5 Recoltare
    Mai departe faci doar daca vrei premii suplimentare (din cele aleatorii).
     
    miaandrei59, Papy, marcela_f69 și alți 23 apreciază asta.
  7. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna dimineata ! De abia acum am inteles care este mecanica jocului citind mai atenta tutorialul si mai ales forumul. In dreptunghiul maro de jos, ne arata cate sarcini avem de facut pentru respectivul animalut. In dreptunghiul galben de sus, ne arata cate am facut din fiecare. Eu, pentru ca nu am stiut prima data , am facut la intamplare tot ce se putea. Am pierdut si drop si plante. La inceput parea ca ma invart intr-un labirint insa acum sunt lamurita. O zi frumoasa si spor !
     
    miaandrei59, marcela_f69, Eponge și alți 16 apreciază asta.
  8. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie


    :inlove: cu multumiri!
     
    miaandrei59, marcela_f69, Eponge și alți 14 apreciază asta.
  9. mara031991

    mara031991 Expert forum

    am mari probleme cand doresc sa intru pe isule sa recoltez nu ma pot conecta.Este problema mea sau ceva general ?am pierdut combina si timp pt plante cu aceasta problema Va multumesc mult daca ma ajutati
     
    marcela_f69, donnadmn, mara62 și alți 8 apreciază asta.
  10. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

     
    miaandrei59, Papy, marcela_f69 și alți 8 apreciază asta.
  11. ~violetflame~

    ~violetflame~ Profesionist forum

    Vot pozitiv (pentru ambele evenimente). Apreciez mult si cadoul de la Conu' Vasile, parca niciodata nu s-a potrivit mai bine ;):).
    Spor tuturor!
     
    miaandrei59, marcela_f69, Eponge și alți 15 apreciază asta.
  12. alma161

    alma161 Novice forum

    Chiar daca numarul de plante e cam mare la ambele eventuri,am votat pozitiv pentru noutati.
     
  13. Am terminat cu gainusa, nivelul -profesionist- pentru celelalte animalute merg la fel de bine, nivel -amator Imi place, vot maxim.
     
    miaandrei59, -katnik-, amy46 și alți 14 apreciază asta.
  14. dadan

    dadan Împărat forum

    Si mie imi place.Vot pozitiv!M-am trezit din amorteala,chiar vizitam ocazional ferma pana acum.felicitari echipei BP!
     
    miaandrei59, -katnik-, megastar_58 și alți 17 apreciază asta.
  15. geobull

    geobull Novice forum

    Eu nu gasesc butonul Gata...
     
    -katnik-, amy46, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  16. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Iti apare in partea de jos a casetei fiecarui animal si se activeaza atunci cand ai finalizat toate sarcinile.
     
    miaandrei59, -katnik-, amy46 și alți 10 apreciază asta.
  17. geobull

    geobull Novice forum


    Nivelele astea sunt cele pe galben sau pe maro?ca la mine nu sunt valabile ....
     
    miaandrei59, -katnik-, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  18. ~violetflame~

    ~violetflame~ Profesionist forum

    Pe "maro" ai cerintele pentru fiecare sarcina, iar pe "galben" iti arata nivelul atins de tine.
     
    dadan, amy46, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  19. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna seara. Oi fi eu cea mai grea de cap, dar eu tot nu am inteles. Daca ce vad in partea de sus, pe galben, se potriveste cu indreptarul din partea de jos, pe maro, de ce nu pot lua cadoul? Ca sa nu mai zic cand incep sa se complice lucrurile cu tot felul de combinatii. Trebuie sa stam cu tutorialul alaturi ca sa vedem ce premii vrem si sa facem combinatiile respective? Sunt pe la jumatate cu nr de plante (din cele 10000 precizate in tutorial), dar cred ca renunt ca nu pricep. Felicitari celor destepti si harnici!
     
    Soricica4, davidsiirina08, dadan și alți 6 apreciază asta.
  20. Enveloppe

    Enveloppe Scriitor activ

    Trebuie trezit animalul si asteptat sa apara butonul "gata".
     
    dadan, amy46, malagambafane și alți 5 apreciază asta.