Feedback Bazele agriculturii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 5 Iun 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 14 Iun 2018.
  1. Îmi place

    77,6%
  2. Mi-e indiferent

    2,6%
  3. Nu-mi place

    19,8%
  1. gaboneza61

    gaboneza61 Scriitor activ

    Argatul dupa ce ai facut sarcina, adoarme, trezestel si apare gata pe verde si dai click pe gata ;)

    Eu cu Cocosila am ajuns la nivelul 4 de instruire, cu ceilalti sunt la 3, da am ramas fara resurse asa ca i-am culcat pe toti, ca doar si eu voi fae acelas lucru :pxDxD. Si maine este o zi :)
     
    Modificat ultima dată: 7 Iun 2018
    Soricica4, davidsiirina08, dadan și alți 10 apreciază asta.
  2. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Nu-mi place!Recompense slabe.
     
    davidsiirina08, dadan, amy46 și alți 6 apreciază asta.
  3. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna seara ! Am finalizat sarcina cu gaina si la iepure sunt la sarcina 3, soricelul si veverita la 2. Nu trebuie sa va speriati, nu este asa de greu. La inceput si eu m-am panicat insa pe parcurs am inteles. In dreptunghiul maro de jos se specifica ceea ce avem de facut ( pe culori) iar sus pe galben, ceea ce am facut. Chiar daca am facut ceva sarcini in plus se vor contoriza si se vor reporta la urmatorul nivel. Eu de exemplu am trecut de a sarcina 2 la 4 instantaneu intrucat facusem la inceput fara logica, toate sarcinile de la nivel. Mai greu este cu dropul insa in seara asta, dupa recoltare, am sa pun pe un teren sau doua, plante cu timp mare. Va doresc o noapte cu vise frumoase si capul sus, totul se va rezolva !
     
    Soricica4, Enveloppe, gaboneza61 și alți 11 apreciază asta.
  4. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Gaina si iepure nivel finalizat, soricel sarcina 4, veverita sarcina 3. Suficient si aici. Noapte buna!
     
    davidsiirina08, Enveloppe, Agro80 și alți 7 apreciază asta.
  5. yocoama

    yocoama General forum

    Gaina este gata,veverita 2sarcini gata,iepurele 2 sarcini si soricelul 1.
    Mai este o zi si maine;)
     
    davidsiirina08, Enveloppe, dadan și alți 8 apreciază asta.
  6. valecorina

    valecorina Novice forum

    nu inteleg nicidecum acest event. ma poate ajuta cineva...
     
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Tutorialul si sfaturile jucatorilor din aceasta tema de discutii.
     
    Eponge, Enveloppe, amy46 și alți 2 apreciază asta.
  8. lucy2882

    lucy2882 Scriitor în devenire

    nici eu nu inteleg.unde ne arata ce avem de facut si cat?nu il inteleg deloc
     
    davidsiirina08, Enveloppe, amy46 și alți 2 apreciază asta.
  9. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    E foarte simplu

    La animalute ai un dreptunghi maro unde iti arata sarcinile ce trebuiesc facute, iar in dreptunghiul galben iti arata ce ai facut tu.
    Ai trei campuri. Primul din stanga ne da bulina albastra si se doneaza genti. Cel din mijloc ne da bulina mov si se doneaza drop, iar la cel din dreapta se doneaza pere si ne bulina verde.
    Luam gaina: Pentru prima sarcina se cere o bulina albastra. Iei gaina si tragi in campul din stanga, ti se ia produsele cerute adica genti (plante). Astepti pana cand e gata. Faci click pe ea. Si apare ca "motaie". Apesi trezirea, donand ori SH ori baton energizant. Imediat apoi iti spune ca msiunea e gata. Apesi butonul "gata"
    Treci la misiunea 2: - bulina albastra o ai deja, faci pe rand pe cea mov si cea verde.

    Daca pe un camp ai gaina, pe celelalte campuri poti pune alt animal.

    Pentru linia de vrej, la gaina trebuie sa faci 4 misiuni, la iepuras 3, la soricel 4 si la veverita 3

    Sper ca ai inteles.
    Bafta!

    Eu am facut: gaina tot; iepuras 2; soricel 1 si veverita 2
     
    Modificat ultima dată: 7 Iun 2018
  10. florida1010

    florida1010 Avansat

    Pentru alegerea nivelului este indicat sa ai tutorialul deschis in alta pagina. Te ajuta la alegerea sarcinii convenabile in functie de resursele adunate. Pare complicat....dar nu e chiar asa. Eu mi-am propus sa pun la inceput veverita la treaba, apoi iepurele si ....mai vedem.
     
    Eponge, davidsiirina08, Enveloppe și alți 3 apreciază asta.
  11. lucy2882

    lucy2882 Scriitor în devenire

    trebuie terminate tot ce avem in dreptunghiurile maro la toate animalele ca sa trecem la alt nivel?
     
    davidsiirina08, Enveloppe, dadan și alți 2 apreciază asta.
  12. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu. In tutorial ai un tabel in care iti arata cate puncte trebuie sa ai la fiecare aptitudine pentru un anumit premiu. De ex., la gaina, pentru itemul liniei de vrej, ai nevoie de 3 Semanat, 2 Curatat si 2 Recoltat.
     
    Papy, Eponge, davidsiirina08 și alți 4 apreciază asta.
  13. SelenaX...

    SelenaX... Novice forum

    Buna ziua. Am citit tot ce s-a comentat pe aici, am citit tutorialul. Poate sa-mi explice si mie cineva de ce nu avansez in nivele?

    Asa arata fereastra eventului http://prntscr.com/jsbb3h
     
  14. amy46

    amy46 Comandant forum

    Gaina si iepurasul sunt gata....

    [​IMG]
     
  15. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    trebuie sa dai clic pe butonul trezire si le dai baton energizant sau super hrana si continui ,la fel si cand iti apare butonul gata dai clic pe el , si tot asa la fiecare sarcina !
     
    Papy, Eponge, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  16. SelenaX...

    SelenaX... Novice forum

    Asta tot nu explica de ce nu inaintez in nivele, desi am facut conform celor citite pe aici, tot ce trebuia sa termin nivelul.
     
  17. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Trebuie sa trezesti animalutele de la butonul verde cu SH sa batonul energizant.
     
  18. -liviu21-

    -liviu21- Începător forum

    Buna dimineata,nu pot face eventul deoarece joc doar de pe telefon si nu pot pune niciun animal pe camp, fara ajutorul unui mouse este imposibil de mutat animalele,plante,drop si pere am destule cred ca ar trebui facut ceva in cazul asta ca nu mi se pare corect sa muncesc la plante degeaba,o zi buna sa aveti
     
    bobitastratulat, Eponge, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  19. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Imi apare "Gata" la veverita,soricel si iepure dar nu pot lua recompensele sa trec la nivelul urmator.
    Toate animalele sunt treze.
    La gaina am 4 sarcini finalizate.
     
    Eponge, donnadmn, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  20. ani.vajai

    ani.vajai Scriitor activ

    Buna dimineata!
    Si eu sint in aceeasi situatie, niciunul din argati nu vrea sa mai faca nimic de ieri dimineata. Am 7000de plante 303 drop si pere 1500 ,
    dar degeaba nu vrea nici unul sa lucreze ceva. Oare unde e problema , la mine? Asa ceva nu am patit niciodata.
    Cred ca abandonez acest event.
     
    Eponge, donnadmn, malagambafane și alți 4 apreciază asta.