Feedback Bazele agriculturii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 27 Apr 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 4 Mai 2022.
  1. Îmi place

    55,2%
  2. Mi-e indiferent

    11,5%
  3. Nu-mi place

    33,3%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Bazele agriculturii. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    paulici_01, mara62, tcmxxl1975 și alți 9 apreciază asta.
  2. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Vot pozitiv..Trebuie sa mai calculez inca o data ca mi-au iesit vreo 38150 plante "Geanta de fermier" si vreo 2349 canistre de irigat..Nu pot sa cred ca necesarul este atit de mare...
     
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Voi da "trezirea" cu SH, asa ca recolta de libelule nu va fi afectata; cateva sute de SH nu sunt o problema. Dintre recompense, doar cutia Piccolo prezinta interes, iar dintre cele 4 itemuri, doua vor imbatrani in inventar... Daca ar fi sa votez, as vota indiferent.
     
  4. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Nu stiu in ce secol a mai fost un event asemanator, imi amintesc vag ca trebuia sa trezesc cate un animal :D.
    Pentru o cutie Piccolo nu m-as stresa atat, intentionez luna viitoare sa strang lazile Kung Fu si poate primesc de acolo un Piccolo.
    Vot indiferent si pas.

    Partea buna, in sfarsit pot trimite un cadou util vecinilor, ca n-a mai fost drop de trimis de ceva timp.
    Nu se mai schimba cadourile zilnice? In afara de numele si design-ul item-ului, ma refer la categorii.
    Nu de alta, dar la cat de avansati sunt vecinii mei(si cu siguranta nu doar ei) ma simt eu prost ca le trimit cate o cutie cu scule, un parfum, un zahar la cafea, o sare la ciorba sau un item pe care cu siguranta il tin in inventar printre alte sute de lucruri inutile ca nu cred ca mai au locuri libere si pentru astea. Si sa fie 100PE, macar se cumuleaza undeva, nu zace degeaba intr-un inventar.
     
    robert-sara2022, amy46, paulici_01 și alți 23 apreciază asta.
  5. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    mult prea multe plante avand in vedere ca se pot planta doar pe un singur teren-.-
     
  6. victorashi

    victorashi Scriitor în devenire

    11000 geanta 664 canistra
     
    robert-sara2022, amy46, paulici_01 și alți 16 apreciază asta.
  7. leutzu61

    leutzu61 De-al casei


    18 noiembrie 2020...cu mici diferente
    11.000 planta geanta fermier(18 recolte),15.080 kenaf(27 recolte),drop 664,2720 dovleci,870 ananas,870 banane.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 27 Apr 2022
  8. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Subscriu la tot ce ai zis! Eu mereu dau trezirea cu SH.
    Singura mentiune fiind , chiar voi vota indiferent!
     
  9. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Mie imi place ... Piccolo :)! Si eu merg tot cu SH.
     
    robert-sara2022, rjean777, amy46 și alți 21 apreciază asta.
  10. angel_85t

    angel_85t Începător forum

    Vot negativ.Am citit si recitit si tot nu am inteles ce se vrea ,foarte ,,stufos,, tutorialul:D.Plus ca la recompense doar cuttia Picolo ar fi interesanta .Spor oricum celor se vor apuca de treaba.
     
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Eu votez pozitiv!
    Premiul principal nu e cutia piccolo (pentru mine cel putin), desi nu strica deloc!
    Itemul care upgradat da 45% PE la itemi la 22 h imi face cu ochiul, pacat ca nu are si descrierea completa (marimea si terenurile pe care se poate amplasa).
    Din punctul asta de vedere mai sunt itemi cu randament interesant, dar astept sa le vad marimea! Daca ar fi 1x1 ar fi chiar bun!
    Si ceva lazi de la alt item, asa ca usoara dezamagire de la lipsa linie vrej se poate trece cu vederea!
    Si mai sunt de primit diverse alte premii, SH, lada de bonusuri, ad neon, nu vad de ce as fi nefericit cu premiile! Si surprize, care cumulate vor insemna ceva cu siguranta!
    Se cer multe plante, e adevarat, dar asa au fost toate eventurile care ofera resurse sau multiplicatori, si eventul de fata le ofera pe ambele!
    Iar cat despre "demolat" un singur teren pe Baha, nu e o tragedie asa mare, chiar daca pentru mine era exact terenul cu copaci valorosi, pot sa le schimb (temporar) locatia si sa mai economisesc niste SH, cumva nu-mi ajunge niciodata cat mai am misiuni de reproducere!
    Bafta si voua!
     
    robert-sara2022, rjean777, amy46 și alți 20 apreciază asta.
  12. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    501 drop spor tuturor!
     
    robert-sara2022, matusam, rjean777 și alți 14 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    557
    Se pare ca nu mai e nevoie sa recoltez cu Howie...
    Spor!
     
    robert-sara2022, matusam, rjean777 și alți 13 apreciază asta.
  14. 295 canistre, e bine avand in vedere ca nu am avut terenurile pregatite suficient.
     
    matusam, robert-sara2022, rjean777 și alți 13 apreciază asta.
  15. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Kenaf 15080 bucati se face in 27 recolte. fara bonusuri ajungem pana in ultima zi cu recolta.cine nu are timp sa joace doar porcul si gasca
     
  16. geta57

    geta57 Rutinat

    Am înțeles bine? Putem face eventul fără Kenaf? Să folosim SH la Trezire?
     
  17. mara62

    mara62 Conte forum

    Da
     
    robert-sara2022, matusam, rjean777 și alți 13 apreciază asta.
  18. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Acum exista toate imaginile in tutorial. Se pot amplasa pe orice teren, in afara de Locul de joaca unde se pot amplasa doar Taietorul de copaci II si III.
     
  19. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Poti sa folosesti SH... fara kenaf!
     
    robert-sara2022, matusam, rjean777 și alți 21 apreciază asta.
  20. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    430 canistre...daca toata lumea foloseste SH, am sa folosesc si eu
     
    robert-sara2022, matusam, rjean777 și alți 15 apreciază asta.