Feedback Bazele agriculturii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 27 Apr 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 4 Mai 2022.
  1. Îmi place

    55,2%
  2. Mi-e indiferent

    11,5%
  3. Nu-mi place

    33,3%
  1. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    Evenr terminat, bafta,,,,,
     
    stiucarul, fabian201070, derby54 și alți 16 apreciază asta.
  2. adonis-vernalis

    adonis-vernalis Novice forum

    Am o curizitate si poate mai invat si eu cite ceva (un hocus-pocus) Cum unii reusesc ca in aprox 24 h sa planteze,sa culeaga,sa termine si sa mai ramana in stoc cu 3540 de geamantan de fermier!?
     
    stiucarul, fabian201070, raisa2005 și alți 14 apreciază asta.
  3. stoiantudorel

    stoiantudorel Comandant forum

    Buna seara
    Mai e cineva in situatia mea in a nu putea dona sau mai bine spus de a pune animalele la incarcare si a finaliza cu super hrana?
    atat pe client cat si pe browser face la fel.
     
    stiucarul, fabian201070, raisa2005 și alți 13 apreciază asta.
  4. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Final de eveniment.
    [​IMG]
    Felicitari tuturor!
     
    Daciana_36, mariuta48, stiucarul și alți 26 apreciază asta.
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Buna seara!
    Nu sunt semnalate erori in aceasta privinta. Incearca alt browser, efectueaza o stergere de cookies si cache sau o reinstalare a clientului downloadabil. Una din variante trebuie sa functioneze.
     
    stiucarul, fabian201070, raisa2005 și alți 14 apreciază asta.
  6. matusam

    matusam Legendă vie

    E vorba de ceva noroc la roata sa obtii cateva bonusuri de recolta, Jack, linii de vrej care cresc eficacitatea SC-ului, SC, Suzi, drop obtinut din plante instant si poti termina evenimentul repede.
    Citeste Rundele de discutii din arhiva si gasesti trucuri acolo.
    Bafta!
     
    Daciana_36, stiucarul, fabian201070 și alți 23 apreciază asta.
  7. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Hristos a înviat! Cred că se impune o corecție în tutorial la cerințe nivelul 4 urs deoarece în joc se solicită 5 semănări, 5 recoltări și 5 curățări!
     
    stiucarul, fabian201070, ani.vajai și alți 15 apreciază asta.
  8. mara62

    mara62 Conte forum

    Event finalizat cu un bonus de 100% castigat la roata
     
    mariuta48, stiucarul, fabian201070 și alți 20 apreciază asta.
  9. tchupy

    tchupy Analist forum

    Ca sa-ti iasa "vraja" asta (hocus-pocus) trebuie sa arunci in cazanul de vraji:
    -o mana de tichete de petrecere (pt. bonusuri),
    -cateva masuri bune de SC (pentru plante de eveniment si plante cu timp mare de coacere facute instant pt drop), (presupunem ca pisica neagra ti-a adus sloturile de reducere a timpului la sera),
    -mai scoti de la naftalina un bonus de plante,
    -din dulap (daca ai) pui la cazan un deget de "cadoul lui jack" ,
    - pe deasupra inainte de fierbere mai arunci una-doua maini de SCZ

    Incearca asta si sigur iese vraja.
    PS.
    Ca sa ai toate cele de mai sus trebuie sa fii un pic "baba" sau "mos" in Farmerama.
     
    Daciana_36, popik70, mariuta48 și alți 33 apreciază asta.
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Cand mi-am dat seama ca misiunile sunt independente si ca sa ajung la Piccolo nu trebuie sa iau animalele pe rand, m-am apucat sa stresez gasca aia (cand eram mica, ma terorizau cat stateam in vacanta de vara la bunici, pasari mai horror nu cred ca exista, asa ca uite razbunarea perfecta xD).
    As mai lua un item, dar inca nu stiu care. Bineinteles ca nu am avut terenul pregatit pentru drop, dar vad ca m-am descurcat , iar cei care mai aveti retineri la SH, am primit destul de mult inapoi, deci nu prea se strica stocul cu "trezirea".
    Poza cu gasca invinsa:
    [​IMG]

    Nu am mai vazut de ceva timp un comentariu asa amuzant, eu una am ras o vreme, asa ca multumesc ! xD
    Nu stiu cat inseamna o mana de tichete.. ca eu am stricat ieri vreo 30, nu imi trebuia musai un bonus (nici nu a aparut la orizont) ca nu aveam de gand sa termin eventul, dar speram macar sa iau apartamentul -.-.

    Weekend placut sa aveti !
     
    petrilia10, Daciana_36, popik70 și alți 24 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Tot vroiai sa-ti depasesti vecinul Laurentiu... Incearca porcul, trebuie sa ai si acolo ceva "resentimente" ca la gascan... Un pet cu 45 % PE/PET zilnic cred ca nu ti-ar strica! si mai are si valoare bunisoara!
    Eu raman "batos" pe pozitie, nu am stricat inca nici o SH, incerc variante, cafele ceva, ca sunt de speriat animalele astea cat pot dormi!
    N-am nici motive de graba, ma mai distrez in piata cu dovleci scumpi, de zici ca vine halloween-ul, nu 1 Mai!
    Spor la treaba!
    poza:
    [​IMG]
     
    Daciana_36, popik70, mariuta48 și alți 21 apreciază asta.
  12. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Pai acum citeste si el si se apuca de event, ca noi am zis ca la asta facem pauza sa rupem seriale, acum vede ca pe la spate fac invarteli xD
    M-am gandit la porc, am si inceput, doar ca mi-a stat gandul si la urs. Asa e cand nu ma mobilizez pentru event si dupa tot mai vreau cate ceva, ai stiut tu ceva cand ai zis ca poate se schimba "schimbarea" :). Multumesc !
    Acum totul e clar, daca nu ai stricat SH sunt 100% sigura ca iti lipseste prefixul "Econo" din nume. xD
     
    vinfiert, Daciana_36, mariuta48 și alți 18 apreciază asta.
  13. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Eu mi-am propus să le iau în următoarea ordine : urs, porc, gâscă și ...atât! Fără bonusuri din magazie ...iar la roata nici măcar un bonus nu am văzut 40 de rotatii petrecere ...de unde să-mi pice mie la tragere!? Am finalizat nivelul ursului, porcul la următoarea recoltare. Drop am suficient să donez și iepurelui, am donat tot și la gâscă, acum aștept doar plantele și dacă nu apar evenimente neprevăzute îmi voi atinge obiectivele la acest event. Am început cu ursul pentru lada de bonusuri III zilnică!

    Edit
    În sfârșit ...am prins un +1 din 10 rotații petrecere!
     
    Modificat ultima dată: 30 Apr 2022
    mariuta48, stiucarul, rjean777 și alți 17 apreciază asta.
  14. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Bună ziua,
    Event terminat! Roata să trăiască și câteva resurse, firește. Asta fără să pun la socoteală SH-ul, dar pentru el am luat decizia încă de la începutul eventului, am copaci în junglă și nu m-am îndurat să-i dărâm.
    Spor să aveți și un super weekend plăcut!
     
    derby54, Daciana_36, popik70 și alți 23 apreciază asta.
  15. Laurentiu909

    Laurentiu909 Scriitor în devenire

    xD nu ma apuc vecina! eu inca astept momentul in care o sa ma ajungi la lvl, adica niciodata8)xDxD
     
    derby54, mariuta48, stiucarul și alți 14 apreciază asta.
  16. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    final de event si la mine! :p
     
    derby54, rjean777, mariuta48 și alți 12 apreciază asta.
  17. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Gata si eu ! Terminat asa...printre picaturi![​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 1 Mai 2022
    derby54, rjean777, raisa2005 și alți 19 apreciază asta.
  18. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Gata si eu, am sacrificat pana la urma un jack si un bonus100% plante .
     
    derby54, rjean777, raisa2005 și alți 16 apreciază asta.
  19. hellena21

    hellena21 Rutinat

    Cu ajutorul bonusurilor si al resurselor, am reusit sa termin si eu aseara. :inlove:
     
    derby54, rjean777, raisa2005 și alți 19 apreciază asta.
  20. denisa1969

    denisa1969 Pretendent

    Event finalizat! :D
     
    paulici_01, derby54, rjean777 și alți 16 apreciază asta.